VAN WEEK TOT WEEK Alhoewel ons eerste nog steeds ongeslagen aan den kop onzer afdee- ling gaat, moet het gelijke spel van gisteren natuurlijk als een teleurstel ling worden beschouwd. Niet omdat we te weinig zouden hebben gekregen,in tegendeel, naar mijn smaak hadden de Kennemers voor hun goede spel wel iets méér verdiend, maar ons elftal heeft zeker de capaciteiten om dergelijke wedstrijden te winnen. In feite viel er voor onze spelers van hun Beverwijk- sche tegenstanders veel te leeren. Zij hebben de wapens snelheid en tempo uitstekend gehandteerd. Men dacht er niet aan den bal lang bij zich te hou den; met lange goed geplaatste trappen werd het spel voortdurend open ge houden, de spelers waren steeds in actie, zoekende naar een vrije positie en voorbereid op de mogelijkheid, den bal plotseling toegespeeld te krijgenJ Hoe dikwijls kreeg de meestal vrij staande rechtsbuiten in de 2de helft niet onverwacht den bal met een verre trap van links toegespeeld, waaruit steecj gevaar ontstond? Of het nu daaraan lag, dat de Kennemers onzen spelers geen kans ga ven hun gewone spel te ontplooien, zeker is het, dat verschillende onzer jongens den indruk maakten een volslagen off-day te hebben. Ondanks het^ feit, dat zij stuk voor stuk hard hebben gewerkt, werd deze inspanning niet met een overeenkomstig succes beloond. Het plaatsen leek meestal hopelooSj waarbij men zich echter rdoet afvragen of de hoofdoorzaak niet in het ge treuzel en slechte positie kiezen ligt, waardoor het vrijwel onmogelijk is een ongedekten medespeler te ontdekken. Dat daarbij natuurlijk het uitste kende dekken der K.achterhoede een groote rol speelde, is vanzelfsprekend, Werkelijk, er viel in dit opzicht voor ons elftal veel te leeren. Een ander onderdeel van ons spel, dat noodig voorziening behoeft, is schotvaardigheid onzer voorhoede. De hoffelijkheid, waarmede men herhaal-^ de lijk de kansen voor elkaar liet loopen, moge dan goed bedoeld zijn, het ia en blijft een oudérwetsch maar gezond principe, dat men binnen strafschop gebied iéder kansje zelf tracht te benutten, tenzij men zonder risico de kans aan een beter opgestelden speler kan geven. Schieten, moet het parool zijn. Fred' Warbürt'on zei indertijd steeds: Van de 10 schoten zal er allicht één raak zijn. En om dien treffer is het toch begonnen. Ook is het fout, dat de spelers blijven staan om het resultaat van een schot af te wachten. Altijd doorloopen, hoe gering de kans op succes ook is. Indien men was doorgeloopen, zou die van de lat terugspringende bal in de eerste helft zeker een doelpunt hebben opgeleverd. Dit zijn allemaal van die .kle-inighe- den, welke in een gelijkop'gaandén strijd juist den doorslag kunnen geven. Ook de speler, die een hoekschop neemt, moet na den trap niet blijven staan kijken. Toeloopen, om den. eventueel teruggeslagen of teruggekopten -bal weer te kunnen spelen. In wezen is het ten slotte een kwestie van activiteit, opletten en ....hersens gebruiken. Door het gelijke spel' van.' EDO tegen Zeeburgia hebben wij ondanks het verlies'van een punt, onze positie kunnen handhaven. Laat dezewedstrijd ons een. waarschuwing zijn. Zondag as. krijgen we Bloemendaal uit. Bloemen- daal uit' was steeds'een lastige tegenstander. Met die idee moeten we Zon dag in veld kómen. Snel afgeven, snel positie kiezen, snel schieten, kort om alles moet snel, snel en nogeens snel geschieden. De capaciteiten zijn in voldoende mate aanwezig om in een hoo.g tempo een behoorlijke -partij voet bal te leveren.' En wat er kan worden bijgeschaafd, zulkskan op de trai ning Woensdagavond geschieden. Jongens denkt erom, jullie heooen een taak voor AFC.. te vervullen. Toon-je daarvan bewust, door -weer of geen weer- op de training, van Kaufman', aanwezig te zijn. Met belangstelling volgt men den strijd, of AFC ruggegraat genoeg heeft zich aan den kop te handhaven. Welke taak zou jullie meer voldoening kunnen schenken, dan te bewijzen dat jullie Club nog voldoende vitaliteit bezit om in het veld een rol te spe len? Geeft ons daarvan Zondag weer het bewijs. I.H. Galavazi RAPPORT van het Mobilisatie Comité "A.F.C^" Nu wij ongeveer twee maanden aan het werk zijn, zullen .wij gaarne^eens rapport uitbrengen over de ondervindingen van het Mobilisatie Comité AFC. Tot nu toe zijn onzen gemobiliseerden AFC-ers twee pakketten, gezonden en aan-het derde pak je wordt" alweer'gewerkt

Schakels (clubbladen) | 1939 | | pagina 2