REDACTIH-ADRBSB.P.Bonkink, Cz. Peterstraat 16, AmstercLam-C. Wekel.Uitgave der A.P.C. 21 Sept. 1939* 18de Jaargang, No. 3. 304- VAN WEEK TOT WEEK 0@©@@@@0@©00@0@0000@(S)0@ Er is wel heel veel veranderd in de wereld veranderd, sinds wij in ons laatste overzichtje van ruim een nïaand geleden, nog vol goeden moed voor het komend seizoen een beschouwing over de asArolwedstrijden gaven. Een golf van geweld is helaas over de wereld losgebarsten. Wij kunnen slechts hopen, dat deze golf niet in een oceaan van geweld zal overgaan, waarbij ons land nauwelijks gespaard zou kunnen blijven. Alhoewel tegenover al deze verschrikkingen het bestaan van een voet balclub ontzettend onbelangrijk lijkt, mogen wij ondanks alles toch niet vergeten, dat óók op sportgebied de plicht ons voorschrijft, zooveel moge lijk en tot het uiterste te trachten ons zelf te zijn en te blijven. Veel is er ook in onz'e club veranderd. Van onze seriewedstrijden kon slechts de eerste ronde onder matige belangstelling worden verspeeld. Achteraf verheugt het ons, dat wij onder den drang der omstandigheden Vrij dags vóór den 2den dag besloten de finales uit te stellen, zoodat ons de verschrikking is gespaard gebleven, om den luidspreker tijdens een voet- bal-vreugde-festijn oorlogsverklaringen te hooren rondroepen. Deze afschu welijke tegenstelling bleef ons thans bespaard. Naast dezen tegenslag is uiteraard het feit dat talrijke onzer jon gens onder de wapenen werden geroepen van groote beteekenis. Wat verleden jaar en gedurende de zomertraining werd opgebouwd, ligt thans gedeelte lijk weer in duigen. Tenslotte deed de indeeling der competities heelemaal de deur dicht. Nadat wij aanvankelijk onder den indruk waren gebracht, dat de indee ling zooveel mogelijk plaatselijk zou plaats vinden, waarbij de 1ste en 2de klassers b.v. in Amsterdam konden worden gecombineerd, bleek ten slotte, dat deze vermenging wel werd doorgevoerd, doch met uitzondering van de lste klassers, welke hun gewone afdeelingen met enkele kleine geografi sche correcties hadden gehandhaafd. Natuurlijk was dit hun goed recht, doch op het oogenblik dat bekend was, dat de lste klassers uit het oor spronkelijk plan van den KNVB waren uitgevallen en daaruit was gebleken, dat de handhaving der normale indeelingen konden gehandhaafd blijven, had men aan de lagere klassen ditzelfde recht moeten toekennen^ Nu werd door het Districtsbestuur op onverantwoordelijke wijze de afstand tusschen lste klas en 2de klas voetbal onnoodig vergroot, zonder dat de 2de klassers bv. erin werden gekend. Is het wonder, dat de Amsterdamsche 2de klassers onmiddellijk in het geweer kwamen om bij de betrokken instanties ten krach tigste tegen dezen aanslag op hun bestaan te protesteeren'? Gelukkig zijn er nog rechters in den Haag, die wel niet zullen gedoo- gen, dat de 2de klassers, speciaal de Amsterdammers, zonder eenige dwin gende noodzakelijkheid in deze moeilijke tijden heelemaal geworgd zouden worden. Wij zien dan ook vol vertrouwen het resultaat onzer actie tegemoet. (Zoo juist publiceert de "Telegraaf" de nieuwe indeelingen, waaruit blijkt, dat men den 2den klassers in den Haag volledig recht -heeft doen

Schakels (clubbladen) | 1939 | | pagina 1