ïèï-S£SS-«--2-i™2™2?ï-ï«™S2 REDACTIE-ADRESB.P.Bonkink, Cz. Peterstraat 16, Amsterdam-C. Wekel.Uitgave der A F.C., 27 Juli 1939» 18de Jaargang, No.. 1. 2S6 VAN WEEK TOT WEEK Mij dunkt, de oefenende APC-cricketters en honkballers zullen wel hebben opgekeken, toen zij op dien Donderdagavond, 3 weken geleden, de Besturen van Ajax en A.F.C. zich op ons veld resp. in ons clubhuis ren- dez-vous zagen geven. Wat is er aan de hand?zal men zich hebben afge vraagd. Het antwoord is zeer eenvoudig: de Besturen van twee der oudste Amsterdamsche Voetbalclubs kwamen tezamen om de in de laatste jaren gere zen verschillen en ontstane verwydering openhartig met elkander te be- s .■reken en uit den weg te ruimen. Reeds op den avond van Ajax' nationaal kampioenschap was het begon nen. Gé Bosch, ons eerelid en tevens oud-Ajajcied, heeft daarop het ijzer gesmeed toen het heet was, door de beide besturen uit te noodigen zijn gast te zijn, waarbij men gelegenheid zou hebben zich eens flink uit te spreken en dan de strydbyl te begraven. Het succes was volledig, want zóó is het gebeurd óók. We hebben we- derzyds van ons hart geen moordkuil gemaakt, om toen de lucht eenmaal ge zuiverd was, te besluiten het verleden verder te laten rusten en in de toekomst weer in volledige waardeering als goede oude vrienden samen te werken. Zonder twyfel zullen zich met ons vele Amsterdamsche voetbalvrien- en erover verheugen, dat oude makkers als Ajax en A.F.C. (dit seizoen r.b. resp. AO en 45 jaar) elkaar weer hebben gevonden, met het positieve on eerlyke voornemendezelfde vriendschappelyke betrekkingen 'met elkaar te onderhouden, als zy het ieder voor zich met zoovele andere Amsterdam sche zusterclubs op zoo prettige wyze steeds gewend zyn geweest en naar wy hopen, ook altyd zullen blyven. Toen alles in orde was, verraste het Ajax-Bestuur ons met de spon tane mededeeling, dat men dit besluit ook duidelyk naar buiten wilde de- raonstreeren door op een Augustus-avond een wedstryd by ons te komen spe len, welk charmant aanbod dankbaar door ons werd geaccepteerd. Wy zyn ervan overtuigd, dat dit herstel der goede verstandhouding tusschen de Besturen door de geheele A.F.C. zal worden op prys gesteld. Uiteraard hebben we echter ook de volledige medewerking noodig van alle leden van oud tot jong, om wat de Besturen elkander beloofden,, in daden om te zetten. Men diene daarom steeds te bedenken, dat ieder lid -en te recht- als het om voetbal zoowel binnen als buiten hét veld gaat, als een vertegenwoordiger der A.F.C. wordt beschouwd. Gezonde rivaliteit,' prachtig; maar ongezond chauvinisme dient met man en macht te worden ge weerd. Vóór alles is het de waardeering voor den sportkameraad-tegenstan der, welke den waren sportman siert. Dat is het, wat ieder A.F.C.er be-

Schakels (clubbladen) | 1939 | | pagina 1