245 gedaan -ofschoon H. maar al te graag opdrong als ze de kans hadden, be wijze het .mooie doelpunt .van Huizinga- spreekt voor de sterkte van onze verdediging, waarbij vooral de middenlinie uitblonk, waarin aanvoerder Hugo door goed spel zijn elftal tot voorbeeld was. Het verschil tusschen beide elftallen, zat dan ook vrijwel uitslui tend in de voorhoeden. Hoe vlijtig onze jongens ook- wekten, hoe krachtig zij voortdurend, werden, .opgestuwd en hoe dikwijls ze ook in het strafschop gebied der tegenpartij opereerden, de"finishing touch'' ontbrak Kansen te over, maar steeds waren de Hilversunners hun in snelheid, felheid en kracht de baas, zoodat ze niet tot een ferm schot, een feilen kopbal kon den komen. Bij H. daarentegen 5 krachtige doorzetters, waarbij twee vleugelspe lers die zohder aarzeling zoo snel mogelijk hun verre en gevaarlijke voor zetten afvuurden en op zijn tijd zelf een kansje waagden, hetgeen van dos te meer waarde bleek, toen hun binnentrio door Hugo vrijwel in toom werd gehouden. De 5 goals waren dan ook van de beide vleugels en van Huizin- ga. Ten slotte- was het een factor van beteekenis, dat het B-elftal vrij wel uit stevige knapen bestaat, die er geen been in zien van deze li-^ chaamssterkte gebruik te maken. Ik geloof toch wel, dat Donnelly gelyk heeft, die al lang van meening is, dat Hilversum inderdaad veruit het beste team in onze afdeeling is. Waar de andere elftallen elkaar niet zoo heel veel ontlöópen, is' het begrijpelijk dat H. langzamerhand zoo'n grooten voorsprong heeft gekregen. Voor hen die gehoopt hadden, dat we evenals verleden jaar, tegen H. succes zouden hebben, was de nederlaag natuurlijk een teleurstelling. Toch moet men het niet te zwaar opvatten, want onze jongens hebben ondanks tegenslag en achterstand voortdurend hard gewerkt. H. kreeg.het zeker niet van ons cadeau. Een 1©S uit deze ontmoeting is deze, dat onze voorhoedespelers nog heel wat moeten leeren. Dus trainen, jongens. Jan Hazeweyer schijnt ook uit vorm. Snelheid en snelheid van handelen, balcontrole, dat kan allemaal op de trainingsavon den bijgewerkt worden. We hebben nu nog 2 uitwedstrijden ZFC en Watergraafsmeer, maar 4 thuiswedstrijden HVC, Zeeburgia, Hercules en DWV. Daar kunnen nog heel wat puntjes uit vergaard worden. Dat moet ook, willen we op een goede plaats eindigen. Voor Zondag staat HVC op het programma. Qpze penningmeester was al heel verheugd, -dat we nu einde lijk---ook eens een thuiswedstrijd zonder be-^ langrijke concurrentie zouderif hebbend We hebben dit,, seizoen al zoo'n pech gehad. Men kan zich', zijn gródte teleurstelling begrijpen, dat Ajax en Blauw Wit besloten dezen inhaal-Zopdag voor een friendly game in het Sta dion te benutten, waardoor AFC-HVC voor het. publiek bonder waarde wordt. We hebben dus maar uitstel gevraagd, in de .-hoop dat deze veelbelovende thuiswedstrijd later onder gunstiger omstandigheden kan worden vastgesteld. Het 2de moest tegen Blauw Wit 2 de vlag strijken, na 2x de leiding te hebben gehad. Ook het 3be kreeg tegen DWV 2 een nederlaag te incassee- ren. Alleen het 4de klopte Rodi 2 met,. 5-1 ea blijft onze eenige hoop op kampioens- of promotie-f uifJoagens-, volhouden. Aller oogen, AFC-oogen natuurlijk, zijn op jullie gevestigd. v:""." -. I.H. Galavazi Varia Aangezien ik niet in de gelegenheid was voor mijn- vertrek-naar Zuid Afrika vele vrienden en hekenden- te groeten, doe ik dit- thans via de Schakel. Ik wensch AFC verder veel succes in het verdere verloop der com petitie en zeer in het byzonder ACC, waar ik-toch meer speciaal mijn goe de bekenden heb, een prettig en sportief zomerseizoenOp den verren af stand word ik toch op de hoogte gehouden van alle verrichtingen, zoodat ik ten allen tijde georiënteerd blijf. Kees van Ysendijke. VAN DEN CLUBAVOND De loting, resp. uitslagen van de 2e ronde van het Vierballen-tour- nooi luiden;

Schakels (clubbladen) | 1939 | | pagina 3