215 Best mogelijk dat wij het slecht getroffen hebben door een Ajax III op zijn sterkst tegenover ons te vinden. Speelden niet in de voorhoede weer ,2 ter Horsten mee, blijkbaar dezelfde twee die verleden week in Ajax I .uitkwamen.niet voldeden, doch in dit milieu volkomen tot hun recht kwa men. .Met iname K. ter Horst met 5 wan de 6 goals. Het zij 'tot onze eer ge egd dat we tot 20 minuten voor tijd met 2-1 standhielden, doch toen het 3-1 werd, was het ijs gebroken en ons span- vermogen verslapte bij de minuut. Ondanks de 6 goals mag ik zeker geen woord van lof onthouden aan het achtertrio Spelter-de Boer-Burger die. geholpen door invaller N.Leloux "made the best of it". De conclusie van den wedstrijd, vraagt II? M.i. dat de Ajax-school nog altijd een zeer .goede is en wij ons bij. voortduring met ons kunnen daaraan spiegelen moeten. ;,h Overigens is het probleem van onzen geachten middenvoorook in het derde weer uiterst nijpend geworden en hopen we dat spil Stallmann na zijn blessure- weerspoedig volle to.ureh;zal spelen, want dit was lang niet ■het geval j, 1. -Zondag. Training slechts zal het ons .mogelijk.:dienen te maken de Ajax-prestaties te benaderen. Speler. DE OUDE GLORIE HERLEEFT Nog leven in den AFC-kring de'herinneringen aan groote feestavonden nog spreekt men wel eens over kampioens- en promotiefuiven, nu een jaar of twintig geleden. Nog leven in de herinnering de feesten, die een jon ger geslacht AFC'ers organiseerde en die er éénmaal in 1'Europe toe leid de (1928), dat de voor geen klein gerucht vervaard zijnde gérant verbijs terd moest erkennen, dat "de heele tent lens was". Weer veranderde de tijden.-- .en AF'C.feestte niet meer. Het werd crisis, een knobbeltje aan een "bar"" ging"" niet 'spontaan meer. Het werd voetbal crisis; huiverend lag het AFC-bestuur Zaterdagsnachts wakker en staarde naar de zoldeimng van zijn slaapvertrekken,, schietgebedjes doende, dat het "eerste" nou-toch-als-je-blieft maar zou winnen.... En dan... op 19 November 1938 (dat wordt.een historische datum, om dat er bewezen werd, dat. AFC. gelukkig..nog.:kan...fuiven) houdt de honkbal- afdeeling een dansavondje in'Apb'ilö' ter'gelegenheid van de promotie naar 0 0i?s*fcö klasse Het begin is onwennig. Men heeft in zóó lang niet gefuifd: Kén AFC het nog wel Het duurt even, voor de moter aanslaat. Maar dan plotseling slaat die motor aan. Plotseling is er vaart en tempo, stemming en jolijt. Komt het door de stoelendans? Of door de inderdaad voortreffelijke speech van Galli Of door de band, die :zich naar een weifelend begin herstelt Waar am deze vragen -constateei'e men slechts het feit,, dat het dave rend werd. Dat AFC, zich steeds weer ver-jonge, de, steeds weer een magi sche aantrekkingskracht uitoefende op. een nieuw geslacht weer bewees, te kunnen fuiven. Weer bewees, tientallen jongelui te kunnen binden en te kunnen amuse eren op vlotte, beschaafde en allerplezierigste wijze. En de ouderen, zult. ge vragen? Tja, dat was "the weak spot de jeug dige Galli was.... de oudste bezoeker. Waar waren de ouderen? Waren ze in bed om zich mentaal te concentreeren op Vriendenschaar uit Zaten zu in Eggers en zeiden ze: "het wordt toch niks.?" De afwezigen hadden, zöoals zoo vaak, radicaal ongelijk. Laat dan ook op een voegende fuif naast het wel of niet kunstmatige blond (van melk boerenhondenhaar tot piatine blonp van ons jonge AFC geslacht (is het niet langzamerhand het vierde geslacht, Schaf?) ook het eerbiedwaardige grys van onze ouderen gezien worden. Men zou thans dat blond en dat grijs kunnen willen verwerken in net rood en zwart van onze club, maar dit zou kunnen leiden tot iets te stoute, .beeldspraken en tot kleurenblindheid. Namen? Ja,t twee. Bé Dor las en van Drie .li.' De" eerste als brilliant danseur als prima pólonaiseleider enz. De' laatste als Ceremoniemeester, als gang maker, als- ziel van het feest. Tot de volgende maal: de .jongeren, die kwamen en gij .ouderen, die stom genoeg waart, om niet te komen..... Danseur.

Schakels (clubbladen) | 1938 | | pagina 5