had, dat het %.-yd beginte te «ïhen, de epyiw^e eons flink op z'n kop te slaan Ik zou dan willen beginnen aan.al wat AFC is, de volgende vraag te stellen: Waarom ben ik lid van AFC? Volgens my is hierop maar één antwoord: Omdat ik met deze Vereeniging syphatiseer, wat insluit, dat je clubliefde bezit. Ik .ben ervan overtuigd dat er by ons heel wat veranderd kan en moet worden, maar dan moet ieder lid eens naar zichzelf gaan kyken, daar bedoel ik .mede.; onze. eigen fouten onder de loupe nemen en niet onszelf achter die van een ander verschuilen. We hebben allemaal gezeurd om een trainer, het Bestuur heeft kosten nog moeite gespaard om dit zoo uiterst moeilyke tot stand te brengen, en nu we een trainer hebben is er zoo ongeveer niemand op de betreffende avonden te bespeuren, hetgeen meer dan treurig te noemen is. Het, is volgens my alleen hieraan te wyten-, dat je jezelf niet overtuigd hebt een.goed lid te moeten zyn, waaronder ik versta, iemand die er wat voor over heeft,, iemand die niet alles-aan een ander overlaat, maar die zichzelf ook wa.t moeite wil geven voor de club over te hebben. Als je dan niet wilt, houd dan in hemelsnaam op lid.te 'blyven, maar wordt lid van een of andere Brei- cursus Toen ik Dinsdag het gezicht van onzen trainer zag en hy aan de weinigen vroeg: Waardoor komt het toch, dat er zoo weinig komen?, toen dacht ik by myzelf iets, dat ik hie.r maar niet letterlyk ten toon wil spreiden, maar toch hierop neer kwam, dat degenen die je nooit ziet, niet het minste grein tje clubliefde in d'r boddy hebben. .Slappe lamme vervelende kerels, die zich AFCers willen noemen, maar het in de verste verte niet zyn. Als je werkelyk" iets voor je Vereeniging over hebt en je het werk' wat er gedaan wordt alleeii in belang van de spelers, dan moet je dit wanneer je een beetje verantwoor- aelykheidsgevoel hebt, ten alle tyden waardeeren en er op je beurt iets te genover stellen, wat ik clubliefde noem. Als je dat bezit, kom je met geen bezwaar voor den dag, maar ga je trainen alleen in het belang van je Veree niging en van je trainer, want volgens my hebben we er één, die meer ver stand van voetballen heeft, als heel 'de AFC'-familie by elkaar, maar zoo ie mand moet medewerking hebben, zoowel van de spelers van het le, 2e, 3e, enz. als van de adspiranten. Dan alleen kan a'Hes tot zyn recht komen en is er succes te verwachten. Met ernst trainen, met lief dp voor je club en voor je trainer dat is de zaak van diegenen die zich- ¥*erk-eTyk eert" lid "ftogeh here men. JONGENS, ik bdoel hiermede alles wat lid van AFC is; Kom trainer, zet alle bezwaren aan de kant, geen gekanker en geen ditjes en datjes meer, maar toon je een echt lid. Kom op den vastgestelden avond geen-.enkele uitgezon derd, te nzy~EêFlïTëï kan natuurlyk, doe wat Mr. Donnelly je zegt, alles in tensief en met liefde voor je Vereeniging. Helpt mede opbouwen .aan een nieu we toekomst, van AFC, de medewerking van Bestuur, trainer en buiten deze nog zoovèle anderen, hebben we, maar we moeten dit alles be.ter gaan waardeeren, dan ben ik ervan overtuigd, dat wanneer we een wedstryd gespeeld hebben te gen elkander kunnen zeggen"Wat-hebben we vandaag toch een fyn en gezellig partytje gespeeld". Op het oogenblik zie na een gespeelden wedstryd, lange nfgezakten; gezichten, maar. wanne er., we er allemaal voor zwoegen van de eer ste tot dè Taats té minuutdan kunnen we er ons by neerleggen, dan heeft het niet aan ons 'gelegen', maar dan hebben we een tegenparty gehad, die beter was. JONGENS nogmaals; Toen, of'begin alsnog direct een AFCer te' zyn. Kom trainen en bouw je Ver- eeniging op, geen geklets of gekanker meer, maar DADEN von iederen speler afzonderlyk, die moeten er komen. Persoonlyk wil ik er met alle soorten van genoegen wat moeite voor over hebben, om het spelen voor ons te veraangena men. Je tyd is zoo voorby en dan heb je er, spyt van, want wat voor pleizier kunnen we niet hebben, wanneer alles beter gaat. Toon, dat er nog een .wil, in je boddy zit en aanvoerders van alle 'elftallen van AFC geef het voorbeeld, tracht je elftal te maken tot één, dan'zal AFC nog een zeer goede toekomst te wachten staan. EN AVANT!! Chris. VAN DE TRAINJNGSCOMUISSIE Attentie H.H. aanvoerders Wy doen nogmaals een beroep op alle. aanvoerders as. Zondag zooveel rno- gelyk nun spelers te bewegen een toezeg-ging. voor ons fonds te doen en Maan dag 31 October de resultaten hiervan aan deCommissie ter hand te stellen. By deze gelegenheid doen wy pok nog 'eens een beroep op de overige wer kende leden, niet-spelersons een bydrage toe te zeggen. Met aller medewer king komen we langzaam maar zeker tot ons doel! Ook zy die met hun maandelyksche bydrage ten achter zyn worden verzocht

Schakels (clubbladen) | 1938 | | pagina 4