-waarvan vooral de eerste byzonder mooi was- tot uitdrukking kwam. In die periode toonde men tot een behoorlyke prestatie in staat te zyn, maar we moe ten er natuurlyk geen gewoonten van maken om zulks eerst na een tegenslag te demonstreeren. Jammer genoeg speelde men in de 2de helft met weinig over tuiging. Men probeert het wel goed te doen, maar de overtuiging, dat zelfbe wuste van "nu zullen we hem eens van katoen geven" ontbreekt. Opmerkelyk was dat Nieuwkamp zich herhaaldelyk uitstekend tusschen de backs opstelde, doch de hooge pas OVER de backs, of de lage tusschen de verdediging doorsnydende paa kwam maar niet. Ik ben ervan overtuigd, dat Gerrit ander wel succes zou hebben geboekt. De binnen- en buitenspelers dienen hieraan eens hun byzonde- re aandacht te besteden. Het blyft zoo jammer, dat Roelof van Nek, die in het veld zulk een voortreffelyke bal-techniek demonstreert, met zyn voorzet ten steeds teleurstelt. Indien hy erin mocht slagen dit onderdeel -het fei te lyke sluitstuk van de taak van een vleugelspeler- te verbeteren, dan zou hy zoo'n groote rol kunnen spelen. Het is weer de beroemde kwestie van snel le reactie,- van het overzien eener bepaalde situatie, welke alleen, door voortdurende concentratie kan worden verkregen.' Het 2de elftal leverde het stoute .stukje een 0-2 achterstand in een 3-2 overwinning op Hilversum 2 om te zetten. Een mooi resultaat. Het 3de .wist met 4-3 van WFC te winnen. Jaap van Nek, de onverwoestbare, had met drie doelpunten een groot, aandeel i-n de- overwinning. Hy is het le vende bewys van de beteekenis van die concentratie, want hy moge dan al tech nisch niet veel waarde meer hebben, door zyn 'uitbuiten van i'ed'eren_ kans döor" zyn 'sne'lle aanvoelen van een situatie, wéét' 'liy toch 'steeds een uitzori- derlyk succes te boeken. Het'vierde bleef ongeslagen, 0-0 tegen SD'W'2 uit, Alles' b'y 'elkaar geno men,'dus 'geen enke'le' nederlaag onzer KNVB -elf ta'lle'n. 'Al 'zyn' wy dan ook' niet voldaan', toch mogen wy met deze resultaten, welke eert belofte voor de toe komst inhouden, tevreden zyn. I.H.Galavazi STEMMINGEN Neen,-met de donateurs l'oo'pt het niet hard. Heb zoo het idee, dat ze do donatie aan zichzelf voldoen', wat achteraf nog niet zoo., gek bekeken is. Slechte weervoorspellingen hielden de' "Heeren" (bedankt Ben! in de watten, noed gezien, het was geen weer voor Prominenten. Dus hebben we gezeeburgiaad't Was niet mooi, wel nat. Had medelyden met Ties in het doel, die er uit zag of hy een schipbreuk had gepleegd. De scheidsrechter had een kwaadaardige bui. 't Valt ook niet mee met zulk weer. Er. 't was voor. hem tenslotte toch óók. Zondag. Maar. waarom hy zoo zwaar straf te, toen één onzer op een harde, doch eerlyke manier een.Zeeburglaan van den aardbodem trachtte te vagen, was me niet duidelyk. Zat nog uit te kienen of-ie, by een volgende overtreding, op een moord zou fuifen, toen AFC een goal maakte. En wat voor eeni Een goal zoo als je zelden voor gezét krygt. Eén, die zenuwspecialisten aan een drukke praktyk en een' goeden boterham helpen. Net heeft je vóérbuurman"néé, stomme hond, zóó niet!" geroepen, of diezelfde twéébeeni'ge viervoeter hangt het lederen geval zóó mooi voor het doël, dat Janny (pracht naam toch) met een sublieme kopbal het mooiste doelpunt van den dag kan maken. M.'-n vóórbuurman beukt z'n peukkie stuk, slaat zyn linkerbuurman den bloed over z'n oogen, viert met z'n rechtdito koninginnedag-in-het-klein en zegt datte-we-het-nog wel-kanne. Dat AFC toch.; Even-later peutert Janny den - bal-van-, de hielen van- een-a-cht.erspeler en- geeft ons de leiding. Als dan de wedstryd roemloos zyn eipde vindt in een druilerigen regen, Zeeburgia gelyk maakt, eenige ballen d'r-in-en-dr-uit gaan, zonder dat de stand verandert, wordt het op de tribune niet gezelliger. Wat een spel! Dat zouden wy anders doen; Zachtkankeren houdt op en m'nbuurman zegt:"Prut- sers meneer, prutsers;" En hy kan het weten. Dat A..F.C. toch[y - Neoproc ADSPIRANTEN 4 Dit elftal is thans door den Bond ingedeeld en zal spelen in: Adsp.4e 'ilas Afd.O. Als captaxn van dit elftal is voorloopig benoemd :R. O.vd. Heul. De tegenstanders zyn; Zeeburgia 7, AED 3, Sport, DVAV 3, TDW 2, HEDW 3. -«T

Schakels (clubbladen) | 1938 | | pagina 2