169. achterhoede. Men hinkte op 2 gedachten: De backs wilden de vleugelspelers we1 dekken, doch durfden ook weer niet voldoende naar buiten te gaan. Het gevolg was dat de HVC buitenspelers voortdurend vry spel kregen, want er werd pas ingegrepen, als zy den bal reeds onder controle hadden, terwyl de dekking juist ten doel heeft te verhinderen dat de tegenparty den bal in be zit, laat staan onder controle kan krygen, Anders gezegd, in plaats van af te wachten, of de tegenparty den bal kan spelen, moet men hem verhinderen er "überhaupt" aan te pas te komen. Neen, dan kregen onze voorhoedespelers heel wat minder kans by de stoere HVC-backs, die waarachtig niet stonden af te wachten wat onze voorwaartsen met den bal zouden doen. Waren wy technisch zooveel zwakker, dan de Amersfoorters? Allerminst, het koppen, het stoppen van den bal en wat verder by de balcontrole behoort, het was alles zeker evengoed, ja eerder zelfs beter, dan by onze tegenstan ders. Maar ik moet weer herhalen, wat ik verleden week reeds opmerkte, ons grootste gebrek is het onvoldoende positiespel. Iedere speler moet weten, wat hy te doen heeft en zich daaraan dan ook tydens den wedstryd houden, In feite is het een kwestie van denken. Iemand die animo en liefde voor zyn spel heeft, zal er vanzelf wel over denken. Dat onvoldoende dekken, dat afwachten inplaats van ingrypen, gaf velen Amersfoortschen toeschouwers den indruk, alsof AFC met weinig enthousiasme speelde. Ik geloof niet, dat deze conclusie juist was. Ik ben ervan over tuigd, dat ieder zyn best heeft gedaan, evenzeer als ik ervan overtuigd ben dat ieder speler zal trachten de resultaten te verbeteren. Er is één voor naam middel; luisteren naar wat Donnelly zegt en zyn instructies overdenken en uitvoeren, - - :-•-••• '■vfl'.v.i. Wat men animo en enthousiasme te bereiken is, dat hebben de honkballers ons op overtuigende wyze laten zien. Zy hebben hun doel bereiktze zyn ge promoveerd naar de hoogste klasse en kunnen met trots erop'wyzen; Honkbal- A.P.C. EERSTE KLASSE! En zy hebben het waarachtig óók niet cadeau gekregen. Hulde en. dank aan onze honkballers voor dit prachtig resultaat, waarmede de naam onzer oude Club weer met eere wordt genoemd! Een voorbeeld voor onze voetballers t I.II. Galavazi HONKBAL Het. bloedarrne kindje, dat vyf jaar geleden in onzegroote A.F.C.-fami lie geboren werd en langzaam aansterkte onder een voeding van enthousiasme en goede kameraadschap heeft eindelyk bereikt, waar het steeds net naast greep: Kampioen en eerste Klasser. Vooral het laatste is voor een deel te danken aan het warme medeleven en groot enthousiasme, dat we van de oudere A.F,C.-ers meekregen. Als dank van onze zyde hiervoor den wensch; Moge voetbal- en cricket-eerste-elftel lers ons voorbeeld zoo spoedig mogelyk volgen. By een kampioenschap, dus laat staan by deze promotie, hoort een feest! We organiseeren Zaterdagavond 22 October as. onze tweede dansavond, (voor het succes van de eerste, zyn wy zoo vry, te verwyzen naar de hartely- ke woorden van den Heer Bessem in zyn jaarverslag) van 9 tot 4 uur, in het Apollopaviljoen. Doordat dit fuifje in het seizoen valt zyn de onkosten be- langryk hooger en zien we ons helaas genoodzaakt de entreeprys op 60 cents te stellen. Kaarten kunt U verkrygen, vanaf 3 0 September, by vrywel iedere honkbal ler en in ieder geval by de feestcommissie; G.P.W. Thonus, Haarlemmermeerstraat 108; A. Kleyn, Koninginneweg 181; Mi. van Driel, Michel Angel os traat 89. U hoort nog van ons Het Bestuur Honkbal-afdeeling. sl&Is.StII_=_AsP&C4.III_l-2 De DWS-grensrechter zei my toen we een paar minuten gespeeld hadden, dat het ons in dezen wedstryd en deze afdeeling niet zal meevallen (hetgeen ik rustig beaamdeenhet zal ook steeds zwaar zyn. Wy hebben een technisch beter en rustigejft (in het begin al te rustig) spelend D.W.S. overwonnen met de oneven goal, Iets geflatteerd vraagt U? Mogelyk. Doch in het missen van open kansen stonden beide ploegen practised gelyk. Het grootste gedeelte der eer in de overwinning komt ongetwyfëld toe areacr=*»-«~"

Schakels (clubbladen) | 1938 | | pagina 2