REDACTIE-ADRES: B.P.Bonkink, Czpeterstraat 16, Amsterdam C. Wekel.Uitgave der A.F.C. 15 September 1938, 17e Jaargang No.l 165. VAN WEEK TOT WEEK ®©®®©©©©©©©e®©ee©©©©©©® Ik vermoed, dat onze penningmeester weinig prettige herinneringen aan ons 16e tournooi om den Arol-beker zal bewaren. De wereldkampioenschappen wielryden, de feestelykheden op velerlei gebied, en vooral het hondenweer, dat den 2den dag het verblyf op een open tribune allerminst tot een genoe gen maakte, hebben tot gevolg gehad, dat.de belangstelling verre onder de verwachtingen bleef. Het behoeft wel nauwelyks vermeld te worden, dat het verloop overigens tot volledige tevredenheid stemde. Goede en minder goede, doch vóór alles prettige wedstryden, de bekende sfeer en gezellig samenzyn na afloop, dat was alles weer best in orde. Ook van deze plaats hartelyk dank en hulde aan de vele functionarissen, die op allerlei gebied aan de voorbereiding hebben meegeholpen en voor hét goede verloop hebben gezorgd.- Het was natuurlyk een byzondere'teleurstelling, datons eerste elftal reeds in de eerste ronde door A.G.O.V.V. werd gewipt. Ik heb dezen wedstryd weliswaar niet gezien, doch toen ik 's middags de Apeldoorners N.A.C. zag elimineeren,leek my een 0-2 nederlaag tegen deze goed spelende ploeg niet zoo oneervol. Tegen H.F.C; maakte ons spel een zeer onbevredigenden indruk. In het veld ging het nog wel, doch voor doel was het mis. Het verschil met de uit stekende prestatie, welke D.W.V. tegen P.S.V. had geleverd, viel wel erg op. Men behoeft waarlyk geen zienersgaven te bezitten, om te voorspellen, dat D.W.V. in het komende seizoen weer een groote rol zal spelen. Dat zy het in de finale tegen D.W.'S. moest afleggen is zeker gedeeltelyk daaraan toe te schryven, dat D.W.S. tegen -A.-G. O.V.V. lang niet zooveel krachtsin spanning behoefde aan te wenden, als D.W.V. voor de overwinning op P.S.V. had noodig gehad. Onze oefenwedstryd tegen K.F.C. leverde een 4-4 gelyk spel op. Wanneer ik onze oefenpartyen uit den laatsten tyd nog eens even de revue laat pas- seeren, dan kom ik tot de conclusie, dat in het algemeen de technische ca paciteiten onzer s'pelers niet Zoo heel veel minder zyn, dan andere en zelfs hooger geklasseerde clubs. Het verschil in sterkte schuilt rayns inziens hoofdzakelyk in het positie kiezen, cUw.z. het dekken van de aanvallende tegenparty en het opstellen, wanneer men zelf in den aanval is. Eenerzyds moet men dus verhinderen, dat de tegenparty den bal aan een vrystaanden spe ler. kan geven, en anderzyds moet men door zelf vry te loopen het zyn mede spelers mogelyk maken een goeden.pas te geven. De party,welke deze grond regels van het voetbalspel het beste-weet in toepassing te brengen, wint. jat zit hem niet zoo zeer het in het gebruiken van de beenen, als van de hersens.Vandaar ook de strydkreet van verschillende trainers op oefenavon den: K Y K E N Zoo.is het, kyken en nog eens kyken, in de juiste be- teekenis van dit woord. Natuurlyk niet "staan te kyken" want dat is nu juist precies het tegenovergestelde! Meeleven, positie zoeken, de tegenpar ty voortdurend in de gaten houden, men kan dit alles niet genoeg herhalen. Trouwens Donnelly hamert er voortdurend op en zal daarmee wel niet ophou-

Schakels (clubbladen) | 1938 | | pagina 1