145. raag de aanvoerder niet aarzelen de omzetting te doen plaats hebben, maar dit raoet op tactvolle wyze gebeuren. Het maakt de zaak eeniga- zins raoeilylcer, als de aanvoerder en de betrokken speler toevallig "dikke"vrienden zyn, maar discipline raoet er zyn en begunstiging van den eenen speler boven den andere mag in geen geval voorkomen. De aanvoerder dient een speler, die zoo ongelukkig is z'n dag niet te hebben, aan te moedigen en hem een behoorlyke .kans te geven alvo rens hem te criticeeren of van z'n plaats te halen en vooral is het zyn taak streng op te treden tegen spelers, die in woord of daad te gen den scheidsrechter in gaan. Scheidsrechters zyn tenslotte ook maar menschen; Zy maken dus fouten, maar zy. zullen zeker niet in de goede richting worden geleid door ontactvolle, of onhebbelyk optreden de voetballers. De aanvoerder mag zeer zeker appelleeren, wanneer hy ervan overtuigd is, dat een fout in de toepassing van de spelregels is gemaakt door den rechtspreker, maar dit moet op beleefde wyze geschieden en hy mag geen boosheid toonen, indien zyn appel 'wordt afgewezen. Correct optre den is ook v/at waard! Dat het niet eenvoudig is een man met al deze kwaliteiten te vinden, zult U wel met ons eens zyn. B. VETER A NEK - HOEK A.F.C. - 1-I.B.M. 4-6 Meiregen Het regende zoo, ach, het regende zoo; Wat Pluvius dien dag verloor. Drinkt heel H.B.M. in geen drie jaren op. Het regende almaar door... 't Was evengoed leuk. Als de scheidsrechter floot, Zei hy; Heeren, 'k hoop niet dat ik stoor? Maar het gras was zoo nat en de bal was zoo glad En het regende almaar door... Toch werden er aardige goaltjes geprutst Door den Heineken's middenvoor En door Volkers zyn krommige landingsgestel En het regende almaar door... En Nigtevegt's broek was zoo smetteloos wit Als een plaatje van Sneeuwwit-gloor Maar zwart was de plaswaar hy in werd gedrukt En het regende almaar door... We waren van buiten zoo vreeselyk nat En van binnen zoo droog en zoo dor; Toen zyn we subiet naar den kelder gegaan En het regende almaar door... In de kelder, daar stroomde het heerlyke bier In de keel van den middenvoor En van backs en van halfs en de rest van het stel En het regende almaar door. Als het gerstenat vloeit, is men onvermoeid En de wyzer draait rustigjes door. Toen we stonden op straat, was het beestachtig laat Maar 't was droog! H.Beëm A.F.C. AJAK 3—5 ik v/as by A.F.C. ja zoo is het, ik was daar. Zaterdagmiddag moest ik mee spelen tegen jullie Veteranen, wy hadden aan tien spelers voldoende om van jullie elf ex clusief scheidsrechter Willy Brusse te winnen. Aardige kerel3 overigens die

Schakels (clubbladen) | 1938 | | pagina 4