140. gemeen was het spel te onzuiver en in het team-werk ontbrak juist dat, wat onmisbaar was om aai tegenstand van de Amsterdammers te breken. In hoeverre het feit, dat het "maar" tegen een tweede klasser ging, hiervan een eerste oorzaak was, is moeilyk te zeggen, En wanneer-men eenmaal tot de ontdekking komt, dat ook tweede klassers- zich dikwyls gelykwaardige tegenstanders kun nen toonen, is het gewoonlyk niet meer doenlyk om als team zich boven zoo'n fnuikende gedachte te verheffen. Voor rust ging de stryd aardig tegen elkander op, A.F.C. had met den stevigen bries in den rug-wat gemalckelyker dan onze ploeg. Toch kreeg doel- verdediger Gerrits moeilyker work op te knappen dan Verwymeren. Eens redde hy daarby met een praehtigen zweefsprong by een hard schot van Bep. Een paar maal zat het ook niet mee, maar dit is toch- geen afdoend excuus voor het in doorsnee onproductieve spel, dat onze voorhoede demonsteerde •Wie gedacht had, dat onze ploeg de licirte veldmeerderheid na de rust nog meer zou accentueeren, vergiste zich. Wel kregen we, speciaal aan de zyde van Lucassen, een serie corners te nemen, maar doelpunten bleven uit. Doel- verdediger Gerrits was nu -eenmaal ongenaakbaar. De vryze, waarop hy een ge weldigen kogel van Bep over de lat werkte, verdient by zyn vele goede werk zelfs een byzondere vermelding. Het was zelfs aan A.F.C. beschoren om door toedoen van Iiazeweyer met een uitstekend schot de score te openen. Meteen kreeg de stryd een levendiger en pittiger karakter, w.elke zelfs tot den- com- petitie-styl uitdyde, toen onze achterhoede er niets voor voelde, om zich door de stevig doorloopende Amsterdammers onder de voeten te laten loopen. De wyze, waarop we ten slotte aan den gelykmaker kwam, was allesbehalve fraai. Een van de A.F.C.-ers schoot den bal in een storm- en drang-periode via een partygenoot onhoudbaar in eigen doel. Alle verdere pogingen liepen op niets uit, zoodat de stryd onbeslist bleef.' We hopen echter in de toekomst tegen onze vrienden van het Arol-tournooi eens een sportieve rex^anche te-kunnen nemen. So long! Wanneer een voetbalkenner als de Heer V. -die o.a. E.C.-lid van H.A.C. is- een dergelyk oordeel over onze ploeg uitspreekt,'dan moet dit ongetwy- feld voor hen, die aan ons trainingsfonds nog niets toezegden aanleiding zyn in hun beurs te tasten. De trainingsfonds-commissie v.d.Brink, Jb.v.Nek en J. Meyer, hooren dus gaarne zoo spoedig mogelyk van U. B. ONS DERDE NAAR DE RES. 2e KLASSE Eind goed, al goed Met nog een laatste thuiswedstryd as. Zondag om'2 uur voor de boeg te gen W.M.S. 2 staan wy op de eindstreep. Een klein rukje nog en het is vol bracht. Maar juist dat kleine rukje moet goed en overtuigend zyn. Bezien wy onderstaande! stand dan blykt dat ook de W.M.S, voorhoede de kunst van doel punten maken verstaat. Voor onze achterhoede is dus weer een taak weggelegd, waarby de backs het belang gelieven ondqr de oogen te zien van steeds zig zag ten opzicht van elkaar zich op te stellen, dat verkleind het risico. Bo vendien van den oudste onzer backs s.v.p. niet al te groote kalmte! Als de halflinie speelt als de laatste wedstryd tegen V.V.A.2 dan is een opwekking onnoodig want dan wordt het parool "als leeuwen.90 minuten" voldoende in de practyk toegepast. Juist het goed functionneeren van de half linie heeft (de anderen niet te na gesproken) in het byzonder medegewerkt tot de basis voor de laatste successen. De voorhoede zal haar aandacht nog eens (voor de laatste keer in dit seizoen naar ik hoop) zeer in het byzonder moeten besteden aan krachtig door tasten. Buitenstaanders vertelden my, dat de opbouw dikwyls goed is, echter dient de schotvaardigheid en het doorzettingsvermogen opgevoerd te worden. Voor deze week geldt as. Donderdagavond nog een kalme trainingsavond, niet rooken en geheelonthouding als een gunstige factor beschouwen om Zondag in conditie te zyn. Houdt by voorbaat Uw Zondagavond vry om eventueel nog een paar gezelli ge uurtjes door te brengen, waarby de kosten voor een ieder op een uiterst minimum zullen worden gehouden. Laten wy geheel A.F.C. tevredenstellen en onszelf niet het minst door een kloeke overwinning als kroon op het werk van dit seizoen. Eind goed, al goed. Zoo zy het Speler.

Schakels (clubbladen) | 1938 | | pagina 3