REDACTIE-ADRES-: B. P.Bonkink, Cz Peterstraat No. 16,Amsterdam-C Wekol.-Uitgave der A.F.C. IS- -Met, 1938, 16e jaargang, No'. 34. 138. VAN WEEK TOT WEEK De met zooveel spanning in A.F.C.-kringen tegemoet geziene promotie- wedstryd A.F.C. 3 - V.V.A. 2 is in een zwaar bevochten 1-0 overwinning voor Jaap en zyn mannen geëindigd. Dat was nu weer eens zoo'n moment van echte sportvreugde, zoowel in als buiten het veld, toen het verlossende eindsig naal de zege tot een feit maakte. Weliswaar moet de laatste wedstryd tegen W.M.S, 2 nog de kroon op het werk zetten, doch V.V.A. 2 was de eenige over gebleven concurrent, die met.één punt voorsprong op het derde de leiding had. Thans zyn de rollen omgekeerd en dienen de derde-elftallers er voor te zorgen, dat hun voorsprong van één punt gehandhaafd blyft. Het heeft er anders om gespannen. In de eerste helft gingen de partyen vrywel gelyk op, met het derde een tikje in de meerderheid. Gesteund door den wind toonde onze reserves zich in de tweede helft overwegend sterker.Al leen de goals wilden niet komen. V.V.A. verdeelde uitstekend, terwyl onze VQorhoede niét de juiste manier wisV te vinden om door dit sterke afweer - front heen te breken. Onze middenlinie overtrof zichzelve door den bal maar steeds weer op te vangen en naar voren te plaatsen. Daar was men chter niet fel genoeg, om van de situatie naar behooren gebruik te maken. Snel open spel was hier de remedie geweest, zooals trouwens door het eenige doelpunt bewe zen werd. Snel ging de bal vanuit het midden naar rechtsbuiten Claus. Deze zette direct voor, waardoor H. Scheepstra gelegenheid kreeg het beslissende puntje te scoren. Men zal begrypen, dat deze-regels allerminst als critiek zyn bedoeld. Gezien het feit, dat het geheele elftal energiek voor de over winning heeft gestreden, zou dit niet op zyn plaats wezen. Men neme deze op merkingen alleen voor wat ze zyn; een goed gemeende waarschuwing voor den laatsten wedstryd, waarin de promotie tot een feit kan en moet worden ge maakt. Derde-elftallersbereid U nog deze laatste week goed voor, zooals ge dit blykbaar in de afgeloopen week óók hebt gedaan. Nog dezen enkelen wed stryd immers, en gy hebt het doel, waarvoor gy een heel seizoen zoo flink hebt gestreden, bereikt. Om nog eens op de spanning -terug te komen. Alhoewel dan V.V.A. terug gedrongen werd, bleven haar .uitvallen tot de laatste minuut gevaarlyk. V.V.A. kon zich zelfs een min of meer verdedigende taktiek veroorloven, want zy beschikte over twee zeer snelle en knappe vleugelspelers, die ook de kunst van schieten verstonden en ons daarmee in het laatste kwartier nog eenige angstige oogenblikken bezorgden. De goede spelende spil maakte van de daar in gelegen mogelykheden mot' forsche trappen dankbaar gebruik. Bob Spelter heeft dan ook in feite, ondanks onze uitgesproken meerderheid moeilyker werk te verrichten gekregen,^dan zyn eveneens prima collega aan den overkant. Dus, jongens, nog een uiterste krachtsinspanning en gy kunt met volle dige voldoening op dit seizoen terugzien. Laat U de kans niet ontnemen. Wederom was een groote schare A.F.C.'ers aanwezig. Ongetwyfeld zal dit by den laatsten beslissenden wedstryd eveneens het geval zyn. Op verzoek van D.W.V. kwam ons eerste nog eens in het veld. Wel i3 waar

Schakels (clubbladen) | 1938 | | pagina 1