134. spontane uitnoodiging om ook volgend jaar weer naar Breda te komen, wat wy natuurlyk gaarne zullen doen. Het zyn toch wel prettige menschen, de NAC-ers en wanneer je zoo'n Zondag in hun midden toeft, begin je nog meer waardee ring te krygen voor den vriendschapsband, die tusschen onze beide vereeni- gingen bestaat en dan vind je het vanzelfsprekend, dat het voor NAC een uit gemaakte zaak is ook dit jaar weer op ons AROL ïournooi te verschynen. De reis werd met miesen mausen aangenaam bekort, meer in het byzonder voor Hugo, die met de winst ging stryken. In Breda werden we door NAC afge haald en per autocar naar het veld vervoerd. Het ging er nu nog om of Char les zou komen en toen wy de hoop al hadden opgegeven, stond onze middenvoor plotseling voor ons, na een zwerm op handteekeningen jagende jongens van zich te hebben afgeschud. De wedstryd zelf had een vlot verloop en was bywylen niet van spanning ontbloot. De rust ging in met blanco stand, In de tweede helft maakte Jan Hazeweyer een keurig doelpunt, waarna MAC de gelykmaker scoorde. Ons geheele elftal heeft verdienstelyk gespeeld en hield keurig stand, vooral tegen het einde, toen de tegenparty er alles op~aette om de overwinning te forceeren, waarin zy echter niet is mogen slagen. Ook wy schepten ons nog eenige goede kansen, die evenmin benut werden. Ties heeft op phenomenale wyze zyn doel verdedigd en de manier, waarop hy tegen het einde een vliegend schot wist te lceeren, ontlokte een stormachtig applaus. Lohof en Pogge stonden als een rots in de branding en behoudens enkele kleine foutjes, hebben zy zeer ze ker hun plicht gedaan. Ook over de middenlinie, gevormd door Kamrainga, de Kruyf en Schaaphok kunnen we tëvreden zyn. Een enkele keer liet herplaat sen nog wat te wenschen over, doch met een gestadige oefening zal ook dit onderdeel ongetwyfeld in orde komen. Roel van Mek begon als linksbuiten niet onverdienstelyk, alhoewel hy een prachtige gelegenheid om de score te openen voorby liet gaan, door in ongehinderde positie recht .op Verwymeren te schieten. Roel sukkelde met een onwillige knie en hield er wyselylc met de rust mee bp en werd toen vervangen door Jaap Disselkoen, die geheel zich zelf was, m 0 awaf en toe bepaald slap en een oogenblik later zyn medespe lers een kans biedend, die nauwelyks te missen was. Hugo en Jan .Hazeweyer speelden resp, links- en rechtsbinnen. Hugo kan het zichzelf heel wat gemak- kelylcer maken, wanneer hy de bal vlugger afgeeft, wat ook het tempo ten goe de komt. Jan had opdracht om achter de voorhoede te opereeren, kweet zich uitstekend van zyn taak en vergat niet optyd" in de voorhoede terug te komen. Charles werd geducht op zyn huid gezeten door v.d. Linden en Blom",' de beide backs van NAC, die niet mis zyn. Hy had niet veel geluk met eenige ballen, waar hy net niet by kon, doch hy vergastte het publiek weer op eenige mees- terlyke staaltjes voetbal.- Mieuwkamp debute er de op de rechtsbuitenplaats, was als altyd zeer yverig, doch schiet technisch nog tekort. Oefenen Gerrit en nog eens oefenen. Na afloop zyn wy een urtje de gasten geweest van NAC in haar clubhuis en tydens dit gezellig samenzyn had onze terreincommissaris de vriendelyke attentie ons vanuit Amstelveen per telefoon de overwinning van het derde mede te deelen, wat de noodige kreten van vreugde ontlokte. Daarna hebben wy in het Zuid.Holl,Koffiehuis aan een apperatif en een keurig verzorgd di- nertje aangezeten en zyn tegen negen uur in een tevreden stemming trein- waarts getogen. Het was een in elk opzicht volkomen geslaagde dag. De laatste wedstryden hebben aangetoond, dat thans een elftal op de been kan worden gebracht, waarmede wy met een gerust gemoed het komend seizoen kunnen ingaan en wanneer ooit het engageeren van een trainer gewettigd is geweest, dan is dit zeer zeker thans het geval. Wy moeten ons"er niet blind opstaren, dat wy de laatste jaren, ook met een trainer, er niet in geslaagd zyn tot promotie te geraken; geenzins staat vast dat het ons zonder oefen- meester gelukt zou zyn ons in de tweede klas te handhaven. Wy beschikken thans over een voldoend aantalspelersdat in staat en bereid is en het zichzelf als een eer zal aanrekenen de AFC op een nooger plan te brengen. Degenen die er nog niet toe hebben kunnen besluiten hun steentje by te dra gen tot vorming van het trainingsfonds, zouden wy willen opwekken alsnog hiertoe over te gaan en ten spoedigste aan Willy v.d. Brink, Jaap van Nek of Jan Meyer hun toezegging te .doen, opdat tydig de voorbereidselen voor het aanstaand seizoen kunnen worden getroffen. A.Mets NEDERLAND - TSJECHQSLOWAKYE Voor.dezen wedstryd in Le Havre met Pinsteren met bezoek aan Parys en

Schakels (clubbladen) | 1938 | | pagina 3