van week tot week REDACTIE-ADRESBPBonkink,Cz.Peterstraat No.16.Amsterdam-C Weke 1. Uit rave-der A.F.C. 21 April 1938-,16e Jaargang, No.31. 126. ®®®®®®®®®s®e®®®®®®©®© Vooral voor aanvoerder van Nek was het een groote teleurstelling dat deze 2de promotiewed^tryd, tegen V.V.a.2, verloren is geworden. Een'teleur stelling des te grooter, daar die nederlaag absoluut niet noodig is geweest Toen de rust met 2-0 in ons voordeel inging, en deze stand nog geruimen tyd gehandhaafd bleef, had men de overwinning veilig in den zak. Dick Dissel koen was de gelukkige maker van bèldè doelpunten, waarvan vooral het 2de byzonder knap was. De V.V.A.reserves hadden in de eerste helft behoudens enkele enthousi aste aanvallen' -waarvan er één in een strafschop resulteerde, welke hoog werd overgeschoten- niet zoo heel veel te vertellen gehad. Men mocht dan ook gereedelyk aannemen, dat wy den voorsprong zoo al niet vergrootén, dan toch zouden weten te handhaven. Aanvankelyk zag het er na de hervatting ook naar uit, dat deze verwachting in vervulling zóu gaan, doch het zou anders uitkomen. Langzaam aan kwam V.V.A. in de meerderheid. Onze achterhoede kreeg het hard te verantwoorden, welke druk des te sterker werd naarmate onze binnenspelers meer en meer in de vervulling van hun taak te kort scho ten. Uit een scrimage werd het eerste tegénpunt geboren, terwyl de gelykma- ker helaas van den vo'et van Otto Sterman moest komen. Er zal wel niemand zyn geweest, die dit niet sneu voor dezen steeds enthousiasten en fair.en speler heeft gevonden. Waarschynlyk was dit ongelukje ook we1 een gevolg van zyn grooten yver, want schynbaar had hy den bal beter kunnen laten loo- pen. Ik ben ervan overtuigd, dat Otto in de komende wedstryden van zelf ex tra zyn best zal doen om de gevolgen van dit ongelukje weer ongedaan te ma ken. Wonderlyk genoeg was ook zelfs deze gelykmaker niet 'in staat onze kam pioenen tot een uiterste krachtinspanning te inspireeren. V.V.A. daarente gen voelde plotseling haar kans. Uit een door een vryen schop op ons doel ingeleide worsteling, nam de tegenparty de' leiding. Voor V.V.A. was deze overwinning niet onverdiend. Wanneer ik 'daaraan toevoeg, dat deze 2-3 naar myn meening niet de werkelyke krachtsverhouding weergeeft, dan lykt dit misschien oen tegenspraak te zyn, in werkelykheid is het dit niet. V.V.A. 2 heeft immers toen het den kans rook, voor de over winning gevochten,, terwyl onze 3de elftallers -de goede niet te na gespro ken- er blykbaar nog niet van doordrongen zyn, dat men alles moet geven, indien men promotiewedstryden wil winnen. Nu geeft ik toe, dat de zeer lichte bal op zoo'n hard kleiveld en by zoo 'n sterken wind juist'-' éèri: n-iveïli see renden invloed op eventueel verschil in capaciteiten kan uitoefenen. De ^eluksfactor wordt er in ieder geval grooter door, waarvan uiteraard de zwakste, het meest profiteert. Buitendien -het is overigens myn gewoonte niet na nederlagen scheidsrechters te becri- tiseeren- vielen, de arbitrale, beslissingen ongelukkig voor ons uit. Maar dit'alles is geen excuus voor het slappe spel, waaraan verschillende spe-

Schakels (clubbladen) | 1938 | | pagina 1