lat er van spanning omtrent denuuitslag hoegenaamd geen sproke is geweest. Geen oogenblik hebben de aanwezige A.F=C.-ers -waaronder onze Eere-voorzit- ter- zich ongerust behoeven te maken, daardoor was het krachtverschil te overtuigend. Het is nu wel duidelyk gebleken, dat ons 3de verreweg het sterk ste elftal in deze afdeeling is geweest, een afdeeling waarin heel wat ui terst zwakke broeders meesukkelen. Dit feit constateeren -en ik weet dat aanvoerder en spelers er evenzoo over denken- geeft reeds de verzekering, dat de komende promotie-wedstryden niet zullen worden onderschat. Het is wel zeker, dat de andere kampioenen het moeilyker hebben gehad, zoodat zy dus meer :,gehard" zyn. Als men dit nu maar goed voor oogen houdt en zich over eenkomstig voorbereidt, dan wordt dit bezwaar van zelf overwonnen. Er heerschte natuurlyk groote vreugde by de 3de elftallers, terwyl aan voerder van Nek wel heel b^zonder in zyn sas was. En geen wonder! Verleden jaar mocht het hem gelukken het 2de elftal tot kampioenschap en promotie aan te voeren. Dit seizoen heeft hy de "opdracht'1 gekregen, dat kunstje met het 3de elftal ook te probeeren en ziet daar, het eerste gedeelte van die "opdracht" heeft hy reeds met daverend succes uitgevoerd. Jaap zou Jaap niet wezen, indien hy nu niet al het mogelyke kou doen om de kroon op het werk te zetten, d.w.z. de promotie naar de Hes. 2de klasse tot een feit te maken. j Ook van deze plaats namens de geheele A.F.C, onze hartelyke gelukwen- schen aan Aanvoerder en spelers niet alléén, maar ook aan elftal-commissie E en leiders, welke gezamelyk dit mooie resultaat hebben tot stand gebracht. Van harte hopen wy, dat zy eveneens de voldoening mogen smaken het elf tal te zien promoveeren, Is het nog noodig onze leden op te wekken onze kam- pioenen straks in hun moeilyke wedstryden aan te moedigen Het verloop der wedstryden in de afdeeling van ons eerste heeft thans de volgende situatie geschapen: indien we van Velox winnen staan we zeker op de 5de en misschien op de 4de plaats. Verliezen we daarentegen, dan staan we op één na onderaan. Daar de wedstryd Hilversum-B.F.C. werd uitgesteld, ke-nne.lyk met de bedoeling om dezen op één dag met A.F.C.-Velox te doen ver spelen, zal Velox, om geen risico te loopen, zich tege.n ons geheel moeten geven. Nadrukkelyk wil ik den spelers nog eens op het hart drukken, toch vooral hun sportieve plicht te^doen, v/ant zy zyn de stroohalm, waaraan B.F.C. zich vastklampt, en op één na laatst is ook niet mooi; Laat ons ho pen, dat het een waardig besluit der competitie wordt. Wanneer wy thans reeds een korten terugblik op het afgeloopen seizoen werpen, dan mogen we -afgezien van de'financieele zyde- waarlyk niet onte vreden zyn. Natuurlyk hebben wy ons langen tyd over het 1ste elftal bezorgd gemaakt, en met reden, want toen verschillen spelers door ongevallen, ziek ten of anderzins werden uitgeschakeld, werd de Elftal-Commissie A voor moei lyke problemen gesteldi Zy heeft die problemen weten op te lossen, Zy zoo- f wel als de Commissies B en C hebben inderdaad eer van hun werk. Immers het 2de neemt een behoorlyke plaats in, het 3de is kampioen en het 4de toonde zich de opname in den K.N.V.B. waardig. Ook het 6de hoopt kampioen te wor den, terwyl in het algemeen Juniores en Adspiranten verdienstelyke resulta- ten hebben geboekt. Vanzelfsprekend zullen er wel menschen zyn, die het beter zouden hebben gedaan. Van die stille mopperaars, die hetzy uit aangeboren lust, hetzy om- dat hun haan geen koning kraait, of om andere duistere redenen, niet spaar- i< zaam zyn met hun critiek. By voorkeur niet by het Bestuur, doch altyd waar zy niet op haar plaats en dus als opbouwende critiek volkomen doelloos is. Zulke dingen komen echter in dé beste families voor en ik maak my er geen illusies over, dat dit ook niet by A.F.C. het geval zou zyn. Het zal steeds lastig blyven -in zonderheid gezién de omstandigheden, waaronder A.F.C. het hoofd boven water 'moet houden- het 500 menschen met hun verschil lende geaardheid volkomen naar den zin te maken, vooral wanneer by den een de societeitsidee en by den ander het voetbal maatgevend is. Zulke gedachten komen onwillekeurig by je op, wanneer wederom een sei zoen ten einde spoedt en de voorbereiding voor het komend seizoen langzamer hand weer de aandacht gaat vragen, een voorbereiding waarvoor de'samenwer king van alle opbouwende kraehten uiterst noodzakelyk'is I.H.G. VAN HET D&RDE. Onze Voorzitter schryft reeds uitvoerig over het behaalde kampioenschap en de 8-0 overwinning tegen Oosterpark II. Aan my de taak op deze plaats zonder namen te noemen allen hartelyk dank te zeggen voor hun aanwezigheid by onzen wedstryd resp. hun daadwerke-

Schakels (clubbladen) | 1938 | | pagina 2