98. enkele verloren wedstryden wel eens onverwacht in groot gevaar zouden ko men, is helaas maar al te zeer bewaarheid geworden. Op zichzelf behoefde de nederlaag tegen het leidende D.O.S. geen groote teleurstelling te wezen maar Velox en B.F.C. bleken met het dreigend gevaar voor oogen tot over- wachte prestaties in staat te zyn, We hebben ons lot echter geheel in eigen hand, immers onze beide res teerende thuiswedstryden gaan togen B.F.C. en Velox. Zondag as. komt daar van B.l'.C, als eerste aan de beurt. Indien wy dezen wedstryd winnenwordt de stand A.F.G. 16 gespeeld 14 punten, B.r.C. 15 gespeeld 10 punten, zoo dat zelfs dan 'het gevaar nog niet geweken sou zyn, waarmede het gevaarlyke onzer situatie voldoende duidelyk is aangetoond. Bovendien moeten B.F.C en Velox elkaar nog ontmoeten, wat 2 punten oplevert Ik heb gemeend den ernst van den toestand scherp'te moeten belichten teneinde in de eerste plaats onze eerste elf tellers ertoe te brengen zie""' voor de komende wedstryden zorgvuldig voor te bereiden, lichamelylc zoowel als geestelyk, en in dé tweede plaats onze leden en alle A F.C.—vrienden op te. wekken om in groot en getalenen met daverende aanmoedigingen onze jon gens In den zwaren st.ryd te.'ste.unen. Als .één- man moet de-geheele A.F,C, -fa milie paraat zyn om het dreigende gevaar te keeren. De jongens moeten v0J, len, dat heel A.F.C. achter hen staat. Zy nebben uitstekende wedstryd: speeld, zy kunnen het wel en de moreele steun van alles, dat A.F.C.' lief heeft, zal hun het noodige zelfvertrouwen geven. Over den wedstryd tégen D.O.S. kan ik kort'zyn. Critiek ware hier thans niet op zyn plaats, D.O.S. was in de eerste helft overwegend sterke11 Haar voortref felyk spelende voorhoede "'overspeelde onze verdediging volko ■men-, .te-r-wyl de- enorme' gaping tusschen- verdediging-en onze voorhoede, -da laa-ts-t-e- vr-ywel- kansloos maakte. Dat wy desondanks -enkele prachtige kansen hadden, was aan goed spel van Roelof te danken. Toen in de 2de helft het contact béter verzorgd werd, terv/yl D O.S net waar'schynlyk wat 'kalmer aandeed, konden wy tot 2 tegöripurtten komen. In dien wy er toen in waren geslaagd een der verdere kansen te benutten, ware de "toch re'eds in d'é D,0.S.gelederen merkbare onrust misschien dermate ver groot, dat eenig succes niet tot de onmogelykheden had be .oord. Het heeft niet zoo mogen wezen. .sen zeer belangryi-ce factor was .het slechte plaatsen onzer middenlinie waarby échter inöet worden opgemerkt, 'dat het opstellen onzer voorhoedespe Iers d.w, zhet onvoldoende vry opstellen, dat plaatsen vrywel onmogelyk maakte. By D.O.S. was dit onderdeel .Van het spel voortrof felyk" verzorgd Het 2de stelde zich door een 5-0 overwinning op Z.F.C.2 in veiligheid. Het 3de sloeg een der sterkere tegenstanders Z.S.G.O. 2 met 5-1, 'tërwyl het 4de' met 1-3 voor A.W. 2 d'e vlag moest stryken. Zoo gaan we thans weer èen'tyd -laat ons"hopen slechts enkele weken- van intense spanning tegemoet. Moge iedere speler niet alleen, maar ook ie dere A.F.C.-er zyn taak bègrypen. Het gaat om onze toekomst I.H.G. .-Sffi.' TWEEDE ELFTAL Eindelyk is het weer eens gelukt een flinke overwinning te behalen, waardoor wy' thans geheel buiten degredatie-gevaar zyn gekomen. Of het kwam door het mooie'weer of door het goede v.eld weet ik nieo, maar in tyden hebben wy niet zoo'n goeden wedstryd gespeeld. Reeds direct na het 'begin werd het Z.F,C, doel "onder schot genomen, maar doelpunten bleven uit.,' daar Jaap Disselkoen te veel achter'bleef en Gerrit Kieuwkamp het telkens alleen wilde doen. Stand met rust. 0-0.' De tweede helft was veel beter. Door goed openen van Jaap Disselkoen, kwamen wy telkens gevaarlyk voor het Z.F.C.-doel, waar Gerrit iUcuv/kamp kans zag 3''maal te scoren.'Ha het 2e doelpunt probeerde Z.F.C. forscher te gaan spelen, waartegen de scheidsrechter gelukkig streng optrad. Vooral Schaaphok had het tegen de Z.F.G.-linksbuiten nogal zwaar te verduren, het geen voor een deel zyn eigen schuld was, «daar hy de bal te lang by zich hield. Er resten ons nu nog 3 wedstryden; Thuis Ajax 2. Uit; Haarlem 2 en Blauw Wit 2. Laten wy ook deze wedstryden de tanden op elkaar zetten en probeeren in 1938 ongeslagen te blyven. - ps

Schakels (clubbladen) | 1938 | | pagina 2