74. zyn sponde heeft opgezocht om van de welverdiende rust te genieten. De wedstryd van ons 2de tegen Spartaan 2 kon wegens niet opkomen van den scheidsrechter geen doorgang vinden. Daar ook de ontmoeting van de Ju niores tegen Blauw Wit-dito wegens afkeuring van het terrein niet kon plaats vinden, hebben het 2de en de Juniores toen maar den stryd met el kaar aangebonden. Misschien deden onze reserves het kalmpjes aan, maar het is een feit, dat de juniores feitelyk beter voetbal lieten zien. De uitslagen in onze 2de klasse afdeeling hebben gisteren weer eens doen zien, dat wy heel byzonder oppassen moeten. Het krachtsverschil is uitermate gering, zoodat, wanneer er niet voldoende punten worden vergaard de kans groot is, dat men plotseling onderaan staat. Dat mag en behoeft ook heelemaal niet te gebeuren. Ook wy kunnen iederen tegenstander verslaan Indien onze spelers dit goed begrypen en werken met het enthousiasme, dat hen reeds zoo meni^en wedstryd uit het vuur liet slepen, dan zie ik niet in, waarom wy nog eén wedstryd zouden verliezen. We hebben het al meer ver toond, na Nieuwjaar geen nederlagen meer te accepteeren. Ik hoop, dat 1938 ons een reprise van dit kunststukje zal brengen. Good Luck I H a G GETROUWD - ONGETROUWD 5-5 Scheidsrechter gemolesteerd Gezien de weersomstandigheden werd deze wedst.ryd .^nder buitengewoon groote belangstelling gespeeld. De ongetrouwden zou de overwinning dan ook niet ontgaan zyn, indien niet de scheidsrechter van groote partydigheid blyk had gegeven. Hoewel het publiek het met zyn beslissingen .volkomen eens was en deze zelfs steun de, bracht de toekenning van het vyfde doelpunt een geheele ommekeer by hen te weeg. Toen het eindsignaal na veel te lang spelen dan ook klonk stormde de kwaaijongens onder hen het veld op en poogde de arbiter door de A.F.C.-modder te halen. Autoriteiten konden het ergste evenwel voorkomen. De wedstryd was overigens het aanzien ten volle waard en was het tem po voor Nieuwjaarsdag hoog te noemen* Lungen als back wisseldegoede met slechte momenten af maar zyn partner Mets voorzag uitstekend in Lungen's zwakke momenten. De doelpunten werden regelmatig en na technisch hoogstaand spel ge scoord en wy zouden kunnen zeggen- dat het een lust is naar dergelyk goed voetbal te gaan kyken, indien niet het vyfde doelpunt alle goeie indruk ken teniet hadden gedaan. Dit doelpunt werd geboren uit een zeer ergelyk voetbal-corruptie-geval. Scheidsrechter Brusse, die -behalve eenige fou te beslissingen- voortreffelyk floot, liet zich -naar ons ter oore kwam- op het laatste moment omkoopen. In verband met de speeltyd dreigde dit e- venwel toch nog te mislukken, maar na reeds 47 minuten te hebben gespeeld, gaf de arbiter -volkomen juist— een vrye schop wegens middelmatig ruw spel op de middenlyn. Het resultaa-t hiervan was nihil. Daardoor blykbaar van de kook gebracht nam hy onmiddellyk hierop twee geheel" onjuiste beslissin gen, waardoor de getrouwden steeds dienter by het ongehuwde doel kwamen. Van deze consternatie maakte het publiek achter het getrouwde doel intus- schen gebruik het net naar de-voorkant van de palen te verhangen, waardoor hier althans geen gevaar meer kon ontstaan. Een gelyk spel was inmiddels geforceerd en daarmee teveris net eindsignaal. Het publiek dat volledig medegewerkt had om de vrye schoppen uit scheidsrechters fluit te ontlokken, draaide na de toekenning van het doel punt geheel om en stormde het veld op om Brusse's voege lyf met modder te vermengen. Over de spelers kunnen wy kort zyn. By de ongehuwden verving v.d. Sloot linksbinnen Smits en heeft hy een goede wedstryd gespeeld, hoewel wy hem wel eens beter zagen. Snyder als linksbuiten kon ons Tonny Kïi opper nog niet doen vergeten en hy heeft na zyn verloving veel aan snelheid -in geboet. By de gehuwden viel de Bolle' u'it Zandvoort op door zyn verrassend schieten en individueel spel. Jammer dat hy dit ontsierde door herhaalde- ■lyk appeleeren. Selles hebben wy wel e'ens beter gehoord en Waayer is nog lang den oude niet. Naar wy vernemen zyn enkele ongehuwden bezig met overschryving naar de gehuwden. Voor de laatsten geen onbelangryke versterkingen en wy zien dan ook met belangstelling de volgende ontmoeting tegemoet."

Schakels (clubbladen) | 1938 | | pagina 2