40. stelling wel re gedeeltelyk verdween, toen. Hazeweyer luttele minuten voor het einde den gclyxma^er en daarmede zyn eerste goal voor A.F.C.scoorde. Hen succesdat hem voor zyn harde en bovendien zeer goede werk van harte werd gegund. Elyft daarom slechts de vraag, waarom onder onzen voortdurenden druk op het B.F.C.-doel de doelpunten niet wilden komen. In d^ eerste plaats mogen wy daarby niet vergeten, dat we een achterhoe— de tegen ons hadden, die met groot enthousiö.sme zich met hand en tand verde digde endaarby van opruimen wist, het geluk is daarby meestal met de moedigen, waaruit men mag concludeeren, dat ik ons niet byster gelukkig voni In de 2de plaats moet ik weer herhalen, dat onze voorhoede het element der verrassing mist. Roeloi b.v, speelde heel goed, zooals hy trouwens in den laatsten tyd voortdurend deed, en toch z0u 'het nuttig effect van zyn* aan- trekkelym werk 100/? .grooter kunnen wezen. Iedere onnoodig gepasseerde tegen stander beteekent tempo-verlies en de klei ngs -gelegenheid voor de tegenparty Een directe hooge voorzet, niet voor, maar achter de' backs is oneindig veei gevaarlyker, dan dat opdryven naar de hoekvlag. Uiteraard gelden deze opmerkingen ni'et voor Roel alleen, doch zy zyn be stemd voor iederen buitenspeler. Zoo deed b.v. ook Claus uitstekend zyn best doch zyn voorzetten -waarom het toch uiteindolyk gaat- waren te tellen. Het voordeel van deze beide vleugelspelers is juist hun'2-beenigheid, waaróm dus niet direct naar binnen geloopen en met het "andere" been geschoten of voor gezet Heusch, de schuine hooge bal vóór doel, achter de backs, is voor ons de aangewezen methode. Indien de opstelling der tegenparty het onmogelyk maakt met een langen, diepen pas langs, den grond DOOR'de vyande.lyke verdediging heen te snyden,. dan .is.het logisch, dat men dan OVER deze tegenparty heen' moet plaatsen* Op den gepasseerden tegenstander .is men altyd een tempo vóór, door snel te handelen dient ervoor, gezorgd, dit uit te buiten, zóó speelt men een verdediging uit elkaar,, terwyl men door .treuzelen slechts, gelegen heid geeft dat de tegenparty zich herstelt. In de 5de plaats zyn onze binnenspelers gedwongen te veel terug te komen, om het contact met de verdédiging te bewaren.-Zy vervullen te weinig hun t""** als aanvallers. Dat is niet hun fout, doch het gevolg van onvoldoende aansluiten der middenlinie, al heeft ook Kamminga met pryzenswaardigen yver met verre trappen getracht het vacuum te overbruggen. Tenslotte maakt onze captain een inzinking door, welke blykbaar deprimee- rend op hem werkt, zoodat het flitsende in zyn spel, dat ons in den loop der jaren tallooze overwinningen heeft bezorgd, niet'meer zoo tot uiting komt. Ook daar zullen we .wel weer overheen komen, want ook dit is "alles schon "da- gewes'en." Ondanks dit min of meer teleurstellende resultaat van ons eerste, is het toch een goede dag voor A.F.C. geweest. Ik hoorde van niets als overwinnin gen. Ons 2de boekte zyn eerste zege, ons derde verpletterde weer een tegen stander, het vierde deed er maar weinig voor onder en ook verder was de zege over alle linieën ons. Goed zoo, jongens, dat geeft den burger moed. Zoo'n dagje toont den vollce weer, dat er nog kracht in jong-A.F.C. zit. Hu volhou den I.H.G. HET TWEEDE ELFTAL. Eindelyk is het"gelukt een overwinning te behalen. In het begin leek het er niet veel op. De eerste aanvallen van Haarlem waren zeer gevaarlyk en -wy werden leelyk in de verdediging gedrongen. Door enkele uitvallen over den rechter-vleugel, kreeg onze voornoede eenter meer vértrouwen en kon de half- linie zich loswerken. Het eerste doelpunt maakte Haarlem uit een voorzet van den rechtsbuiten. Dorenbos meende dat de keeper uit zou loopen, hetgeen niet het -geval was en waardoor de bal vry voor het inkoppen was o-l Toen begon A.F.C. pas goed los te komen. Aanval op aanval volgde en na goed samenspel tusschen Thonus en Jaap Disselkoen, toonde Jaap dat hy het nog niet verleerd is (1-1). Met .deze stand kwam de rust. Ha rust een zeer enthousiast A.F.C.-elftal. Haarlem werd hoe langer hoe meer teruggedrongen en konden doelpunten niet uitblyven. De eerste kans kreeg Haarlem echter toen Wiggemansen een H.-speler wat hardhandig op zy zet te en II. een penalty kreeg te nemen. v.Driel deed, evenwel zyn plicht, stopte' de bal goed, trapte, vlug uit, v..d. Valk kreeg de bal en rende op doel af waar hy gehaakt werd. Hierdoor kregen wy een penalty te nemen, die Hayje echter leelyk miste. Even later deed Thonus het beter. Een mooi boog-balletje en wy hadden de leiding.

Schakels (clubbladen) | 1937 | | pagina 2