r 36. kunnen de beide puntjes ONS zyn. De wedstryd Holland-Frankryk is in een bepaald opzicht ook voor ons eer ste leerzaam geweest. De sublieme Hollandsche verdediging wist Holland een zeker overwicht te geven, dat wel in corners, doch niet in goals tot uit drukking kwam. Dat was op zichzelf niet zoo heel vreemd, want door het tra ge spel der binnenvoorwaartsen, kregen de Franschen steeds gelegenheid zich te herstellen en te dekken. Zoolang men dus door een doorzichtige combina tie trachtte erdoor te komen, was 3ucces vrywel uitgesloten. De'kansen zyn er pas geweest, toen ons elftal, speciaal de halves "en binnenspelersden bal steeds maar weer hoog naar voren gooiden. Of men dit nu een "Verrassend element in het spel brengen", opportuniteits-voetbal"of wat voor verdere euphemismen men er verder voor kan bedenken, wil noemen, in werkelykheid is het m.i. een speculeeren op fouten van een superieure tegenparty. Een o- verigens logische speculatie, want wanneer de verdediging goed op haar huid wordt gezeten, bestaat er altyd kans, dat zy naast zulk..oen lukraak getrap- ten hoogen bal zal grypen. Uit zulke toevallige kansen ontstane goals tel len evengoed mee, als diegene welke uit een prachtigen, zuiver opgebouwden aanval worden gescoord, Dit voorbeeld zy daarom onzen eersten elftallers ter navolging aanbevo len. Het is H E T wapen eener technisch en tactisch mindere voorhoede, te gen een sterke verdediging, vooral indien men over een centervoor beschikt, die den moeilyksten bal nog kan bespelen. Nu de herhaalde oproepen tot aanmelding voor een ziekte- en verplegings- kosten-verzekering practisch zonder effect zyn gebleven, wil het Bestuur al vorens deze zaak te laten vallen, hetgeen dus zou beteekenen, dat iedere speler^ het risico in de toekomst onder alle omstandigheden zelf zal moeten dragen, toch nog een laatste poging aanwenden tot' het beoogde doel te komen. De Captains der diverse elftallen worden daarom hierby uitgenoodigd Zondag a.s, den spelers van hun elftal persoonlyk te vragen en hun tevens op het" •gewicht te wyzen. De premie voor maximaal f. loo.kosten bedraagt per per soon per jaar slechts f. 1.10 terwyl bovendien nog kleine, uitkeeringen by. levenslange invaliditeit en overlyden verzekerd zyn. Men moet goed begrypen, dat het een belang.van den spelers zelf is. Uit de kranten vernamen wy, dat ons oud-lid en speler van het 1ste elf tal Theo Euwe in Indië door een noodlottig ongeval is overleden. De ouderen zullen zich Theo Yskoud nog best' herinneren. Al hadden wy hem dan ook reeds jaren uit het oog verloren, een dergelyk bericht omtrent een ouden kameraad treft je toch. Hy ruste in vrede. I.H.G,. HET TWEEDE. Zonda; a.s. tegen Haarlem 2 op ons veld. Dit is toch zeker DE kans de eerste overwinning binnen te halen. Tegen R.C.H.2 sterker in het veld en toch verloren, tegen Stormvogels zeker niet zwakker en toch verloren, tegen Z.F.C. dito. dito. Dat wordt zoo zoetjes aan te erg. Het derde elftal heeft dit jaar tot taak kampioen te worden en te pr.omo- veeren. Het kwyt zich tot dusverre uitstekend hiervan. Hun succes zal ech ter volkomen nutteloos zyn als hot tweede z'n, zeer zeker zware, taak niet ten uitvoer brengt.- Hom lui, de tanden op elkaar, dan kan het best r ïusschen haakjes, waarom komen de spelers van het tweede toch niet Dins dagavond op indoor-training Wy zouden zeggen, dat dit toch heel, heel noo- dig is. Kom jongelui, een beetje meer hart voor de zaak hebben. HET DERDE. Opvallend was het, dat terwyl voor de combinatie diverse nieuwe leden waren uitgenoodigd er juist een aantal waren weggebleven. Hoe zit dat he eren? liet was een rustige oef en "-weds tryd die weinig aanleiding tot commentaar geeftj het inzicht in de capaciteiten van eenige spelers kan slechts verbe terd zyn. De elftallen voor a.s. Zondag toonen belangryke wyzigingen en ik wil niet nalaten er hier speciaal op te wyzen, dat verschillende oorzaken hier voor aan te wyzen zyn, met name dat er eenige spelers weer van hun verwon, - dingen hersteld zyn en nog meer het feit, dat er verschillende nieuwe spe lers zyn, die een plaats in de eerste 3 elftallen zyn waardig gekeurd. Dit is v/el byzonder spytig voor eenige van onze byna reeds vaste menschen, doch het is een zware toer een ieder tevreden te stellen. De elftallen zyn met het meest mogelyke overleg samengesteld SPELER.

Schakels (clubbladen) | 1937 | | pagina 2