over het hoofd, zelfs niet een misstap van één speciaal uit Britsch Indië overgekomen deelnemer. Willem Verbeek ontving een geschenk, een kustvoorwerp, waar de namen A.F.C., D.W.S. en H.B.S. in gegraveerd waren, als bewijst van waardeering voor wat hij op vischgebied gepresteerd heeft, al had hij ook op dien nacht zelfs geen kikvorsch ge vangen. Een woord van dank aan De Bruin en Bottertoclit 1937. Vanuit Zandvoort begon ditmaal des Zaterdags de bottertocht, die als steeds de proloog vormt van het daarop volgende Zondag te houden botterfestijn. Een groote contingent van de botterbloem der A.F.C.-ers had zich op het gebruikelijke uur naar de badplaats begeven, waar de Bolle in zijn permanent verblijf en de Vice in zijn zomerwoning gastvrijheid verleen den. Zoo was het mogelijk van twee kan ten te werken aan de opvoering van het waterballet, waarvan onze Hofmeester de regie op zich had genomen. Toen de avond reeds geslaagd was, en ten pleiziere van zeepie van oppas was ver wisseld, trok men nog even uit om de laatste scène van het eerste bedrijf tot een alles zins genoeglijk slot te vervolmaken. Vele terrassen werden aangenaam beheerscht. Evenwel kregen de dames de tijd had niet stil gestaan het tenslotte koud. (Het was meen ik de eerste maal dat A.F.C.- dames al was het slechts een gedeelte de groote zeeslag meemaakten). Men trok dus naar warmere oorden, in dit geval het schemert mij nog vaag voor den geest een showroom waar de Oostersche tapijten zoo maar aan de wand hingen. Muziek was er ook en gedanst werd er, Harm Dijkstra voor de moeite die ze zich voor ons hebben willen getroosten en aan den eere-voorzitter van A.F.C. die zeer waardevolle technische aanwijzingen ver strekte. Men vertelt dat toen bekend was wie den grootsten baars van het tournooi had ge vangen, Harry Dénis direct hengelles is gaan nemen in Rotterdam. EDWARD, de fishing-stranger. heel intiem. Lekker doorwarmd verlieten wij prompt op sluitingsuur deze monopole sfeer. Den dames was een unieke gelegenheid ge boden, om achter de sluier te schouwen, wat ons mannen, den volgenden dag te wachten stond. Afspraken werden gezworen, waarover eenige uren elkaar te treffen om gezamen lijk op te trekken naar de boorden van het IJ, waar schipper Kes met de schuit gereed lag voor het vrachtje. 't Was dus Zondagmorgen geworden. Zoete rust alomme. Zandvoortbewoners droomden nog op kabbelende golfjes van zalig-niets-doen met den vrijen dag van mor gen in het verschiet. Niet echter de A.F.C. ers, die zoo dachten. Resoluut koos ieder al vroeg zijn pleizier. De ongedurigsten lieten zich door het zeewater verfrisschen en prik kelen, de zeer geloovigen togen ter kerke. Eigenaardig, dat de laatste groep zij die het heftigst ,,op" gingen, de verstoorders der orde, der zeediscipline moesten zijn. Want wat was het geval, terwijl om 8 uur de Hof meester in Amsterdam de oorlammen en het scheepsbeschuit voor de bemanning reeds had ingeladen, moesten zij, die geroepen waren van verre, nog in het vee-hik-el stijgen. Weliswaar werd de autorace vlot ingezet, 9 - A.F.C.'ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1937 | | pagina 9