als geheel het duo Lungen/Nieuwkamp gaf nu en dan uitstekende staaltjes samen spel ten beste teleurstelde, ligt voor de hand. Het pleit voor het enthousiasme, waarmee vrijwel alle spelers hebben gestreden, dat men ondanks dit alles slechts na verlenging voor Blauw-Wit de vlag moest strijken. De overwinning op N.A.C. en de eer volle nederlaag tegen Blauw-Wit zijn een compliment voor de training van Lungen en voor den ijver, waarmede de spelers die lessen hebben gevolgd en in practijk ge bracht. Wat men overigens met enthousiasme mits gebaseerd op een behoorlijke kennis van techniek en tactiek kan bereiken, heeft ons D.W.V. wel heel duidelijk doen zien. Wij behoeven er waarlijk geen spijt van te hebben dezen nieuwen 2den klasser te hebben uitgenoodigd en het zal D.W.V. wel niet hebben berouwd, onze uitnoodiging te hebben aangenomen. Met hun enthou siasme, met hun wil om hun club bij haar entrée in de nieuwe omgeving een extra goede beurt te doen maken, hebben zij voor een verrassend en spannend verloop ge zorgd. Een overwinning op H.F.C. (2-0), daarna op H.B.S. (4-3) en een 0-1 nederlaag in de finale tegen Blauw-Wit zijn resulta ten om ermee voor den dag te komen. Zag het er in den wedstrijd tegen H.B.S. aanvankelijk naar uit, dat de 1ste klassers door hun betere techniek en grootere rou tine den reeds spoedig verkregen voor sprong 20 gemakkelijk zouden kunnen handhaven, zoo niet vergrooten, toen zij zich daardoor lieten verleiden hun tempo iets te laten zakken, was dit voor de enthou siaste D.W.V.-ers juist voldoende om vat op het spel te krijgen. Eenmaal zoo ver, lie ten zij niet meer los, waarbij de zaak hun nog gemakkelijk werd gemaakt doordat H.B.S. op onbegrijpelijke wijze met een „stopper" bleef spelen. Eerst bij een 4—2 achterstand ging spil Duyzends naar voren, waarop ook prompt een ander spelbeeld ont stond en H.B.S. kon tegenscoren. Uit de nederaag van D.W.S. tegen H.B.S. op den lsten dag zou men de conclusie trek ken, dat de Spaarndammers in friendly ga mes niet dien prikkel vinden, welke hen in competitie wedstrijden zoo dikwijls tot uit zonderlijke prestaties stimuleert. Ook de 3de Amsterdamsche 2de klasser Zeeburgia kan op behoorlijke verrichtingen terugzien. Na Z.A.C. te hebben geslagen, gaven zij Blauw-Wit nog handen vol werk. Onze wedstrijden in de competitie beloven dus wat goeds te worden, te meer waar on ze ontmoetingen tegen Zeeburgia als sinds jaren tot de prettigste behooren. De wedstrijd AjaxH.V.V. was daarom reeds interessant, omdat men daar de club met den mooisten staat van dienst der laatste 20 jaar tegen de club met een even uitzonderlijke positie gedurende de voor- oorlogsche periode, in het veld zag. De Wassenaarsche Leeuw toonde het klauwen nog niet te zijn verleerd, door tot ieders ver bazing Ajax met 24 te slaan. Het is onse een behoefte ook van deze plaats allen hartelijk dank te zeggen, die tot het welslagen van ons 15de tournooi heb ben meegewerkt: Clubs, spelers, scheids rechters en niet te vergeten onzen eigen functionarissen met assistenten, die zoowel tijdens de voorbereiding als op beide dagen zelf voortdurend in de weer waren om een goed verloop te waarborgen. Ons eerelid Albert van Gessel verraste ons met een stel nieuwe vlaggen, terwijl en kele tot nu toe nog onbekende A.F.C.- vrienden een fraaie tournooivlag, waarin alle kleuren der deelnemende vereenigin- gen zijn verwerkt, ter beschikking stelden. Wij stellen deze goede gaven ten zeerste op prijs. De nieuwe staantribune deed het uitste kend. Als den volgenden zomer het talud begroeid is, zal het aspect van den toegang tot ons terrein er zeer op zijn vooruit ge gaan. Onze leden Tacke en Ir. Vooys kun nen overtuigd zijn van onze groote erken telijkheid voor hunne medewerking, welke A.F.C.'ers, begunstigt onze adverteerders! 6

Schakels (clubbladen) | 1937 | | pagina 6