Wat ieder ARC .~er behoort te weten. Zoo zal dan deze rubriek voor de laatste maal in de oude A.F.C.-Schakel verschij nen. Wanneer men zoovele jaren dankbaar de gelegenheid heeft benut om zijn meening over verschillende A.F.C.-aangelegenheden aan de leden kenbaar te maken, dan is het begrijpelijk, dat zoo n rubriekje je lief is ge worden. Bovendien zat er dit voordeel in, dat langs dien weg een zeker contact met alle leden van jong tot oud kon worden onderhouden, als gedeeltelijke compensatie voor het nu eenmaal met 50 leden practisch onmogelijke persoonlijke verkeer. Ik wil dan ook ruiterlijk bekennen, dat ik met zekeren weemoed van mijn rubriekje afscheid neem, waarbij ik mij troost met de wetenschap, dat een welkelijksche ultra-actueele A.F.C.- Schakel in een blijkbaar diep gevoelde be hoefte voorziet en ook inderdaad een band tusschen spelers, leden, elftallen, commissie etc. etc. kan scheppen, zooals tot nu toe in die mate ten eenenmale niet mogelijk was. Dat ons 15de tournooi om den Arol-beker het onderwerp van deze laatste beschou wing zal wezen, is mede uitermate geschikt om alle sentimentaliteit te verdrijven! Een prettig onderwerp, tenminste, wanneer zoo als nu voor de zooveelste maal, van een mooi succes mag worden gesproken. Prachtig weer .spannende wedstrijden tusschen pret tige clubs in de bekende goede sfeer, flinke publieke belangstelling (al was het niet uit verkocht), tevredenheid aan alle kanten en zeker niet het minst over het feit, dat ons lste elftal op beide dagen een zeer bevredi gend figuur heeft geslagen. Waarlijk rede nen te over om ons van harte te verheugen. Vooral de 31 zege op onze Bredasche vrienden, het thans zijn 25-jarig jubileum vierende N.A.C. beteekende een verras send resultaat. Men is zoo gauw geneigd aan te nemen, dat onze voorhoede zonder Captain Lungen slechts over geringe sco- ringscapaciteiten beschikt en ziedaar, daar weten ze zonder Charles in één uur tijd 3 treffers te plaatsen. Of dit nu aan welover wogen goed spel, dan wel aan het profitee- ren van blunders der tegenpartij is te dan ken, doet m.i. weinig ter zake, want voor het behoorlijk afstraffen van fouten zijn evengoed capaciteiten noodig. En... de al dus gemaakte doelpunten tellen precies evenveel! De demi-finale tegen Blauw-Wit, welke eerst na verlenging met 21 werd verlo ren, was eveneens een verdienstelijke pres tatie. Toegegeven dat Blauw-Wit grooten- deels in het veld iets in de meerderheid was. De schotvaardigheid liet echter te wenschen over en aan den anderen kant hebben wij eveneens goede kansen gehad. Het pracht- schot van Charles tegen de lat, kort voor het einde, had ons evengoed de overwin ning kunnen brengen; al hadden we dan ook te veel gekregen! Dat Breedveld zijn goeden vorm van het eind van het vorig seizoen heeft weten te behouden kon met genoegen worden gecon stateerd. De Elftal-Commissie behoeft van het experiment Thonus ook geen spijt te hebben. Met Gerrits, die alhoewel niet feil loos, want hij was bij meerder ballen niet klemvast al herstelde hij zich voorbeeldig, toch een verdienstelijke partij liet zien, maak te het achter-trio een veelbelovenden indruk. De middenlinie deed verdedigend goede dingen, doch als steun van de voorhoede kwam er veel te kort. Niet alleen dat daar door uit die voorhoede niet gehaald wordt wat er in zit, doch bovendien komt de bal niet uit de verdediging weg, welke daardoor haar taak overmatig verzwdaard ziet. In de voorhoede deed Dick Disselkoen als linksbuiten zijn uiterste best, maar bleek op die voor hem zoo ongewone plaats nog niet rijp voor het lste, iets wat wel niemand hem euvel zal duiden. Roelof kon er aan de andere zijde ook niet inkomen of scheen zijn vorm vrijwel te hebben verloren. Dat onder deze omstandigheden onze stormlinie 5 A.F.C.'ers, begunstigt onze adverteerders! t 1 I i

Schakels (clubbladen) | 1937 | | pagina 5