Amsterdamse ke C nc ket Cl ut). Wij hebben het dan alweer gehad dat genot van circket met z'n verrassingen. Jam mer zal het echter steeds blijven, dat men in Nederland slechts enkele maanden ach tereen van deze fraaie zomersport kan ge nieten, want het is toch zoo, dat men nau welijks begonnen alweer aan het einde van het seizoen is. A.C.C., de dochterclub van de A.F.C., kan met tevredenheid op het afgeloopen seizoen terugzien. De eigen A.C.C.-sfeer bleef gehandhaafd, de wedstrijden hadden een vlot verloop en de sportieve resultaten woren in doorsnee ruim voldoende. De A.C.C.-jeugd heeft wel op heel bij zondere en fraaie wijze van The King of Sports afscheid genomen. Zooals de laatste jaren steeds het geval was, werd met span ning het Flamingo Juniores Tournooi tege moet gezien, het tournooi dat in de eerste plaats gericht is op de propaganda voor cricket onder de Nederlandsche sportjeugd. Behaalde de A.C.C.-ejeugd in 1936 de twee de plaats achter het sterke H.B.S.-team, thans werd met vlag en wimpel het kam pioenschap veroverd, een kampioenschap, dat vooral bereikt werd door het uitsteken de spel van Dick Disselkoen en Die de Baare. De eerste is de crack met het bat én de bal, terwijl de laatste het vooral moet hebben van zeer fraai en rustig batten. Van de V.V.V.-jeugd werd liefst met een ver schil van 156 runs gewonnen; Disselkoen en de Baare waren met resp. 63 en 57 runs de topscorers. Tegen de Stichtsche te Laren werd zelfs met innings gewonnen en scoor den genoemde spelers resp. 40 en 79 runs en schoten L. v. Kranendonk en Hans Bosch uit hun slof door 5 voor 5 en 5 voor 9 te bowlen. Door deze overwinningen werd de demi finale bereikt, waarin de kamp ging tegen Hermes D.V.S., dat in de 2 voorronden reeds 2 centuries door haar spelers P. Janse en J. Heyster had zien maken. De Schie dammers mogen eerst batten en als de „keien" door Disselkoen (6 voor 13) en L. v. Kranendonk (3 voor 0) zijn opgeruimd, is het spoedig innings voor 45 runs, waar tegenover A.C.C. 127 runs scoort. Door een flinke regenbui werd verder spelen on mogelijk gemaakt, zoodat H.D.V.S. niet de gelegenheid kreeg de voorgenomen „stoute" poging op de 2de innings te wagen. In de andere demifinale had Rood en Wit zoo waar het kunststukje uitgehaald om, zij het op 't nippertje, H.B.S. te verslaan, zoo dat de finale op het Stadionveld ging tus- schen A.C.C. en Rood en Wit. Het weer was thans zeer fraai en hooge scores lagen in de lijn der verwachtingen. A.C.C. wordt door de Haarlemmers naar de mat gezonden. Als het eerste wicket op 21 is gevallen, zijn Disselkoen en de Baare samen op de mat; na een iewat aarzelend begin van Dissel koen, kunnen de toeschouwers genieten van goed batten en het opzetten van een stand, zooals maar weinig pleegt te geschieden. Voor de Haarlemmers was het om wanhopig te worden, want de „Dicken" wisten van geen ophouden. Eerst op 176 komt de schei ding als Disselkoen voor een fraaie en kanslooze century (108 waaronder 16 vie ren) wordt gebowled. Als de Baare voor een niet minder fraaie 71 wordt gevangen, is het totaal al 210 en wordt op 242 voor het verlies van 7 wickets gesloten. Ondanks krachtige pogingen slaagde R. W. er niet in tegen dit hooge totaal op te boksen en moest zij genoegen nemen met een totaal van 92 runs. Voor de fraaiste prestatie in dit tournooi ontving Disselkoen het door Mr. H. van Manen, de „rungetter" van 1937, uitgeloofde cricketbat, welk geschenk A.F.C.'ers, begunstigt onze adverteerders! 12 -

Schakels (clubbladen) | 1937 | | pagina 12