Wat ieder j^Y.F.C.~er belioort te weten. ..Is er al wat bekend van den AROL- beker? Zoodra deze vraag een geregeld onderwerp van gesprek met A.F.C.-vrien- den wordt, dan weten wij, dat die bekende periode is ingeluid, waarin onze beide sec retarissen, penningmeesters en de commis saris van materiaal weer druk bezig zijn om alles voor onze seizoensopening in orde te brengen. Insiders weten, dat dit waarlijk niet zoo weinig is. Ons AROL-tournooi mag zich nu eenmaal in een behoorlijk plaatsje onder de bekende voetbal-evenementen ver heugen. Was het indertijd niet gemakkelijk om het zoover op te bouwen, niet minder belangrijk is het ervoor te zorgen, dat het prettig verloop en de uitstekende sfeer, welke onzen trouwen deelnemers steeds weer aanleiding gaven onze invitatie te accepteeren, bij voortduring blijve gehand haafd. Zooals men inmiddels reeds elders zal hebben gelezen, zullen dezelfde oude be kenden van vorige tournooien t.w .Blauw- Wit (bekerhouder), D.W.S., H.B.S.. H.F.C., N.A.C., Z.A.C., Zeeburgia en ons eigen eerste elftal, van de partij zijn, doch bui tendien kunnen wij ditmaal den nieuwen 2den klasser uit Amsterdam-Noord D.W.V., als deelnemer begroeten. De goede indruk, welken wij in de laatste jaren in enkele friendly games tegen D.W.V. hebben ont vangen, staat ons er borg voor. dat dit flinke elftal uit Amsterdam-Noord zich best zal aanpassen en als een te waardeeren te genstander zal doen kennen. Daar verschillende omstandigheden zeer tot onze spijt ertoe hebben geleid, dat de landskampioenen, Ajax, niet aan ons tour- nooi zullen deelnemen, bleef het aantal deel nemers tot 9 beperkt, doch wij stellen het bijzonder op prijs, dat Ajax den 2den dag toch niet op ons veld zal ontbreken en in de aan de finale voorafgaande pauze het wachten voor het publiek tot een sportief genoegen zal maken. Velen Amsterdamschen voetballiefhebbers zal het in de eerste plaats veel genoegen doen onze 3 eerste klassers aldus in het kader van ons tournooi aan het werk te zien. Het behoeft wel geen betoog, dat A.F.C. dit bewijs van homogeniteit van het Amsterdamsche Voetbal met groote vol doening en appreciatie begroet. Wanneer wij ons tot tolk der geheele A.F.C. maken, dan heeten wij allen deel nemers van deze plaats weer hartelijk wel kom en spreken het vertrouwen uit, dat, daar het de plicht van iederen A.F.C.-er is ertoe mede te werken het den deelnemers, die 2 dagen de gasten der A.F.C. zijn, het verblijf bij ons zoo aangenaam mogelijk te maken, deze plicht van oud tot jong begre pen en spontaan zal worden vervuld. Bij competitiewedstrijden is men vol komen vrij zijn vreugde over een succes van zijn club, zelfs als hierin het geluk een rol speelde, zoo luidruchtig mogelijk mits op gepaste wijze te uiten. Bij ons tour nooi ligt de zaak echter iets anders. Het zijn onze gasten die op onze uitnoodiging zijn gekomen, en dat wil dus zeggen, dat iedere A.F.C.-er, hetzij oud-gediende of adspirant, zich als gastheer heeft te gedra gen, en het publiek tot voorbeeld moet wezen. Als steeds vragen wij ons weer af, wat A.F.C. zelf in het tournooi zal presteeren. Er wordt op het oogenblik ijverig getraind. Nu wij uit hoefde onzer financiën gedwon gen waren, de overeenkomst met Dolf van Kol te beeindigen, heeft onze captain, Char les Lungen. op zich genomen de voor het lste elftal in aanmerking komende spelers gedurende 6 weken één avond per week grondig onder handen te nemen. Het is duidelijk, dat Charles door zijn jarenlange ervaring en zeker niet het minst door de lessen van Glendenning, over een rijke ken nis van traingsvraagstukken beschikt en ook in staat is, deze door zijn groote capacitei ten ook practisch aan zijn medespelers mede te deelen. Men voelt in deze geste den sterken wil van Lungen om zijn club toch ook eens het hoogste te doen bereiken. Wij willen dit natuurlijk wel allemaal, doch alleen de spe lers zijn feitelijk in staat dezen wil in daden om te zetten. Laat ons hopen, dat de spe lers dit zullen begrijpen en waardeeren, dat zij zullen trachten van Lungen's lessen zoo veel mogelijk profijt te trekken, om dan straks door een topprestatie in AROL-be- A.F.C.'ers, begunstigt onze adverteerders! - 3 -

Schakels (clubbladen) | 1937 | | pagina 3