ontwerpers en uitvoerders, Bessem, Buren en Esser een groot succes. Tenminste wat het jolijt betreft, want gaarne hadden zij de deelname uit een toch ruimen kring van jon gere A.F.C.-ers grooter gezien. Wat men trouwens, gezien de aanleiding en de zeker heid van een onvergetelijken dag ook had mogen verwachten. Alvorens dit overzicht te beëindigen, kan ik niet nalaten enkele opmerkingen te ma ken over het uitzonderlijk gebeuren, dat de wedstrijd West EuropaCentraal Europa voor ons, voetballers, is geweest. Men heeft in dag- en weekbladen uitvoerige be schouwingen over spelers en spel kunnen savoureeren, welke natuurlijk weer de ge bruikelijke tegengestelde appreciaties te zien gaven. De zucht om alleen-zalig-makende systemen te ontdekken, uit te puzzelen en goed te praten, wanneer de een of andere schoone theorie in deze show falikant uit kwam, heeft weer hoogtij kunnen vieren. Ik zal mij op dit terrein van kenners, super kenners en super-super-kenners niet wagen, doch mij alleen bepalen tot vaststelling van één simpel feit, hetwelk waarschijnlijk meer dere naïvelingen met mij hebben geconsta teerd, nl. dat men magnifiek en toch effec tief voetbal kan spelen zonder te zwoegen en te sjouwen. Als je het maar in de beenen en het hoofd hebt. Zoolang je het nog van zwoegen en sjouwen moet hebben, ont breekt er nog veel, zoo niet... alles aan! Een poging om een onbereikbaren bal toch nog te halen, beteekende voor bijna alle van deze prachtvoetballers slechts noode- looze krachtverspilling. Maar daarvoor wa ren het ook prachtvoetballers. Dan had je daar ook nog dien brillianten midvoor der Centralen. Men vond het prachtig, dat hij zoo dikwijls met den rug naar het doel stond, om aldus beter tusschen den bal en zijn tegenstander te blijven. Men ontdekte plotseling, dat hij de rollen om draaide en feitelijk den spil ging schaduwen, toen hij merkte dat deze hem niet vrijwillig zou loslaten. Het kwam mij zoo bekend voor en ineens herinnerde ik mij, dat ik deze tactiek vroeger al eens in onze Schakel van een anderen centervoor beschreven heb, wien men dit echter in en buiten A.F.C. als een kardinale fout aanwreef. Blijkbaar snap te men nu pas, dat deze tactiek méér kans op succes heeft, dan je door 2 backs en een spil in een driehoek te laten opsluiten, waarin geen pas je kan bereiken. Dat eerste goaltje van de Centralen, waar bij de midvoor, spil en beide backs naar links lokte, om daarna zijn toestormenden rechtsbuiten een hoog zuiver voorzetje vóór het onbeschermde doel te geven, herinnerde mij trouwens levendig aan de beschrijvingen, die ik van een ander goaltje in Antwerpen gelezen heb. Merkwaardig! 23 Juni 1937. I. H. GALAVAZI. ATTENTIE. Onze penningmeester, die het toch al zoo moeilijk heeft, gaf op de Bestuursverga dering zijn ergernis lucht over het feit, dat vooral in den laatsten tijd door juniores en adspiranten op roekelooze, onverantwoor delijke wijze zooveel ruitjes in de kleed kamers worden gebroken. Het Bestuur heeft dan ook besloten deze ergerlijke bal dadigheid streng te straffen. Natuurlijk moeten de daders de schade betalen en bij herhaling zal hun aan het verstand worden gebracht, dat ze maar beter een andere om geving dan A.F.C. voor hun experimenten kunnen opzoeken. Het is schande, des te meer, waar onze penningmeester toch al zooveel hoofdbrekens heeft om de kosten nog verder te reduceeren. Men houde het zich voor gezegd! Zorg voor het materieel is een gebiedende plicht! 25 Juni. I. H. GALAVAZI. A.F.C.'ers, begunstigt onze adverteerders! 4

Schakels (clubbladen) | 1937 | | pagina 4