dig te controleeren, zal aan allen, die deel van onze vereeniging uitmaken een vragen lijst gezonden worden, waarop wij u verzoe ken alle voorkomende vragen met duidelijke letters te willen beantwoorden en zoo spoe dig mogelijk aan ondergeteekende te retour- neeren. Een en ander staat tevens in ver band met het maken van onze lijsten voor de Bonden, welk werk zeer vereenvoudigd kan worden, indien U aan bovenstaand ver zoek wilt voldoen. Mochten er onder u zijn, die op 15 Juli a.s. een dergelijke lijst nog niet hebben ont- vangen, neemt u dan even de moeite ons hierop te attendeeren. Adreswijzigingen gelieve u voortaan enkel en alleen schriftelijk aan ondergeteekende te willen opgeven. Als dank voor Uw medewerking krijgt U de volgende voordeelen: „De Schakel", verdere A.F.C.-post en wat niet het minste belangrijk ishet verzoek om betaling van Uw diploma op het juiste adres. B. P. BONKINK, Cz. Peterstraat 16, A'dam-C. FINANCIEN. Tweede oproep. Al degenen die bij de oprichting van de N.V. Academische Boekwinkel v/h. P. H. Vermeulen financieel hebben medegewerkt en voor hunne bijdragen ad. 25.— of veelvoud daarvan een namens A.F.C. ge- teekende kwitantie ontvingen, worden ver zocht, hiervan schriftelijk opgave te doen aan den len Penningmeester, met vermelding van het destijds ingeteekende bedrag. Mocht zich namelijk te eeniger tijd een mogelijkheid tot verkoop dezer aandeelen voordoen, zoo is het gewenscht, dat het be stuur reeds nu georiënteerd is, welke leden tegen overgave der betreffende kwitantie, voor eene terugbetaling in aanmerking wen- schen te komen. Een derde en laatste oproep zal hierna nog één keer in dit blad worden geplaatst. Wat ieder F. C.~er belioort te weten. Het is met onze A.F.C. toch een eigen aardige geschiedenis. Er zullen slechts wei nige voetbalclubs tenminste in de groo- tere steden zijn, waarvan een zoo groote groep leden vrijwel de geheele week met elkaar in contact is. Vereenigingszaken, welke bij andere clubs uitsluitend in handen van het Bestuur blijven, zijn bij ons maar al te dikwijls gemeengoed. Men heeft wel eens gezegd, dat wij één groote familie vor men, hetgeen natuurlijk zijn goede zijde heeft. Het was trouwens onze sterkte in moeilijke tijden. Natuurlijk zit aan deze ge moedelijke sfeer zoo nu en dan ook wel eens een schaduwzijde. Men leeft mee, men praat mee en ik zou haast zeggen: men probeert soms ook zoo n beetje mee te besturen, waarbij dan het gevaar bestaat, dat allicht eens vergeten wordt, dat het de taak van het Bestuur is vereenigingsproblemen op te lossen. Misschien is daarmee ook verklaard, dat men het Bestuur, welks moeilijkheden men grootendeels zoo goed kent, op de Alge- meene Vergaderingen maar steeds weer zijn vertrouwen schenkt. Maar dan wekt het ook des te meer verbazing, dat het vervullen van functies, welke oogenschijnlijk mis schien ondergeschikt, maar in werkelijkheid van het allergrootste belang zijn, zoo dik wijls op moeilijkheden stuit. Zoo is b.v. naar mijn meening Elftalcommissie C zoo niet geheel, dan toch nagenoeg even belangrijk als commissie A. Er zullen er zelfs zijn, die commissie C met het oog op de toekomst van A.F.C. van nog grooter gewicht vin den. Toch is de belangstelling voor com missie A altijd grooter dan voor C. Dit is op de laatste vergadering weer duidelijk gebleken. Het was jammer, dat de commis sie C, welke in het afgeloopen seizoen in derdaad zeer goed en nuttig werk heeft ver richt, er thans bijna geheel den brui aan gaf. Ook Commissie B onderging een ader lating, maar de vergadering was niet capa bel plaatsvervangers te benoemen. Ver schillende oud-spelers werden genoemd, doch bedankten voor de eer, zoodat het Be stuur de taak op zich moest nemen voor de completeering dezer Commissies te zorgen. A.F.C.'ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1937 | | pagina 2