De Band voorop, in grootschen vorm Doch eensklaps verscheen een uniform, Nog imposanter dan de Admiraal En die verbood het straatkabaai. 't Was een Hoornsche hoofdknopsmeris, We gunden hem alle graag de beer-us Maar als was 't ook naar en al vonden we 't dom, We moesten verder met stille trom. Gelukkig moesten we nog maar een paar Meter zweeten En toen waren we in de zaak, waar we zouden gaan eten. Dat is best gelukt, 't was gezellig en knus En de heele zaak die klopte als een bus. 't Menu was maar klein, maar het quantum O.K., Eigenlijk was 't meer een praterijtje dan een diner, Maar we hadden wat noodig om op krachten te komen Om straks weer naar Mokum terug te stoomen. Dus als gezegd, er werd overdadig getoast En na elke speech werd natuurlijk geproost. Onze tafelpresident weerde zich krachtig, Doch hem was het somtijds wel wat machtig. Het heeft hier geen doel alles te memoreeren, Wat er al zoo gesmoesd werd door de Heeren 't Was alles een uit 't hart komende felicitatie Aan Jaap en zijn boys met hun reuzeprestatie, Alleen vermeld ik hier nog het aardig cadeautje Geschonken aan Jaap in combinatie met Tootje. Door al dat gespeech en dat al gepraat Werd het intusschen afschuwelijk laat, En ondanks protesten en dorstige klachten Moesten we weer naar de boot, die al lang op ons wachtte. De discipline van den admiraal had bedenkelijk geleden Want terug werd niet zoo keurig aangetreden, Het ging nu in groepjes van vijf, zes of zeven En verderop dan nog een, die was achtergebleven. De admiraal en zijn staf, weer in groot tenue, Vielen ook uit hun rol, want nomdeju Deze geraffineerde schurken lieten zich betrappen In een kapsalon, bij het dameskappen. Intusschen zaten wij in de haven te wachten Waar half Hoorn zich de tranen lachte. Teneinderaad werd tenslotte besloten Dat de boot het S.O.S.-sein uit zou stooten, Dat hielp, want met vehikels van allerhand soort Kwamen de diverse boosdoeners eind'lijk aan boord. En daarna werd met de resteerende kracht Een hartelijk afscheid aan Hoorn gebracht, De Baron van Dedem" gaf nog een stoot op de fluit En toen voeren we statig de haven uit. A.F.C.'ers, begunstigt onze adverteerders! - 11

Schakels (clubbladen) | 1937 | | pagina 11