cle Red yr 16.36 vertrekken, doch de trein stond qe- annonceerd als 6.36(11). Wie vraaqt daar iets? Op naar het clubhuis waar we ons echt tevreden neervlijden bij een partijtje cricket. Daar volgt oproep uit Eggers van eenige Eere-leden en snel zijn de taxi's weer aan wezig. Die Eggers-vreugde te beschrijven, dat gaat me te ver. Pl.m. 40 man zijn den ge- heelen avond aanwezig. Galli speecht als actie. Gelukkig hebben we dan eindelijk weer eens een feestnummer en heb ik me ditmaal ook niet over onvoldoende medewerking te beklagen. Ook mijnerzijds mijn oprechte hulde aan Jaap en zijn mannen voor hun prachtprestatie. Het 2e elftal heeft altijd mijn bijzondere belangstelling gehad, daar ik het voorrecht had zelf eenige jaren in dit team te spelen en o.a. ook deel uitmaakte van de ploeg die in 1912-'13 het kampioenschap der reserve eerste klasse behaalde. De prestaties van het tweede in het af- geloopen seizoen en gedurende de laatste 10 jaar worden elders in dit nummer uit voerig beschreven. Het is nu juist 10 jaar geleden, dat er ook een Feest-Schakel ver scheen, daar ook toen A.F.C. 2 weder pro moveerde naar de Reserve Eerste Klasse. had gaarne de in dit nummer opgeno men interessante kieken voor het tweede in deze Schakel weer laten afdrukken, maar nelaas is dit niet mogelijk, daar de betref fende clichés in het ongereede zijn ge raakt. Deze Schakel van Juni 1927 werd n.l niet door ,,'t Koggeschip" gedrukt en zoodoende is ons cliché-archief niet geheel compleet, wat erg jammer is. We zullen er echter in moeten berusten en maar denken aan Goethe's wijze woorden „Denn alle Schuld racht sich auf Erden". io^7Ven9en°emde Feest-Schakel van Juni 1927 geeft een uitvoerig historisch overzicht van de verrichtingen van ons tweede, zoodat het geen doel heeft hier al deze heldenda den en déblacles - de bekende ups and downs nog eens te publiceeren. Voor onze jon geren is het echter waarschijnlijk wel inte ressant er iets over te vernemen, en daar om geef ik hieronder een beknopt résumé. voldaan voorzitter. Dick volgt en stelt als huldiging van de vereeniging een boottocht naar Hoorn in het vooruitzicht, Jaap dankt, rons volgt en brengt onze Eere-Voorzitter op het eerste plan. Deze brengt hulde aan mijn vrouw. Telefoontjes wisselen elkaar at Giel dankt zijn aanvoerder namens het elftal, enz., enz. Het bier etc. smaakt goed neen, het smaakt opperbest. Te snel is het één uur. Tevreden en gelukkig gaan we naar huis. SPELER. Het tweede begon in den A.V.B., klom op tot de eerste klasse van dien Bond, om reeds het volgend seizoen als kampioen te eindi gen en deed in 1908 zijn intrede in de re serve tweede klasse. Schaf was in die pe- riode captain en als verder bekende namen van spelers kan ik nog noemen Dok Beys Nico Scheepers, van Seventer, en de beide Grootmeyers, die toen nog voor ons uit kwamen. Mijn persoonlijke kennismakinq met het 2e dateert van 1912, het eerste jaar dat we na veel strubbelingen in de reserve eerste klasse uitkwamen, als eenig reserve- team van een tweede klasser. De reserve eerste klasse was toen nog het heilig huisje voor de reserve-elftallen der eerste klassers. Doch dank zij onze antecedenten en de krachtige actie, hoofdzakelijk gevoerd door Jacq. van Ooy, bezweek de N.V.B. ten slotte voor onze argumenten en deed het tweede zjjn intrede in de élite-afdeelinq waartoe destijds behoorden: H V V 2 S'n5' l' ?rU^2' SParta 2- V.O.C. 2,' F C. 2, H.F.C. 2, Haarlem 2, Velocitas en Hercules 2. In den aanvang werden we door onze tegenstanders min of meer als „out casts" beschouwd, maar we beschikten over een pittig elftal met een sterke ver- dediging en een dank zij hardloopers als Grijseels en Jobst zeer opportunistisch spe lende voorhoede, die meestal wel voor een goaltje kon zorgen wisten we in de meeste wedstrijden de leiding te nemen. En als het eenmaal zoover was, spijker- den we achter de boel eenvoudig dicht. Met dit systeem veroverden we heel wat puntjes, doch waar we nog al eens aan onvolledigheid sukkelden (zoo hadden we uit tegen Haarlem 2 maar 8 spelers, zoodat onze supporters Jan Buys en A.F.C.'ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1937 | | pagina 8