de Gooi-aanvoerder raden, die daarop won, maar die koos het tegenovergestelde zooals ik gedaan zou hebben als ik won. Het spel golft op en neer, zonder dat aanvankelijk beide doelverdedigers veel te doen krijgen. Het lijkt alsof de Hilversum- sche aanvallen iets gevaarlijker zijn; o.a. zien we een mooie kopbal net over de lat gaan. Gerry Breedveld en Carel Lohof slaan geroutineerd de aanvallen af en Giel's op treden is sporadisch. In het middenveld wordt goed gewerkt door Thonus en Vaesen, maar Hermsen spant de kroon. Ben vrije schop even buiten het straf schopgebied kanjert Jaap Disselkoen onder de lat, doch de keeper redt meesterlijk, Nieuwkamp zet zoo nu en dan stevig door, terwijl we van de omzetting in de voorhoede met Daan en Jan Uiterwijk op rechts geen spijt behoeven te hebben. Het is ook Daan die na flink doorzetten 5 min. voor de rust met een flink onhoud baar schot doelpunt (1—0). Vreugde alom. Even later is het rust. Ziezoo, de bordjes zijn verhangen. Bij een 0—0 stand moeten wij op winst spelen, bij een 1—0 voorsprong moet t Gooi op gelijk spel gaan spelen, dus in den aanval gaan, het koste wat het kost. Het is een eigenaardige gewaarwording in de rust met één been in de Reserve le klasse te staan. Dat is verder dan we het in elke belangrijke wedstrijd hadden gebracht met de rust. Aan aanmoedigingen, goeden raad, verfrisschingen van Dolf van Kol is geen gebrek en de tendens is wel te trachten ten spoedigste er 2—0 van te maken. Die kans komt ook als een voorzet van den jongsten Uiterwijk duidelijk met de hand onderschept wordt. Penalty! Er be staat een stilzwijgende afspraak dat Tho nus die neemt. (Denk er om Jaap Dissel koen, nimmer van je leven in zware mo menten je mede-«menschen of spelers zoo desillusioneeren van te voren). Kalm legt Gerard de bal goed. Een schot. Pang. Te gen de lat en royaal in het veld terug. Die kans is voorbij. Het was jammer Gerard, doch het was nog de beste strafschop van het seizoen. 't Gooi voelt zijn kans, echter het team is niet voldoende eensgezind om als één man in den aanval te gaan. Er zijn voortdurend hiaten. Meestentijds zijn wij dan ook aan vallend, waarbij de Gooi-keeper zijn goede vorm demonstreert. Dan is er nog een kwartier te spelen, Vaesen plaatst goed naar linksbuiten, een voorzet volgt afgemeten (te langzaam volgens velen) naar Nieuwkamp, die slechts den bal in het leege doel te de- poneeren heeft (20). Zijn we er? Het lijkt van wel en de beste kansen blijven ons. Maar dan! Een eenvou dig uitziende aanval wordt ons noodlottig. Een boogvoorzetje kopt 't Gooi in (21 met nog 8 min. speeltijd. Hoe zou het gaan? Zeker, ons spel is beter, onze aanvallen zijn beter, maar och dat balletje kan zoo gek rollen. Twee keer nog knalt Gooi ver naast. Dan een schermutseling op links, waar bij de Gooi-rechtshalf al duidelijk vermoeid heid toonde. De bal komt vrij gelukkig bij schrijver dezes. Een hoog schot (geen voor zet, mijne heeren!) de keeper springt ver keerd en de ba! belandt achter in het doel (31). En dat met nog geen 2 min. speel tijd meer. Onze supporters (dames en heeren velen in getal, waarvoor onzen bijzonderen dank) ademen rustiger en de horloges be hoeven niet meer elke seconde geraad pleegd te worden. Het is een gejuich van belang in die laatste paar minuten, 't Gooi is reeds verslagen wat begrijpelijk is. Mo menten die men nooit maar dan ook nooit vergeet!! Even later is het einde en ik zit in de hoogte voor ik het weet. Daar is echter on middellijk een Gooi-bestuurslid met een groot bouquet rozen en Japansche lelies, voorzien van de Gooi-kleuren. Een korte hartelijke speech volgt en wij stellen deze geste buitengewoon op prijs. Feitelijk ben ik te geëmotionneerd om alles te verwerken. Het is alles een roes gelijk. Het is een han- dendrukken zonder einde. Tacke neemt nog snel een foto, !maar we zijn te moe om te juichen. We lachen maar. Dirk Bessem heft in het kleedlokaal het clublied aan, dat dap per wordt meegezongen. Daar zijn ineens alle 11 Gooi-spelers. Een aangename ver rassing dat zij ons elven één voor één ko men complimenteeren, en openlijk en spor tief vermelden dat ons de zege verdiend is toegekomen. Het naspel, vraagt U? Och, algemeen prettige uitlatingen en lekker geplas na de inspannende match in warme temperatuur op een voor ons moeilijk veld. De koffers en bloemen gaan vooruit naar huis. Net echte profs. In het mooie Gooiland wordt een rustig uurtje doorgebracht. Echt om bij te trekken. Op het station gekomen zouden we om A.F.C.'ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1937 | | pagina 7