Al bij al voor ons een fraai resultaat, zoowel voor aanval als verdediging. Het typische van dezen stand is, dat we van de onderste tot de bovenste plaats zijn opgeklommen, want de eerste overwinninq bracht ons een 2-0 nederlaag (de eeniqe overwinning van Zeeburgia 2) evenals in de gewone competitie waar we ook de lad- der van de 8e tot de 2e (tijdelijk zelfs eerste plaatshebben afgewerkt. Nu nog eenige woorden over de wedstrij den zelf en natuurlijk in het bijzonder over de laatste. Tegen Zeeburgia 2 thuis bleef het tot de rust 0 0 met de betere papieren voor ons, en als vanzelfsprekend was het parool „goa's maken weer aan de orde. Het heeft gehol pen, want in 20 min. was het 40 in ons voordeel. Gerrit Nieuwkamp die voor het eerst met ons meespeelde, opende score, ter wijl de beide Japen de andere 3 doelpunten verzorgden, n.l. de linksbinnen 2 en de linksbuiten 1. Giel smaakte het genoeqen het nulletje te houden. Opgewekt werd de reis naar Beverwijk aanvaard. Te opgewekt na die 4—0 zeqe. Het zelfvertrouwen was te groot en een overwinning werd door een ieder verwacht waarmede ik sprak. In het veld demonstreer den we absoluut beter voetbal dan Kenne- mers maar die goals wilden niet komen, terwijl de Beverwijker keeper met kunst en vliegwerk zijn heiligdom schoon hield. Zelfs op de meest raadselachtige wijze. Daaren tegen kreeg Giel één keer de bal niet on der controle en moesten we dit boeten met een 1—0 achterstand. Niet getreurd want een ieder was het er over eens dat het ook zoo iets van 3—0 in ons voordeel had kun nen staan. Ook schrijver dezes was een beetje te zeker wat eigenlijk niet goed is. De 2e helft bracht ons weer een veld meerderheid. Na pl.m. 20 min. faalde de trouwe Vaesen en gaf een kans aan de tegenpartij, die benut werd (2—0). Het was rommelig bij ons geworden en het werd nog erger. Ik had minstens zooveel tegen stand te overwinnen van mede-spelers als van tegenspelers, waaruit dus wel bleek dat ons de tegenslag zeer zwaar viel. Nog was alles mogelijk toen schrijver dezes vrij onverwachts 17 min. voor het einde den stand op 2—1 wist te brenqen. Het ware feu sacré ontbrak echter en toen onze rechtsback zondigde werd ook dit ver grijp met een doelpunt afgestraft (3—1), üns vonnis was voltrokken en op de ranq- hjst was onze le plaats weer weg en had den we 1 punt achterstand op 't Gooi in- plaats van 1 punt voorsprong. Zooals mijn verwachting al vele weken was, moest de beslissing in Hilversum val ien. bn die is gevallen, maar hoe! Het voorspel in den loop van de week was al interessant, daar deze wedstrijd in een week 2 X afgelast en 3 X vastgesteld werd. Het zou overdreven sportief geweest zijn indien wij op de argumenten van 't Hooi waren ingegaan. Sportiviteit is goed en noog noodig, doch overdaad schaadt. Ook mocht niet uit het oog verloren worden dat t yooi reeds een gunstige factor had qe- had doordat zij, dank zij ons, tegen een kansloos Zeeburgia hadden te spelen. De scheidsrechter, de heer v. Woerkom, begon met te annonceeren dat hij strenq zou leiden en niets door de beugel zou la ten gaan. Dat was goed gezien, want ex cessen zijn niet voorgekomen en dit is wel degelijk aan hem te danken. Eerst tweemaal tossen, éénmaal wie mocht raden. De eerste keer won ik en liet Juichend verlaten onze spelers het Gooi-terrein. Huldiging na den wedstrijd 't Gooi II A.F.C. II.

Schakels (clubbladen) | 1937 | | pagina 6