hulde aan de Landskampioen, en aan Wim Andriessen en zijn mannen! O.V.V.O. gedegradeerd, D.W.V. gepromoveerd. Het eertijds zoo groote, doch thans tot 4 ingeschrompelde aantal Amsterdamsche 2de klassers, zou door de degradatie van het weinig gelukkige O.V.V.O. nog verder zijn gereduceerd, ware het niet, dat D.W.V. erin geslaagd is, deze plaats in te nemen. Deze Over-IJsche club heeft haar naam ,,Door Wilskracht Verkregen" eer aange daan, door juist bij haar zilveren jubileum na 2 mislukte pogingen voor de 3de maal te slagen. Amsterdam Noord heeft daar mede eindelijk den 2den klasser gekregen, waarop dit groeiend stadsdeel als het ware recht heeft. Wij zijn ervan overtuigd, dat deze flinke 25-jarige vereeniging zich in de nieuwe omgeving snel zal aanpassen en een aanwinst voor de 2de klasse zal blijken te zijn. Wij herhalen hier gaarne onze feli citaties, welke wij op den avond der pro motie en bij het jubileum reeds mondeling mochten uiten. I. H. GALAVAZI. Amsterdam, 24 Mei 1937. 'T TWEEDE. Wie had dat in 't begin gedacht, Toen ied're Zondag slagen bracht En men bijna verzoend reeds was Met de reserve 3de klas Voor 't Tweede. Een and're geest, juist vroeg genoeg, Werd vaardig over onze ploeg. Met Jacob „Speler" aan den kop Ging het weer spoedig naar den top Met 't Tweede. t Geiuk is tijdig weergekeerd. Het elftal is gepromoveerd. Ach, dat het spoedig zóóver kwam, Dat 't eerste eens een voorbeeld nam Aan 't Tweede. CHARLEY. Het is gelukt Bestuur, E.C. en mede-spelers in de al lereerste plaats ook van deze plaats mijn hartelijke gelukwenschen met het fraaie resultaat: De promotie naar de Reserve le klasse. Het was prachtig en bij de vele seizoenen die ik achter den rug heb is een zeer schoon bijgekomen. Het summum van voetbal- spanning hebben we gehad en tot twee mi nuten voor het einde van onzen 23en wed strijd (16 competitie-, 1 beslissings- en 6 promotie-wedstrijden) wisten we niet of we er waren ja dan neen. Vele angstige supporters in dien laatsten uitwedstrijd tegen 't Gooi 2 met goed of slecht loopende horloges, niet te vergeten verschillende dames-supporters, die het zeer benauwd hebben gehad! En oh die laatste 10 minuten. Maar daarover straks. Hier volgen eerst eenige algemeene ge gevens. De wedstrijdresultaten zijn: tegen Zeeburgia 2 uit verloren 2—0, thuis gewonnen 4—0; tegen Kennemers 2 uit verloren 3thuis gewonnen 50; te gen t Gooi 2 uit gewonnen 31, thuis ge wonnen 3—1. De stand in de vorige Schakel was: A.F.C. 2 3 2 - 1 4 8-3 Kennemers 2 3 1 1 1 3 4—7 Zeeburgia 2 2 1 1 2 3—3 't Gooi 2 2 111 2—4 terwijl de voorloopige eindstand luidt: A.F.C. 2 6 4 2 8 16—7 't Gooi 2 6 3 1 2 7 13—9 Kennemers 2 5 2 1 2 5 7—12 Zeeburgia 2 5 1 4 2 5—13 (ZeeburgiaKennemers 2 moet nog ge speeld worden). U ziet dat het verschil tusschen de 3 eersten niet groot is, al zijn de doelcijfers te onzen gunste, zoowel voor als tegen. Ook is het opvallend hoe de allereerste wedstrijd Kennemers 2't Gooi 2 die in een gelijk spel eindigden een overheerschende invloed heeft gehad. 5 A.F.C.'ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1937 | | pagina 5