2 x Uegradeeren - 2 x promoveeren. at er tien en elf jaar geleden gebeurde. üen bijzonder voorrecht dit te hebben mo gen meemaken. We schrijven 1921-'22. De altijd energieke Ernst van Ooy is onze aan voerder en ik ben zijn kleine linker-collega. U.V.V. 2 stond onderaan in de Res. Ie klasse, doch er moesten er 2 automatisch degradeeren. En die 2e werd A.F.C. 2. Met alle eere echter. Zwaar vochten we steeds. Tegen H.F.C. 2 in Haarlem kregen we spe- speciale kaarten met een persoonlijke aan- teekening. In dien tijd speelde ook ons eere-lid Gé Bosch mee en de reus Merkel- bach in doel. We sneuvelden aan de Span jaardslaan met 21. Nog waren we niet verloren. Tegen Spartaan 2 thuis speelden we 00, doch scheidsrechter Broeksmit (toen nog geen A.F.C.'er) staakte de wedstrijd 20 min. voor tijd wegens mist. Bij overspelen werd het 'n 3—0 nederlaag. Kans hielden we. Haarlem 2 was onze laatste wedstrijd thuis. Won Haar lem 2 dan waren ze kampioen, speelden wij gelijk dan waren we gevrijwaard voor de gradatie. En we verloren met 1—0, 10 min. voor het einde bij een doorbraak waarbij ik den bal op een meter me voorbij zag stui ven. We schrijven 1926-27. Aanvoerder A. Ruys heeft zijn elftal in 1925-'26 van de Res. 3e klasse naar de Res. 2e klasse ge loodst en linea recta worden we weer kam pioen. Gij Han Ruys en Willy Brusse we ten nog wel die historische 40 overwin ning in Hoorn in de sneeuwjacht behaald in de eerste 17 min. Een overwinning die langs onnaspeurlijke gronden als 4—0 neder laag in Amsterdam bekend werd, zoodat we s avonds niet werden afgehaald. Het was mooi, het was reusachtig in Hoorn. We waren ook jong en deden hoe maller hoe liever. De promotie-competitie speelden we te gen A.F.C. 3 (no. 2 achter Ajax 3) en Rapiditas 2. Ik geloof dat Theo Volbracht, E. Rood en Tjerk Reyenga nog niet toege ven dat we 2 maal verdiend van het 3e! wonnen (1—0 en 4—2). In Weesp werd de promotie een feit na een slechts gedeel telijk emotioneele 22. Aanvoerder Ruis vertrok naar Indië en mij werd de captainey opgedragen. We schrijven 1932-33. In het privé-leven hebben zich bijzondere verwikkelingen voor gedaan en het aanvoeren kost meer inspan ning dan gewoonlijk. Tegen Stormvogels 2 staan we met wind mee met de rust met 41 voor en de eindstand is 54 in ons nadeel. Die Stormvogeltjes toch! Aan het einde van het seizoen degradatie-wedstrij den daar we 1 punt te kort hebben. Spar taan 2 en R.C.H. 2 zijn onze tegenstanders. De beslissende kans is tegen Spartaan 2 thuis. Het zijn juist heel moeilijke dagen en bij den stand 1 0 in ons nadeel stap ik aver een geheiden kans heen. Ik heb het ge voel alsof alles wegzinkt. We verliezen met 5-0. We schrijven 1936-37Weet U wel te gen t Gooi 2 in Hilversum die 3.1 Voetballen is mooi. SPELER. 23 Mei 1937! A.F.C. 2 slaat het Gooi 2 en promoveert naar de Reserve Eerste Klasse, de hoogste bereikbare omgeving. Prosit, mijne Heeren, dat hebben jullie hem zeldzaam kranig gelapt. Mijn gedachten dwaalden terug: wan neer hebben wij deze ,grap" nog eens be leefd? Wat het tweede betreft, moeten wij dan tien jaar terug gaan wandelen. Ik weet het nog als gisteren, de veldslagen van 1926 en 1927, en zal hiervan in het kort verha len, opdat de tegenwoordige „generatie" op de hoogte komt met de voorgaande kam pioenschappen van ons roemruchtige tweede (ik word trouwens lekker oud, tegen woordig In Februari 1926 speelde A.F.C. 2 den beslissenden kamp tegen H.R.C. 2 in Den Helder (toen nog in de Reserve Derde Klasse, daarheen in 1925 afgezakt) en won slechts met 70. De tegenwoordig beroemd en berucht en beschreven en „besmoesden" Charles Lungen, was toen ook al berucht want dat Heer scoorde dien middag maar vijf doelpunten (heeft hij trouwens altijd prettig gevonden). Zoo was A.F.C. 2 ge lukkig weer kampioen geworden, en A.F.C. 3 deed het haar hoogere collega's een week 13 A.F.C.'ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1937 | | pagina 13