ste 5 minuten met den stand 21 in ons voordeel toen het ontzettend „knijpen" was. Maar toen na een serie free-kicks even buiten het strafschopgebied op ons doel af gevuurd de bal weer in onze voorhoede te recht kwam en 2 minuten voor tijd captain Jaap voor de zooveelste maal dit seizoen redding bracht met een derde doelpunt en kort daarna het eindsignaal klonk, voelde ik mij plotseling weer „bijkomen", daar ook bij mij het laatste half uur de zenuwen wel een woordje mee „gevoetbald hadden, waaraan natuurlijk het missen van een pe nalty mijnerzijds niet vreemd was. Maar wij hebben dan toch aan het door ons voor oogen gestelde doel beantwoord, n.l. in 1937 A.F.C. 2 in de Reserve 1ste klas. Dit is werkelijk een moment in mijn voetballoopbaan, dat ik niet gauw zal ver geten." Hermsen „Uiteraard is voor mij de laat ste wedstrijd tegen 't Gooi 2 door zijn span nend en beslissend karakter een van de mooiste van dit seizoen geweest. Het mooiste uit deze wedstrijden was voor mij het moment dat de bal voor de tweede maal in het Gooi-doel verdween en daarmee onze promotie naar de reserve 1ste klasse een voldongen feit was geworden. Een onvergetelijke indruk heeft op mij het moment gemaakt, dat onze secretaris Dick Bessem in de kleedkamer ons mooie clublied aanhief en alle aanwezigen hier mede uit volle borst instemden. Hiermede onze vreugde en trots met het behaalde resultaat en onze vriendschap en eensgezindheid tot uiting brengende. Dit zal voor de spelers van ons 2de elftal een aansporing zijn om zich in het komende seizoen alle opoffering te getroosten, en alles in het werk te stellen om onze mooie club de A.F.C. zoo goed mogelijk te repre- senteeren." Pogge: „In 't begin, zooals jullie allen wel weten, voelde ik mij eerst in ons 2e heele- maal niet thuis, 't Was dan ook wel een groote overgang voor mij van de Junioren naar dit elftal. Dit is echter overgeslagen in een enthou siasme voor ons elftal, en wel door de aan gename sfeer en prettige omgang. Doordat ik mij meer en meer op de back plaats heb ingespeeld, was het ten laatste een aangename taak mede te helpen tot het welslagen dezer overwinning. Een der aangenaamste momenten welke ik dit seizoen heb meegemaakt is wel de bekerwedstrijd in Den Haag n.l. de wed strijd tegen Quick in de finale. Door ons gewonnen met 10, waardoor wij bezitter werden van de „Zilveren Kraai". Verder de eindwedstrijd, die, hoewel ik hierbij niet heb medegewerkt, toch vol spannende mo menten was, waardoor ik dikwijls, als re serve langs 't lijntje stond te popelen. Mijn groote wensch is dan ook, dat ik 't volgend jaar weer van de partij mag zijn. Vaesen: „We hebben in sterke mate onze ups en downs gehad. Het ging niet erg voor de wind in het begin. Later werd er gestadig gewonnen, hoewel we benauwde wedstrijden meemaakten. Denken we nog maar eens H.RC. uit, waarin een 3—0 ach terstand tot 3—3 werd opgehaald. Tegen D.W.V. thuis was de spanning niet van de lucht; van Ajax II behoefde maar gewonnen te worden om d ekampioensvlag in de top te kunnen hijschen. We verloren echter met 10. In de laatste minuut dachten we nog gelijk te maken. De bal ging echter naast. We kregen nog n kans in een beslissings wedstrijd tegen Ajax. Er werd echter na viermaal verlengen met 21 verloren. In de promotiecompetitie scheen het eerst ook niet te willen lukken. Maar in de laat ste wedstrijd werden de tanden nog eens -luchtig op elkaar gezet en gelukte het 't Gooi met 31 te slaan, waarmede de pro motie tevens een feit werd." Jan Uiterwijk: „Het mooiste moment van dit seizoen? Wat anders dan dat mijn aan voerder in hoogst eigen persoon de beslis sende, verlossende derde goal scoorde in de wedstrijd van gisteren, 't Gooi IIA.F.C. II. Toen eerst wist ik dat we ons doel, de reserve eerste klasse, waar we de geheele competitie op gevlast en voor geploeterd hebben, bereikt hadden." Nieuwkamp: „Het grootste moment was... de wedstrijd tegen mijn oude clubmakkers Zeeburgia, en wel de tweede helft, het tweede kwartier. Toen werd er een partij voetbal gespeeld, zooals onze eminente trai ner van Kol, dit aan ons heeft trachten bij te brengen. Dit kwartier, waarin wij geza menlijk in tien minuten tijds 3 goals scoor den." De bijdragen van Buising en Bonkink ont breken door de groote spoed die gewenscht was, ook die van Daan Uiterwijk door ver blijf in Den Helder en van Jaap Disselkoen om bijzondere particuliere te respecteeren redenen. - 11 - A.F.C.'ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1937 | | pagina 11