Het was te voorzien, dat Blauw Wit het er niet bij zou laten en zijn beste spel zou ontplooien. Het is erg jammer, dat het niet gelukt is om ze te verslaan, want nu is de kans op het kampioenschap leelijk gedaald. Toch is er nog een redelijke kans om de bronzen medaille binnen te halen. Dus kop op! Aan onze prima leiders zal het niet liggen! Met Ajax hebben wij nog een appeltje te schillen. Jongens, we moeten ons op die wedstrijd goed voorbereiden. Niet alleen de wedstrijd tegen Ajax, maar ook die tegen de overblijvende elftallen, b.v. D.W.S.-uit, mogen allerminst onderschat worden. Dus jongens, laat ieder zijn uiterste best doen om de, voor A.F.C., zoo zeer begeerde eerste plaats te bereiken. In onze goede Amstelstad, Een Junioreselftal, dat Veel kans op 't kampioenschap had, Zette in hun rood-zwart voetbalpak Haast ied'ren tegenstander 'n hak. De heertjes waren braaf verwend, Geliik spel was hun onbekend. Slechts één keer dolven ze 't onderspit, Tegen d'Ajacieden wit-rood-wit. De laatstgespeelde wedstrijd 't Was vierentwintig Januari, Bracht optimisme vóór dien tijd, Maar vlak daarna penarie, Want Blauw-Wit bracht tot groote spijt Het beste spel op 't groen tapijt. Zoodat in plaats rood-zwart, Blauw-Wit Als tweede op de ranglijst zit. Maar daarom jongens niet getreurd, 't Kampioenschap is nog niet verbeurd. Dus allen flink de tanden op elkaar En 't eerebrons ligt voor ons klaar! „KLEIBOER". 2e JUNIORES. Daar ik nog al slecht met de pen overweg kan, zal ik hier in het kort maar een over zicht geven van de verrichtingen van ons elftal, welke zich de laatste tijd in stijgende lijn bewegen. Nadat we in het begin van de competitie op het W.M.C. terrein met 40 van die club hadden verloren, kwam de return-match op ons veld. Nadat wij 20 achter hadden gestaaan, gelukte het ons tenslotte toch nog de overwinning uit het vuur te sleepen. Wij wonnen deze wed strijd namelijk met 5—2, ook al doordat één van de backs van W.M.C. uit het veld gestuurd werd wegens zijn bokachtige hou dingen die hij aannam, wanneer Eric in zijn buurt kwam. Na een week van rust kwam de wedstrijd tegen A.V.O.G. uit. Deze wedstrijd is mijns inziens op een fiasco uitgeloopen. Er werd namelijk openlijk beweerd, dat wij A.V.O.G. makkelijk hebben konden, maar deze opti misten zullen zich wel leelijk vergist hébben, getuige de uitslag van deze match 33. Men denkt namelijk in de achterhoede af en toe dat er geen keeper in het doel staat, Des eerste goal, die A.V.O..G. maakte had voorkomen kunnen worden, wanneer één der backs de bal op de keeper terug gespeeld had, terwijl de andere de inloopen- de tegenstander had afgehouden. Maar niets van dat alles, men klungelde voor het doel op een reuze manier, totdat de midvoor van A.V.O.G. er een eind aan maakte en doel puntte. Wim Kummer, die als linksbuiten een aardige partij speelde, maakte kort daar op bij een aanval van ons met een juweel van een doelpunt gelijk. Een goed kwartier daarna weer een misverstand in de achter hoede, zoodat wij met de rust 21 achter stonden. In de rust werd besloten alles op alles te zetten, maar wij rekenden niet op de tegenstand, die van de kant van A.V.O.G. geboden werd. Deze club, die niets te verliezen, maar wel te winnen had, ging na de rust zuiver op winst spelen, waardoor onze backs, inclusief de halflinie zich geheel in lieten sluiten, met dat gevolg dat A.V.O.G. met 31 voor kwam te staan. Met nog een goed half uur te spelen kon nog een heele boel gebeuren, zoodat de rol- - 9 - A.F.C.'ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1937 | | pagina 9