Meen niet, waarde Schakel-lezer, dat ik hier op eenigerlei wijze Blauw Wit de zege wil betwisten, want daarvoor was zij ab soluut verdiend. Verdiend, omdat Blauw Wit dien dag het voetbal speelde, zooals dat gewenscht is. Flink en fair, verrassend en bezield met ge noeg wilskracht om alle omstandigheden weerstand te kunnen bieden. En dat hebben onze jongens niet gedaan. Hun wil om te winnen, wel ben ik overtuigd dat die zeker aanwezig was. Doch hoe sen timenteel het ook mag klinken voor ieder een, die de tegenwoordige jonge voetballers niet voldoende kent, hun wil werd niet wei nig beïnvloed door een ongemotiveerde angst voor een nederlaag. En jongens, geloof mij, niets fnuikender bestaat er, ook al ben je in de beste conditie, om het veld in te gaan met een schijn van het idee de mindere te zijn. Praat toch vóór een match niet over verliezen, maar zie de strijd met een ongekend enthousiasme, optimistisch en rustig tegemoet. Bovendien om de mentalische zijde, welke steeds zoo bijzonder best was, met rust te laten, zijn er eenige technische en tactische fouten gedemonstreerd, die ons precies de das omdeden. Wij kunnen de dingen gerust bij hun na men noemen,. In de eerste plaats kwam het mij voor, dat Dodo iets té veel roept: ,,laat gaan Je weet, dat alles, waar té voor staat, verkeerd is. Hierdoor ontstonden hachelijke momenten, waardoor naar ik meen, de tweede goal ontstond. Stallman als rechts half dwaalde steeds te veel naar het midden, zoodat de kleine en aardig spelende links buiten van de hierdoor ontstane openingen danig profiteerde, door de hand te hebben, in de derde goal. Kranendonk, de spil zag het nadeel van slecht te kunnen trappen, daar geen van zijn goedbedoelde passes, haar doel bereikte. In de voorhoede waren Bijl er} Disselkoen aardig op dreef, doch zagen zij met leede oogen, dat Claus in het geheel zijn dag niet had, terwijl ook Rudi Laarman niet datgene presteerde, wat wij van hem gewend waren. En wanneer Johnny Claus in het vervolg bemerkt, dat eenige tegenstanders opdracht hebben hem streng te bewaken, zal hij zoo veel mogelijk zich moeten verplaatsen, om die hinderlijke bewaking te ontloopen. Tegen Blauw Wit bleef hij maar steeds stokstijf op dezelfde plaats wachten op passes, die hem nooit bereikten, daar er altijd twee of meer dere Blauw Wit-ters waren, die hem voor waren. Ook Rijnders heeft een slechte wedstrijd gespeeld. De taak van een buitenspeler vindt niet zijn grens in het wachten op een mathe matisch aangegeven bal, waarvoor hij geen stap heeft te doen, maar veeleer zooveel mogelijk actief aan het spel deel te nemen; iedere kans, om een bal toegespeeld te kunnen krijgen, grooter te maken en wat dies meer zij. Alzoo was het een volslagen off-day", die de kans op een kampioenschap, wel kleiner, doch vooral niet onmogelijk heeft gemaakt. Daar wacht nog een match A.F.C.—Ajax, en wij zijn benieuwd, of onze boys zich een tweede maal zoo laten beetnemen. Natuurlijk gaan wij thans ernstig onze fouten verbeteren; wij komen weer eens vol tallig Zaterdags trainen, en temperen het rooken een weinig. Eerst dan zullen de resultaten tegen sterke clubs de toets der critiek kunnen weerstaan. W. STAATS. VISIE OP DE le JUNIORES. De Juniores waren voor de wedstrijd te gen de Blauw Witters vol optimisme. Dat had twee redenen. le. De wedstrijd zou op het hoofdveld ge speeld worden. 2e. De vorige wedstrijd tegen de ge- streepten werd glansrijk gewonnen, n.l. met 5—1. A.F.C.'ers, begunstigt onze adverteerders! 8

Schakels (clubbladen) | 1937 | | pagina 8