at ieder A.F.C .-er behoort te weten. Het nieuwe jaar werd door ons eerste elftal slecht ingezet. Met 71 liet het zich door H.F.C. inmaken. Beschamende cijfers! Nu moge het waar wezen, dat zij eenigszins geflatteerd zijn, omdat vooral in de tweede helft van een overwicht in een dergelijke verpletterende verhouding geen sprake was, men mag er niet blind voor zijn, dat H.F.C. verschillende eigenschappen ontwikkelde, welke dien dag bij onze jongens tevergeefs werden gezocht. Eigenschappen, welke in dien zij gedurende het geheele seizoen bij de Haarlemmers tot uiting waren gekomen, hen zeker op de bovenste plaats hadden kunnen brengen. In de eerste plaats bedoel ik daarmee: enthousiasme. H.F.C. speelde met een vuur, dat vaart en tempo in het elftal bracht. On versaagd greep de verdediging telkens in, terwijl de door Koper uitstekend geleide voorhoede, vurig op den bal zat en bij iede- ren aanval ons doel in ernstig gevaar bracht. Geen; wonder, dat zij zeven gaten in dit doel wisten te schieten. Zelfs toen zij in de eerste helft, geruimen tijd tot aan de rust, met 10 man speelden (omdat aanvoerder Koper een zijner mannetjes zelf uit het veld zond) bracht dit in het spelbeeld geen verandering. Wat nu onze jongens betreft, het leek wel óf door de afwezigheid van Lungen de ziel uit de voorhoede en daarmee het geheele elftal verdwenen was. Zeker, men deed zijn best, doch zonder overtuiging. Het enthou siasme, dat op het juiste moment moed en kracht geeft om iets meer te riskeeren, waar door het gezegde: „het geluk is met den moedige", dan bewaarheid wordt, ontbrak ten eenenmale. Ik behoef slechts op de tweede helft te wijzen, waarin we feitelijk eenige veldmeerderheid hadden, doch tal van goede kansen allerjammerlijkst om zeep wer den gebracht. In die periode voelde de H.F. C.-verdediging zich nog lang niet zeker van de overwinning. Toen had men dóór moeten bijten! Het is niet gebeurd en de goals vielen aan den anderen kant. Onze spelers konden er overigens een voorbeeld aan nemen, hoe de H.F.C ,-ers ook toen de overwinning zeker was toch met hetzelfde vuur ble ven doorspelen. Laat ons dus uit dezen wed strijd de leering putten, welke erin besloten ligt en hem overigens vergeten, gezien de minder mooie vlekjes, welke er op rusten en die tusschen deze partijen uitgesloten had den moeten zijn. Met onze wedstrijden tegen het Gooi is het iets zonderlings. Nog nimmer, zoolang wij het Gooi in welke klasse ook, hebben ontmoet, wist ons elftal het tot een^ over winning te brengen! Heel dikwijls speelden we gelijk dit seizoen zoowel uit als thuis! en ofschoon we ditmaal de beste papieren hadden, werd de traditie niet gebroken. Zij het ook, dat de Hilversummers bij hun doel punten niet over geluk hadden te klagen. Onze jongens hanteerden thans dezelfde wapens, waarmee H.F.C. hen had geslagen. Een verheugend enthousiasme was de pas sende omlijsting voor een uitstekend spelen den Charles, zoodat men inderdaad een zéér behoorlijke partij voetbal te aanschou wen gaf. Dat enkele spelers tegen het einde den indruk gaven uitgespeeld te raken, kan hun in dit geval slechts tot een eer strek ken. De goals 2 van Lungen en 1 van Kamminga waren van die kwaliteit, welke zoo klinklaar bewijst, dat goals maken, mooier is dan goals voorkomen. De formi dabele knal, waarmee Charles de voorzet van Roelof inkogelde, de tweede goal, was alleen een gang naar den Wandelweg waard. Wanneer ik er dan nog eens op wijs, dat alle 3 goals uit voorzetten geboren wer den, dan wil ik alleen maar voor de zooveel- ste keer herhalen, dat ons succes over de vleugels benaderd moet worden! Het frap peerde me daarom zoo sterk, dat ik in eeni ge Haarlemsche verslagen van den uitwed strijd tegen Bloemendaal, het gelijke spel ondanks onze technische meerderheid, daar door verklaard zag, dat men alles op Char les had gespeeld, ofschoon deze scherp werd bewaakt. Ik weet niet of dit juist is, want ik kon helaas niet meegaan, maar het lijkt mij inderdaad waarschijnlijk. Laat men ook deze les toch ter harte nemen. Overi gens was ik met dezen uitslag lang niet ontevreden, immers we behielden onzen voorsprong op de hekkesluiters. Bovendien zijn sterkeren dan wij in Bloemendaal ge sneuveld! Van de stille hoop op de bovenste plaats, welke wij twee maanden geleden onwille keurig in ons voelden groeien, zijn we thans weer zoover, dat we van harte hopen, dat zoo spoedig mogelijk die laatste puntjes binnenkomen, welke het zij het ook ge ringe - gevaar definitief terugwijzen. Het tweede elftal ging met opmerkelijke zekerheid op het pad der overwinning voort. - 3 - A.F.C.'ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1937 | | pagina 3