3. Overleg dit goed, en als gij dan nog lust hebt, ga in den strijd! Zoo niet, dan zult ge u als de kinderen gedragen, die nu eens de rol van een worstelaar spelen, dan weer die van een vechter, de eene keer op de trompet blazen, de andere keer een too- neelstuk opvoeren. Evenzoo gij! Nu een,s zijt ge een athleet, dan weer een vechter; nu eens een redenaar, dan weer een philo- soof, maar niets van ganscher harte; als aap volgt gij ieder schouwspel na, dat gij ziet, en nu eens bevalt u dit, dan dat. Want gij zijt niet met overleg aan een zaak be gonnen en niet met voorzichtigheid, maar op goed geluk en zonder interesse. 4. O mensch, overleg eerst, hoe de za ken staan; onderzoek dan uw eigen na tuur, of de last u niet te zwaar is. Wilt gij een pent-athleet (mededinger in de vijf kamp) worden of een worstelaar? Beschouw uw armen, uw enkels, uw heupen; want de een is van nature hiertoe, de ander daar toe voorbestemd. 5. Gelooft gij, dat ge, als ge zulke din gen bedrijft, evenveel kunt eten, evenveel drinken, evenveel begeerten hebben en even humeurig kunt zijn? Waken moet gij, en u inspannen, u van uw huisgenooten te rugtrekken, u door een slaaf laten verach ten en u door een voorbijganger laten uit lachen, zoowel als bij alle gelegenheden ach teraf staan. 6. Overleg bij uzelf, of gij tegen deze prijs gelatenheid, vrijheid en gemoedsrust wilt inwisselen; indien niet, zie er van af! Een mensch uit één stuk moet gij zijn, een goed of een slecht. Gij moet óf de stelling van een wijze, óf die van een gewoon mensch innemen. 7. Hoe lang wilt gij het nog uitstellen, u de beste goederen waardig te achten;, en in niets tegen de eischen van het verstand te handelen? Gij hebt de regels gehoord naar welke gij u richten moet, en hebt gij u er 3. Overleg dit goed, en als u er dan nog zin in hebt (hoe bestaat het), wordt dan A.F.C.-lid. Doet u dit niet, dan doet u als de kinderen; op „het land", die nu eens voet ballen, dan weer rugby-en, nu eens Lenin willen worden, dan weer Mussolini. Zoo zult u ook zijn, nu eens voetbalier, dan weer bokser; nu eens redenaar, dan weer Willem de Zwijger, maar niets met uw heele hart. Want u is niet met overleg lid geworden maar op de gok en zonder iets te verwach ten en mee te leven met uw club. 4. O kerel, ga eerst na hoe het met uw portemonnaie en met uw wilskracht staat, en kijk of de eerste zwaar en de tweede sterk is. Wilt gij een keeper worden of midvoor? Voel uw armen, meet uw lengte, beproef uw beenspieren, want de een is voorbestemd back te worden, de ander grensrechter (door de elftal-commissie). 5. Gelooft gij, dat als ge in training zijt ge evenveel kunt rooken en drinken, even veel uitgaan en even slecht humeur kunt hebben als in het burgerlijk leven? Slapen moet u, en oefeningen doen, u van uw huis genoten terugtrekken en naar het veld gaan. u door een niet-sportsman laten verachten en u door een official laten uitlachen en bij alle feesten wegblijven. 6. Overleg bij uzelf of gij voor dit alles feesten, vrije tijd en, huiselijke omgang wilt opofferen? Indien niet, speel in het achtste! Een mensch uit een stuk moet gij zijn, goed of slecht (liefst het eerste). Gij moet of A.F.C.-er zijn, of gewoon mensch. 7. Hoe lang duurt het nog, tot u voor het eerste geschikt bent, en tot u alleen volgen uw verstand zult behandelen? Gij hebt de trainingsvoorschriften gelezen; hebt gij u hieraan gehouden? Op welke trainer wacht 15 - A.F.C.'ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1937 | | pagina 15