v. Luyk: speelt wat langzaam. v. d. Wal: heel goed. Het is jammer dat hij alleen rechts schiet. Malotaux: heel goed, is de eenige die een goede voorzet kan geven. Pasman en Drenth: zijn goede spelers maar pingelen te veel. Dorlas pingelt iets minder, maar toch nog te veel. Voor ons binnentrio gelde dus de leus: schieten, niet pingelen. Raamsdonk, die de laatste wedstrijden meespeelde, doet aardige dingen. Hij moet zich flink oefenen in voorzetten. Nijdam heben we tot onze groote spijt na de Spartaan niet meer terug gezien. Tot slot wou ik even zeggen, dat vol gens mijn meening het weinige succes van ons elftal hoofdzakelijk te danken is aan het feit, dat we nooit samen trainen en dat de meeste spelers van plaatsen weinig be sef hebben. W. v. Z. A.F.C. en cle Griek en In ,,Das Werk" kwam ik een artikel tegen, waarin sprake is van een Griekschen philosoof, Epictetus genaamd, die in zijn wijsgeerige school zijn leerlingen veel prac- tische levenswijsheid meegaf. Zoo geeft hij in zijn „Handboek der Moraal" de vol gende wenken aan adspirant-Olympiadedeelnemers. Hieronder heb ik nu eerst de 8 regels gegeven, zooals Epictetus ze ongeveer ge geven moet hebben, en daarna dezelfde 8 regels eenigszins aan onze tijd, onze club en onze sport aangepast. 1. Bij alles wat gij doen wilt, let er op, wat eerst komt en wat volgt, en ga dan aan de slag. Doet gij dit niet, dan zult gij lustig beginnen, omdat gij niet hebt bedacht wat volgt; hierna echter, wanneer zich ettelijke moeilijkheden voordoen, zult gij week wor den en wegloopen. 2. Wilt gij in Olympia zegevieren? ook ik, bij de goden, want dat brengt eer. Maar let erop wat vooraanstaat en wat volgt; grijp dan het werk aan. Gij moet ge ordend leven, naar voorschrift eten, lekker nijen laten staan, u oefenen naar vaste re gels, op voorgeschreven uur, in warmte en koude; niets kouds drinken, geen alcohol over een lange termijn; kortom, gij moet u aan uw oefenmeester toevertrouwen als aan uw dokter. Bij de kamp zelve moet gij u onder zand laten bedelven, mogelijk is het ook, dat gij uw hand bezeert en veel stof slikt, mogelijk dat gij na dit alles nog over wonnen wordt ook. 1Denk er om dat om wat te bereiken men niet alleen 's Zondags een „partijtje" moet spelen, maar dat training er ook bij komt. Bedenkt gij dit niet, dan zult u vroo- lijk de wedstrijd beginnen, maar als u dan een aanschrijving krijgt om te komen trai nen, zult u bang worden en weg loopen, (niet van het veld, maar van A.F.C.). 2. Wilt u kampioen worden? Ik ook, ver dorie, w;ant dat brengt een medaille (en voor het eerste nog veel meer7- Maar dan moet u ook weten wat daartoe behoort, u moet een regelmatig leved leiden, niet te veel eten, rookgerei laten staan, op vaste tijden trainen, in zomer en winter in regen en wind, geen alcohol drinken; kortom uw trainer schrijft u diëet voor. Bij de wedstrijd zelf moet u u onder modder laten bedelven, u zult misschien gekraakt worden en een hap stof naar binnen krijgen. Het is mogelijk dat u na dit alles nog verliest ook. 13 - A.F.C.'ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1937 | | pagina 13