Van cle ReJactie. voorhoede kreeg mede door de goede ver dedigingstactiek van E.D.O. geen kans, en zonder goals kun je nu eenmaal nooit win nen. Inderdaad hebben onze verdedigers, met Burger aan het hoofd, goed werk ge leverd, doch men mag toch heusch niet ver geten, dat E.D.O. legio kansen heeft ge mist. Men hield den bal lang bij zich, ver viel telkens weer in kort spel en gaf ons daardoor gelegenheid te over in te grijpen. Neen, ik blijf er bij, dat wij steeds alles op den aanval moeten zetten! Onze voorhoede beschikt in Lungen over een goalgetter zoo als er slechts weinige rondloopen, zoodat ik het als dwaasheid beschouw door een ver dedigende tactiek te tegenpartij in de ge legenheid te stellen, hem te blokkeeren. Zoodoende berooven wij ons van ons sterkste wapen. Acht men onze defensie niet solide genoeg haar rol in een aanvallende tactiek te spelen, dan is het eenigste juiste middel, de technische of tactische fouten te verbeteren. Vergeten wij echter niet, dat goed ge bruik der hersens, gepaard aan ware geest drift en wil om te winnen een nooit falend geneesmiddel zijn, waarmede de nadeelige gevolgen van vele kleine gebreken kunnen worden voorkomen en van sommige groote fouten gereduceerd. Het is mijn hartgrondige wensch, dat het Nieuwe Jaar ons een door laaiende geest drift gedragen, winnend eerste elftal moge brengen. Het tweede elftal is op den goeden weg voortgegaan. Na het ontstellend slechte be gin heeft, dit elftal zich magnifiek hersteld en is thans op de leiders nog slechts 2 pun ten achter. Volhouden, mannen! De moeilijkheden waarmede onze pen ningmeester dit seizoen te kampen heeft, zijn na den tegenvaller van het honden weer bij A.F.C.B.F.C. en onze vernietig- Bij de intrede van 1937 wil ook ik niet achterwege blijven alle lezers en lezeres sen van ons Clubblad mijn beste wenschen voor een in alle opzichten voorspoedig Nieuwjaar aan te bieden. De achter ons liggende weken waren zeer rijk aan gebeurtenissen, vooral op het ge bied van ontspanning. De donkere Decem- ber-maand is nu eenmaal bij uitstek een de kansen, nog grooter geworden. In den loop van Januari zal een Buitengewone Al- gemeene Vergadering de middelen moeten bepalen om hier redding te brengen. Men zij dus gewaarschuwd en legge bijtijds eenige zwevende guldentjes ter zijde! Den in het resultaat van het onderzoek naar den schrijver van het beruchte arti keltje in het Bloemendaalsch Weekblad be langstellenden leden moet ik mededeelen, dat het noch den K.N.V.B. noch Bloemen- daal gelukt is 's mans identiteit vast te stel len, hetgeen te betreuren is! Ik sluit dit overzicht met allen leden en lezers een gezegend en voorspoedig 1937 toe te wenschen. Moge onze club ons blij ven wat zij ons zoo lange jaren is geweest: bron van ontspanning, vreugde en vriend schap! Moge haar succes er toe bijdragen, dat 1937 voor U allen een in ieder opzicht gelukkig jaar worde! 23 Dec. 1936. I. H. GALAVAZI. ATTENTIE Waar mij is gebleken, dat hetgeen ik in de laatste Schakel schreef omtrent Jaap Disselkoen's „niet fit zijn" in den wedstrijd tegen de Kennemers, aanleiding zou kun nen geven tot het maken van verkeerde ge volgtrekkingen, wil ik nadrukkelijk vast stellen, dat er niets is „gebeurd", dat men „onbehoorlijk" pleegt te noemen, noch iets, dat de geringste smet zou kunnen werpen op den goeden naam van dezen jongeman. Ik wilde alleen doen uitkomen, dat de E.C. het als haar recht en plicht beschouwt, een speler van ons 1ste elftal, die den avond voorafgaande aan een belangrijken uitwed strijd, volgens zijn eigen zeggen zeer laat van een bal is thuisgekomen en wiens spel dan ook duidelijk de gevolgen heeft getoond, voor het 1ste elftal te passeeren. 2 Dec. 1936. I. H. GALAVAZI. feestmaand en heeft ditmaal ook in den A.F.C.-kring voor menig prettig avondje gezorgd. In de eerste plaats wil ik hier een buiten gewoon vriendschappelijke geste van onze D.W.S.-vrienden memoreeren, die ons op een goeden Zaterdagmiddag met een fraaie wedstrijdklok kwamen verrassen. De D.W.S.-deputatie bestaande uit den A.F.C.'ers, begunstigt onze adverteerders! - 9 -

Schakels (clubbladen) | 1936 | | pagina 9