AVat ieder A. FC .-er behoort te weten. Sinds de laatste Schakel verscheen is er teekening in den stand onzer afdeeling ge komen. Helaas moeten we direct consta- teeren, dat de verwachting van hen, die hoopten, dat ons eerste zich nog verder naar boven zou werken, door de neder lagen tegen B.F.C. en E.D.O. grondig de bodem is ingeslagen. We zijn daardoor in de onderste helft van de ranglijst terecht gekomen en het zal de inspanning van alle krachten behoeven om een gunstiger plaats in te nemen. Al wil ik nu niet direct van gevaar spreken, toch is voorzichtigheid ge boden. Onze tegenstanders ontloopen el kaar heusch niet zooveel. Zelfs Bloemen- daal, dat op het oogenblik nog 5 punten op ons achter is, acht ik tot verrassingen in in staat. Onze eerste elftallers moeten zich, dat goed realiseeren. Deze zij het ook thans nog verre dreiging van de laatste plaats is reeds zoo dikwijls een stimu lans geweest om in het nieuwe jaar een on weerstaanbare spurt in te zetten en zal naar ik hoop ook in 1937 onze eerste elftallers inspireeren ten spoedigste weer voor de noodige overwinningen te zorgen. Onze 52 overwinning op H.R.C. was volkomen normaal. In de eerste helft werd uitstekend gevoetbald. Er werd behoorlijk op den aanval gespeeld, waarvan een 30 ruststand het logisch gevolg was. Zóó door spelend, lag voor ons eerste een groote overwinning in het verschiet. De tweede helft begon echter weer met het beruchte kwartiertje. Het is toch wonderlijk, dat onze spelers na de rust bijna steeds het hoofd schijnen kwijt te raken. Zij trekken zich terug, of laten zich achteruit drukken, met als gevolg een serie gevaarlijke momenten, welke steeds tegengoals opleveren. Geluk kig is het er maar bij twee gebleven. Onze 4de met welwillende medewerking van den H.R.C.-keeper ontstane goal, bracht de om mekeer. Al konden onze spelers tengevolge van het feit, dat de H.R.C.-ers, méér dan in de eerste helft, hun heil in stevig spel zochten, niet meer dezelfde aanvalskracht ontplooien, zij bleven in de meerderheid en de overwinning kwam niet meer in gevaar. De wedstrijd tegen B.F.C. werd wel on der de denkbaarst slechte terrein- en weers omstandigheden gespeeld. De overwinning der Bussummers was volkomen verdiend. Misschien speelde het feit, dat wij aanvan kelijk met 10 man speelden een grove organisatorische fout een rol in de snel heid, waarmede de goede, snelle B.F.C.- voorhoede een 20 voorsprong wist te be halen. Alhoewel beide partijen in het ver dere verloop ieder 2 maal wist te doelpun ten, waaruit dus schijnbaar een krachts- evenwicht der volledige elftallen kan wor den geconcludeerd, gebiedt de eerlijkheid te vermelden, dat B.F.C. zich veel beter aan de terreinmoeilijkheden wist aan te pas sen. Haar binnenspelers gaven een leerzame demonstratie van het begrip verbinding spelers. Steeds gereed de verdediging te as- sisteeren, stelden zij met zuivere passen den goeden centervoor en de vleugelspelers aan het werk, zonder te verzuimen op het juiste oogenblik vóór doel op te duiken en hun rol als aanvallers te spelen. Deze wedstrijd herinnerde mij aan A.F.C.—D.O.S. in het vorige seizoen, toen wij, eveneens op een abnormaal terrein, hard werden ingemaakt. In beide gevallen kreeg men aan den kant den indruk, dat onze spelers het in lichaamstechniek en bal handeling bij hun tegenstanders moesten af leggen. In andere wedstrijden hebben zij echter bewezen, dat dit niet het geval is. Hoe dan dit verschijnsel te verklaren? Zou de oorzaak niet zijn, dat het gros onzer jon gens niet over dien roekeloozen moed be schikt, welke voor het overwinnen der ab normale omstandigheden noodig is? Men is te voorzichtig met zijn eigen en des tegen standers body en trekt dus aan het kortste eind tegen hen, die deze voorzichtigheid niet kennen. Voetbal is nu eenmaal geen salonspel, men moet niet bang wezen nu en dan onzacht met Moeder Aarde in contact te komen. De kunst om te vallen is volgens David Jack een belangrijk onderdeel, dat een speler niet verzuimen mag zich eigen te maken. De angst voor een botsing deed reeds menige kans verloren gaan. Wat nu den strijd tegen E.D.O. aangaat, ik geloof dat we tevreden mogen wezen, dat de score niet hooger is geworden. Voor al in de 2de helft zijn we voortdurend in de verdediging geweest. Om nu uit het feit, dat wij met dit verdedigen slechts één doelpunt en dan nog wel in buitenspelpositie tegen ons zagen maken, de conclusie te trekken, dat verdedigen voor ons raadzamer dan aanvallen is, lijkt mij niet juist. Onze A.F.C.'ers, begunstigt onze adverteerders! - 8 -

Schakels (clubbladen) | 1936 | | pagina 8