begonnen. Onze eerste wedstrijd was te gen H.B.S. 5. Na een vlotte wedstrijd wis ten wij deze te winnen met 20, dank zij Jaap Disselkoen, die beide doelpunten maakte. Vooral het 2e doelpunt was buiten gewoon fraai. Een scherpe voorzet van Bonkink wist Jaap Disselkoen half vallende juist voor den keeper langs in het doel te koppen. Om 1.20 uur moesten we weer aantre den. Nu tegen Laakkwartier 2, dat 's mor gens tegen Celeritas 2 met 4—3 gewonnen had na een tamelijk harden wedstrijd. Eerst wilde het bij ons niet erg vlotten, een bal werd door een speler uit het doel geslagen, zonder dat de scheidsrechter het zag, zoodat het voor ons een heele opluch ting was toen Jaap Disselkoen met een ge weldig hard schot scoorde en ons daarmee in de demi-finale bracht. Na dezen wedstrijd hebben we lekker gedoucht onder het zingen van schoone liederen. En toen per eerste gelegenheid naar Amsterdam. Alleen Lohof bleef met enkele supporters nog wat in Den Haag. De tweede dag ging de trein om 8.45 uur. Het gezelschap was beduidend gegroeid. Het was jammer, dat het weer erg mistig was, waardoor het verblijf op 't veld voor de supporters niet direct aangenaam ge noemd kon worden. Om 10.30 uur bonden wij den strijd aan tegen B.M.T. 2, dat de vorige dag zonder doelpunten te maken in de demi-finale kwam nl. door én tegen H.V.V. 2 en tegen Jagers I te winnen met het nemen van strafschoppen. Reeds dadelijk ontwikkelde zich een aantrekkelijke wedstrijd, waarbij wij sterk in de meerderheid waren. Jan Uiterwijk kreeg het plotseling op zijn heupen, pas seerde drie of vier spelers en doelpuntte met een goed diagonaal schot. Na de rust scoorde nog Ben Bonkink onhoudbaar en wij hadden de finale bereikt. Een uur na dezen wedstrijd begon de finale tegen Quick II. Het eigenaardige geval deed zich hier voor, dat deze wedstrijd geleid werd door een lid van Quick. De eerste helft van dezen wedstrijd werd aan beide zijden sterk verdedigend gespeeld met Quick in de meerderheid. Rust 00. In de rust werd beraadslaagd en afge sproken alles op den aanval te zetten. Hoe wel nog niet 100%, ging het na de rust veel beter. Wij kwamen veel vaker voor het doel van Quick, dat enkele keeren ter nauwernood aan een doorboring ontsnapte. Een doelpunt bleef echter uit. Totdat 8 min. voor tijd Jan Uiterwijk na één back gepas seerd te hebben alléén voor den keeper komt te staan, hij schiet... de keeper stopt met zijn voet, hij schiet nog eens... de keeper schopt den bal weer weg, eindelijk de derde keer vliegt de bal in het net. Een algemeene vreugdedans was de uitwerking van dit doelpunt. De resteerende tijd werd uitge speeld met teruggetrokken binnenspelers. Na het eindsignaal was de aanvoerder van Quick een der eersten die ons kwam compli menteeren en vond dat we verdiend gewon nen hadden. Een speciaal woord van hulde nog aan onzen keeper van Driel die in deze vier wedstrijden geen enkel doelpunt doorgelaten heeft en aan Pogge, die zich zelf overtrof fen heeft en vooral den tweeden dag buiten gewoon goed gebackt heeft. Bij de prijsuitreiking heeft Arie Mets de Kraai en 12 medailles in ontvangst geno men, H.B.S. bedankt voor de prettige dagen en veel succes gewenscht in de nog komen de competitie-wedstrijden. 's Avonds zijn wij na een bezoek aan het Corner House met het geheele gezelschap de verlichting gaan bekijken, waar bij een kleine rustpoos het volgende schoone lied gedicht werd. Wijze: ,,Ik ben in Parijs geweest". Wij zijn in Den Haag geweest Daar was een reuze beest Wij hebben de zilveren kraai gehaald Veel bier gedronken en ook betaald Het was er reuze gijn Op 't H.B.S. festijn Winnen we nog dit beest twee keer Zetten we 'm in 't clubhuis neer. Hiermede behoort deze wedstrijdreeks weer tot het verleden en wil ik besluiten met het vermelden van het succesvolle elf tal: van Driel Lohof Pogge Thocus Buising P. C. Beets J. Disselkoen J. Uiterwijk D. Uiterwijk Bonkink P. Nauta, later J. Scheepstra. Speler II. - 13 A.F.C.'ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1936 | | pagina 13