Enfin we durven het woord „promotie wedstrijd weer in onze mond te nemen en nu komt het er slechts op aan om op het groene veld te blijven zegevieren. Thans over den wedstrijd H.F.C. II A.F.C. II een kleine nabeschouwing. Een drietal doelpunten voor de rust van resp. Jan Uiterwijk, Lucassen en Daan Uiterwijk na het 2e afgewisseld door een verdienstelijk tegenpunt van H.F.C. brach ten ons met de pauze een 31 voorsprong. Dit beteekent eigenlijk dat het plicht is in de 2e helft zoo gauw mogelijk er 4—1 van te maken. Maar het tegenovergestelde is waar geworden. H.F.C. pakte direct aan, drong ons terug en passeerde Giel ten 2e male (2 3) waarna wij weer kwamen op zetten en er 2 4 van maakten. Wie denkt dat we er waren vergist zich. Alhoewel door het zware veld, bij beide partijen zich bij enkele spelers teekenen van vermoeid heid deden gelden, vooral echter bij H.F.C. raakten we weer in de minderheid door te defensief spel. Hieraan was natuurlijk het betrekkelijke falen van onzen spil door overigens verklaarbare omstandigheden niet vreemd. Het werd waarachtig 3—4, doch met een pracht kopbal scoorde. Daan Uiter wijk (3—5) 3 min. voor het einde. Op den kop af in de 89e minuut maakt H.F.C. er weer 4—5 van. Maar dan die laatste minuut! U kent natuurlijk allen der gelijke zenuwmomenten van ons le. Wij hebben afgetrapt na H.F.C.'s 4e goal, doch de Blauw-Witten nemen de bal over zig- zaggen door onze achterhoede maar het gevaar wordt gekeerd. Weer komt H.F.C. terug, het fluitje gaat op den rand van het strafschopgebied. Freekick beslist de scheidsrechter. Ja zegt H.F.C., doch binnen het strafschopgebied! Neen zegt de scheids rechter er buiten! Vrije schop die genomen wordt, geen resultaat opleverend en afge- loopen is de zaak. De 90e minuut is einde lijk om. We gaan blij' naar binnen, maar een klein naspel doet zich nog voor, want 3 min. later komt aanvoerder Lang zich bij ons melden ten einde te zeggen dat zij wenschen te protesteeren, tegen het niet toekennen van een strafschop. Giel weer het veld in en gaat in zijn molenwiekenhouding in het doel staan. Pangeen schotgoal! 5—5 Niets hoor want H.F.C. trekt later zeer te recht het protest in, -daar dit ongefundeerd was. Het was een nuttige verdiende overwin ning. En nu a.s. Zondag Ale. Victrix II thuis. Daar hebben we nog een heel leelijk ap peltje mee te schillen nl. een 8—2 neder laag in Alkmaar. Dus best gedaan mannen! De opstelling is a.s. Zondag met N.N. rechtbinnen een opstelling die Lohoff, v. Driel en Thomas onjuist vinden daar het hun concentratie stoort. Nietwaar heeren? De oplossing ziet U wel Zondag om 2 uur. Speler. P.S. Wilt U nog weten hoe onze ver takkingen werken in Noord-Holland. Zie hier dan het rapport over onzen tegenstan der W.F.C. 2 dat mij ter handgesteld werd, voordat wij tegen hen speelden: Keeper: Goed maar bang. Rechts- en linksback: goed. Rechtshalf: Nette voetballer, langzaam. Spil: Werker, maar doet niets. Linkshalf: Linksbuiten: Egoïst, schiet veel. Linksbinnen: Goed. Middenvoor: Goed, gaat naar rechts en schiet dan. Rechtsbinnen: Bang, licht. Rechtsbuiten: Volledigheidshalve wil ik nog vermelden dat er werkelijk veel van uitkwam. Onzen reporter dus den dank daarvoor. A.F.C. II WINT DE „KRAAI". Reeds enkele weken was het gesprek bij het tweede: „We gaan naar Den Haag en winnen „de Kraai'. Zoo stonden dan eerste Kerstdag 's mor gens 8 uur het tweede elftal plus enkele supporters aan het C.S. met nog slaperige gezichten. Om 8.15 uur ging onze trein. Na voorspoedige reis kwamen we in Den Haag aan, waar we door H.B.S. gehaald werden. Een korte kennismaking en toeen naar Houtrust, waar we ons direct verkleedden. Allen hadden een pracht zin, zoodat om 10 minuten voor tienen het heele elftal al aan het intrappen was. Precies om 10 uur werd A.F.C.'ers, begunstigt onze adverteerders! - 12 -

Schakels (clubbladen) | 1936 | | pagina 12