Giel van Driel dermate, dat Blauw-Wit's aanvoerder zeer radicaal naast schoot. Met een gelukkige 1 0 overwinning verlieten we het veld. Een paar weken van gedwongen rust volgden en toen was de beurt om te trach ten de 2e helft van de competitie gunstig in te zetten en de thuis geleden 31 nederlaag tegen W.F.C. 2 te revancheeren. Dit is ge lukt maar met veel inspanning en daarom des te interessanter. De stemming was een beetje nerveus. Waarom? Hadden we te groote mond ge had op den Bockbieravond? Of was het de druk (de hoogspanning waarover in het le zooveel geklaagd wordt) van te moeten winnen om volop in de running te kunnen komen? We weten het niet. Een feit was evenwel dat hij het spel zelf dit gauw ver geten was. Het was in de le helft een op en neergaande strijd met voor ons de beste kansen, die Jan Uiterwijk ook 2 maal goed benutte. De molenwieken" houding die Giel aannam bij het nemen van een aan W.F.C. toegewezen strafschop zal nog lang in de gedachten blijven, vooral omdat W.F.C. naast schoot. In de rust optimistische stemming met een „hoogst bescheiden" woord van den keeper er tusschen door. Maar wee die 2e helft. Voor W.F.C. stond er net even veel op het spel als voor ons nl. volop in de running te komen. En in dat andere kleedlokaal waren zeker spij kers met koppen geslagen want hoe anders die uitstekende start van de Zaankanters in de 2e helft te verklaren? Uit ervaring weet ik dat het le kwartier na de rust zeer belangrijk is. Ook heden beteékende succes direct na de thee voor ons een 20 voorsprong te kunnen consolideeren tot 30 resp. een tegen doelpunt nieuwe moed en energie bij de tegenpartij. En dit laatste kwam uit. Binnen 5 min. was het 2 1. Eigenlijk vond ik dit tegenvallertje in tegenstelling met gewoon lijk niet zoo slim, omdat het de spanning van reeds 3 maal achter elkaar de nul te hebben gehouden brak. Erger was dat er niet geruimd werd. Lohoff, een beetje grie perig, wist niet zoo te ruimen als anders en de halflinie kreeg niet van achteren reeds die stuwing die ik zoo gaarne zie. Met ge volg binnen 10 minuten 22 met een prach tige onhoudbare kopbal en de mindere pa pieren voor ons. Toen ons spel een oogen- blik niet zoo klopte kwam echter Vrouwe Fortuna ons even te hulp; de paal hielp een handje mede om W.F.C. te beletten een voorsprong te nemen, terwijl kort daarop Jaap Disselkoen van de rand van het straf schopgebied één van zijn bekende kanjers loste, die houdbaar, door den keeper onder schat werd, waardoor plotseling een 32 voorsprong ons deel werd. Dat gaf moed. Slechts weinig later slofte dezelfde Jaap door de geheele Wormerveersche verdedi ging heen, zeker 4 of 5 man nemend en scoorde eminent. Op zeer goede wijze wist Jan Uiterwijk daarna de 5e goal, en daar mede zijn hattrick, te scoren in samenwer king met den anderen Jaap. Dat klonk als een klok; 52 voor en een down W.F.C. Allergenoegelijkst verlieten we het veld. Inmiddels werd de Zilveren Kraai in het H.B.S-tournooi in Den Haag gewonnen waarover elders nader, daar ik hierbij niet aanwezig was. Uit de berichten die ik heb gekregen over de daar gespeelde 4 wedstrijden mag ik wel als gunstige conclusie trekken dat eenige spelers, die nog nooit zoo het tempo te pakken hadden om een wedstrijd te win nen of uit het vuur te sleepen, thans hierin geslaagd zijn. Een compliment op zichzelf en een gunstige stimulans voor de verdere reeks competitiewedstrijden die ons staan te wachten. Bravo mijne heeren Laat ik besluiten met U allen een geluk kig en voorspoedig 1937 toe te wenschen en in het kader van dit stukje in het bijzon der aan ons 2e elftal. SPELER. H.F.C. II—A.F.C. II, 4-5. Een sensationeele overwinning. We hebben misschien niet mooi gespeeld, er blijft nog veel te wenschen over, een feit is, dat we in 3 achtereenvolgende uitwed strijden de 2 punten hebben bemachtigd en tot de 2e plaats zijn opgeklommen, een plaats die recht geeft op het spelen van promotiewedstrijden zoolang Ajax III boven aan staat. Derhalve komt het nu aan op consolidatie van onze positie, waarvoor we nog voetangels en klemmen zullen vinden. Te spelen zijn nog 6 wedstrijden nl. 4 thuis tegen resp. Ale. Victrix II, D.W.V. II, H.R.C. II en BI. Wit III en uit tegen K.F.C. II en Ajax III. A.F.C.'ers, begunstigt onze adverteerders! - 11 -

Schakels (clubbladen) | 1936 | | pagina 11