Van ket T weede. ook bij ons zoo bekenden Harmen, alsmede Speermets en den klokkenist Oome Ko, verscheen zeer onverwacht, zoodat de in wijding eenigszins geïmproviseerd was. Ge lukkig was Henk Esser ter plaatse, die niet alleen voor de noodige dankwoorden zorg de, doch die de Heeren ook verder op hun gemak wist te stellen, zij het dan ook ten koste van zijn eigen ongereptheid. Daarna kwam het vrijgezellenafscheid van Wim Dijkhuis; een kort maar krachtig instuifje in huize Berry, waar het feestvar ken waarschijnlijk nieuwe inspiraties voor plafond-decoraties wilde opdoen. Tengevol ge van een Machiavellistische geste van ons ijverig Bestuur moesten we dienzelfden avond ook nog een Bokbierfuif in het Club huis meemaken, waar ons lid Boven Sr. zoo vriendelijk was geweest een groot aantal bierworstjes ter beschikking te stellen. Ik héb nu van dit edele bokkennat nooit erg terug gehad, denk nog met afgrijzen aan mijn joyeuze entree in de A.F.C., toen ik ook na een dergelijke bier-escapade, de eerste wankele schreden op mijn A.F.C.- loopbaan moest zetten. Na dezen onverge- telijken wedstrijd tegen H.F.C. 2 heb ik me steeds verre van dit donkere vocht gehou den, doch zelfs deze serieuze training van circa 25 jaar scheen me nog niet voldoende gehard te hebben. Zelfs de sappige wors tjes des Heeren Boven konden hier geen afdoende redding brengen, zoodat ik vast besloten ben weder een nieuwe trainings periode van 25 jaar in te luiden. Vervolgens hielden we op 21 December een allergezelligsten Kienavond in het fees telijk versierde clubhuis. Onder leiding van den snellen Jan werd er buitengewoon luid ruchtig en geestdriftig gekiend. Het aantal kienkaarten was zoo groot, dat hier zonder overdrijving van aandeelenzwendel gespro ken kon worden, maar desondanks wisten vele deelneemsters en deelnemers toch de aanwezige jachttrofeeën, palingen of Kerst kransen in de wacht te slepen. Na afloop werd er nog geanimeerd gedanst, waarbij vooral de pakketten-dans zeer in den smaak viel. Op 23 December was er dan nog een Kienavond voor de jongeren; ook hier werd hartstochtelijk gekiend, terwijl voorts nog een aantal fraaie films werd vertoond. Tenslotte de Nieuwjaarsdag. Ondanks het miserabele weer bonden de getrouwde veteranen den strijd aan tegen een elftal ongehuwde knapen en hoewel de getrouw den blijk gaven van betere discipline moes ten ze tenslotte toch met 32 het onderspit delven. Daarna kwam de groote Nieuw jaarsreceptie in het clubhuis, waar het zeer gezellig toeging en waar onze Voorzitter met een ernstig en toepasselijk woord het Nieuwe Jaar inluidde. Het culminatiepunt vormde natuurlijk weer de traditioneele Nieuwjaarswensch van Dick Bessem, die door onzen secretaris en zijn vrouw op keurige wijze werd voorgedraen en die aan de aanwezigen een daverend en wel verdiend applaus ontlokte. Zij, die niet aan wezig waren, kunnen van dit kunstproduct in deze Schakel kennisnemen. Voor de eerste veertien dagen hebben we nu genoeg van festiviteiten. Laten onze elf tallen in dien tijd de hand eens aan de ploeg slaan en er voor zorgen, dat in deze weken ook in sportief opzicht de basis wordt gelegd voor een voorspoedig 1937. De strijd wordt moedig voortgezet. Blauw-Wit 3—A.F.C. 2 0—1. W.F.C. 2—A.F.C. 2 2-5. Twee uitwedstrijden, die ons 4 punten opleverden. Onze zeer bescheiden overwinning tegen de Zebra's (de 3e wedstrijd in successie waar Giel het nulletje vermocht te houden) was deels te wijten aan het feit dat we met 3 invallers speelden, deels de moeilijke terreinsomstandigheden, deels ook eenige veine. Het was een wedstrijd zonder veel sen satie. Voor de rust zoo nu en dan ver dienstelijke, zij het vrij ongevaarlijke aan vallen, uit één waarvan Jos Schroder op gelukkige wijze scoorde. Na de thee berustte het initiatief in hoofdzaak bij Blauw-Wit, zelfs kregen we een penalty tegen doch blijkbaar imponeerde A.F.C.'ers, begunstigt onze adverteerdersl 10

Schakels (clubbladen) | 1936 | | pagina 10