achtneming van artikel 1702 van het Burger lijk Wetboek, echter met dien verstande, dat een eventueel batig saldo nimmer aan de leden kan worden toegewezen. Wijziging der Statuten. Artikel 9. Wijziging in deze Statuten geschieden al leen door de Algemeene Ledenvergadering en vereischen minstens 2/3 der geldige uit gebrachte stemmen; zij treden in werking onmiddellijk nadat de Koninklijke Goed keuring er op is verkregen. Artikel 10. Deze Statuten zijn opnieuw goedgekeurd bij Koninklijk Besluit van 19 No HUISHOUDELIJK REGLEMENT. HOOFDSTUK I. Algemeene Bepalingen. Artikel 1. De Vereeniging draagt den naam van ,,Amsterdamsche Football Club" en is ge vestigd te Amsterdam. De kleuren der vereeniging zijn rood zwart. Artikel 2. De vereeniging stelt zich ten doel het be oefenen en het bevorderen van het voetbal spel en aanverwante sporten. Zij tracht dit doel te bereiken door het houden van oefe ningen en wedstrijden en verder door alle wettelijk geoorloofde middelen. Artikel 3. Het vereenigingsjaar loopt van 1 Juli tot en met 30 Juni. Artikel 4. De Algemeene Vergadering oefent de wetgevende macht uit. HOOFDSTUK II. Leden. Artikel 5. De vereeniging bestaat uit: a. eereleden; b. buitengewone leden; c. gewone leden; d. buiten-leden; e. ondersteunende leden; f. junior-leden; g. adspirant-leden. Artikel 6. Personen, die zich voor de vereeniging buitengewoon verdienstelijk hebben ge maakt, kunnen op voorstel van het Bestuur tot Eerelid worden benoemd, wanneer zij minstens drie-vierde van de aanwezige stemgerechtigde leden in eene Algemeene Vergadering op zich vereenigen. Zij ontvan gen een door het Bestuur geteekend eere diploma. Artikel 7. Buitengewone leden zijn zij, die daartoe door het Bestuur worden voorgesteld en waartegen binnen 14 dagen na publicatie niet door minstens 5 stemgerechtigde leden bezwaren bij den lsten Secretaris zijn inge bracht. Indien bezwaren worden ingebracht, geschiedt de ballotage op de eerstvolgende Algemeene Vergadering. Artikel 8. Gewone leden zijn zij, die op den lsten September den leeftijd van 20 jaar hebben bereikt, die het voetbalspel beoefenen of op andere wijze het doel der vereeniging hel pen bevorderen. Personen niet in Amsterdam of aangrenzende gemeenten woonachtig, kunnen als buitenlid toetreden. Artikel 9. Ondersteunende leden zijn zij, die door een geldelijke bijdrage het doel der vereeni ging bevorderen. Artikel 10. Als adspirant-leden kunnen toetreden jongelieden, die op den lsten September den leeftijd van 16 jaar nog niet hebben bereikt; als junior-leden kunnen toetreden jongelie den, die op den lsten September den leeftijd van 16 jaar doch nog niet dien van 20 jaar hebben bereikt. HOOFDSTUK III. Vereischten voor het lidmaatschap. Artikel 11 Om als lid toe te treden moet men door twee leden worden voorgedragen, die daar door getuigen, dat de candidaat alle ver eischten bezit om als lid te worden aange- A.F.C. ers, begunstigt onze adverteerders! 9

Schakels (clubbladen) | 1936 | | pagina 9