STATUTEN EN HUISHOUDELIJK REGLEMENT der AMSTERDAMSCHE FOOTBALL CLUB goedgekeurd bij Kon. Besluit van 29 Maart 1912, No. 54, verlengd bij Kon. Besluit van 1935, No. Opgericht 18 Januari 1895. STATUTEN. Naam, Zetel, Doel en Duur. Artikel 1. a. De vereeniging draagt den naam van: Amsterdamsche Football Club, en is op gericht 18 Januari 1895. b. De vereeniging is gevestigd te Amster dam. c. De vereeniging stelt zich ten doel het beoefenen en het bevorderen van het voetbalspel en aanverwante sporten. Zij tracht dit doel te bereiken door het hou den van wedstrijden en verder door alle wettelijk geoorloofde middelen. d. De vereeniging is aangegaan voor een tijdvak van 29 jaar, te rekenen van den dag der oprichting. Over vernieuwing van dezen termijn wordt minstens 1 jaar van tevoren door de Algemeene Ver gadering beslist. Leden. Artikel 2. Volgens de onderscheiding, bepaald bij het huishoudelijk reglement, bestaat de ver eeniging uit: a. eereleden; b. buitengewone leden; c. gewone leden; d. buiten-leden; e. ondersteunende leden; f. junior-leden; g. adspirant-leden. Artikel 3. Het lidmaatschap eindigt overeenkomstig de in het huishoudelijk reglement genoemde bepalingen. Artikel 4. Het vereenigingsjaar loopt van 1 Juli tot en met 30 Juni. Bestuur. Artikel 5. Het bestuur bestaat uit minstens 7 per sonen en wordt door de Algemeene Ver gadering gekozen uit de eere- en gewone leden. De wijze van verkiezing, samenstellen en aftreden wordt geregeld in het huishou delijk reglement. Het bestuur vertegenwoordigt de vereeni ging in en buiten rechten. V ergaderingen. Artikel 6. Jaarlijks wordt ten minste één algemeene vergadering gehouden. In deze vergadering wordt verslag uitgebracht over den toe stand der vereeniging en wordt het Bestuur voor het volgende jaar gekozen. Huishoudelijk Reglement. Artikel 7, Het Huishoudelijk Reglement regelt de inrichting en de werkzaamheden der ver eeniging. Het mag geen bepalingen bevat ten in strijd met de Statuten. Ontbinding der Vereeniging. Artikel 8. De vereeniging kan slechts worden ont bonden, indien het voorstel daartoe met 3/4 der geldig uitgebrachte stemmen is aange nomen in een opzettelijk daartoe belegde Algemeene Vergadering, waarin minstens 3/4 der stemgerechtigde leden aanwezig zijn. Is het vereischte aantal leden niet aan wezig dan wordt binnen een maand een tweede Algemeene Vergadering uitgeschre ven, waarin het besluit tot ontbinding kan worden aangenomen met minstens 3/4 der geldig uitgebrachte stemmen, ongeacht het aantal aanwezige leden. Wordt tot ontbin ding besloten, dan bepaalt de Algemeene Vergadering de wijze waarop, zulks met in- - 7 - A.F.C.'ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1936 | | pagina 7