HOLLAND-NOORWEGEN dan ook enkele slachtoffers met de „Berri- Berri" thuis. Inmiddels is het nieuwe seizoen al weer begonnen en zijn we op dezelfde wijze ge start als vorig jaar, n.l. met een gelijk spel, ditmaal tegen B.F.C. in Bussum. Laten we hopen, dat de verdere prestaties van ons eerste zich in stijgende lijn zullen bewegen en dat we a.s. Zondag tegen E.D.O. thuis onze eerste 2 puntjes zullen binnenhalen. Het 2e en 3e elftal konden het ook al niet tot een overwinning brengen en het eenige lichtpunt was eigenlijk het vierde, dat AVJjziging in Je Spelregels. In de te Troon (Schotland) gehouden vergadering van den International Board zijn de volgende wijzigingen in de spel regels die wij aan de „N.R.C.ontlee- nen aangebracht: ,,Het in het spel brengen van den bal bij een doelschop mag niet meer geschieden door den bal naar den doelverdediger te passeeren, maar moet geschieden met een schop en wel zoodanig, dat de bal buiten het strafschopgebied moet komen. Dit is ook het geval bij andere vrije schoppen voor overtredingen van de tegenpartij, be gaan binnen het strafschopgebied. Steeds moet de bal daarbij direct de grenzen van het strafschopgebied passeeren. Indien dit niet geschiedt, zal de doelschop of de vrije schop overgenomen moeten worden." Bij het artikel omtrent den vrijen schop is bepaald, dat de spelers van de verdedi gende partij zich op 9 m. afstand moeten houden totdat de schop genomen is, tenzij ze zich op hun eigen doellijn, binnen de doelpalen, bevinden. De toevoeging „bin nen de palen" is hierbij nieuw. Voorts is bepaald, dat metalen plaatjes of plaatjes van gutta percha op schoenen of beenstukken verboden zijn. Ook inwen- Rapiditas 3 met niet minder dan 10 kraakte. Rest mij nog te vermelden de uitgave van een buitengewoon handig en prettig boek- ske door de Elftal Commissie ,,C". Ik meen niet te mogen nalaten deze ijverige Com missie met dit „Klein Vademecum" van harte te feliciteeren en hoop, dat dit aardig handboekje door jeugdig A.F.C. op de juiste wijze zal worden gewaardeerd en dat de daarin vervatte wenken ter harte zullen worden genomen. W. dig mogen dergelijke plaatjes niet worden gebezigd, derhalve ook niet in de zolen. In regel 12 is verder het volgende be paald: „Een speler, die in het speelterrein terug keert of die na het begin van den wedstrijd zich bij zijn elftal voegt, zonder zich bij den scheidsrechter gemeld te hebben, moet ge waarschuwd worden. Indien het spel hier voor is gestopt, moet het hervat worden overeenkomstig artikel 16, mocht de speler bovendien een andere overtreding begaan, dan zal hij gestraft worden overeenkomstig den regel, dien hij overtreedt." Hervatting overeenkomstig artikel 16 be- teekent dat een zoogenaamde scheidsrech- tersbal wordt gegeven. Voorts is thans nauwkeurig bepaald, wanneer de macht van den scheidsrechter begint en wel door het volgende: „De macht van den scheidsrechter, wat betreft het gedrag van de spelers, begint op het oogenblik, dat hij het speelterrein be treedt, maar zijn op het spelreglement ge baseerde macht vangt eerst aan op het oogenblik, dat hij voor den beginschop fluit." („De Sportkroniek"). Zij die plaatsen voor dezen wedstrijd hebben aangevraagd, kunnen deze afhalen in Café „Royal" (Eggers), Koninginneweg 212 op Donderdag 29 October a. s., des avonds vanaf half negen. A.F.C.-ers begunstigt onze adverteerders! 6

Schakels (clubbladen) | 1936 | | pagina 6