gunstige omstandigheden er toe heeft ge leid. Overigens is echter alles als van ouds prima en vlot verloopen. Aan allen, die tot de organisatie hebben meegewerkt en daar voor dagenlang in de weer zijn geweest, onzen hartelijken dank. Als het Bestuur het geheele verdere seizoen op zulke medewer king kan rekenen, indien alle spelers en niet-spelers de tanden op elkaar zetten om samenwerkend onze club te dienen, dan kan succes niet uitblijven. Van medewerking, resp. de club dienen gesproken! Je hebt van die menschen, die met een grapje een flink stuk werk verzetten. Zoo kwam ik deze week op een morgen bij Arnold, U weet wel, Mr. Arnold Eijsvogel, de man van de „A.C.C.-pitch", binnenvallen. We hadden nog enkele bemerkingen op het ontwerp- reglement te verwerken. Bovendien prefe reerde de drukkerij een nieuwe copie zon der kantteekeningen en Arnolds was be reid de voor de eerste „Schakel" benoo- digde 4 folio's over te tikken. Den volgen den morgen kwam hij n^e voor negenen reeds verrassen meteen keurige, nieu we copie van het geheele reglement! „Ik heb het maar meteen afgemaakt, dan zijn wij klaar! was de eenvoudige mededeeling van dien oolijken Arnold! Twaalf folio vellen volgetikt op den avond van den Oranje-dag! Alle Achtung! Dat was een juiste interpretatie van de beteekenis dier 2 woordjes, welke Vriesinga den eersten in-door-trainingsavond den spelers op het hart drukte: „Doe iets!" Het is een gelukkig feit, dat langzamer hand het aantal leden, dat actief in de or ganisatie onzer club meehelpt, zich uit breidt. Zulks in tegenstelling met den tijd, enkele jaren geleden, toen de heele zaak steeds maar weer door een betrekkelijk kleine schare moest worden opgeknapt. Is het dan niet begrijpelijk, dat we nog ver trouwen in de toekomst van A.F.C. heb ben? Eén enkel jaar van uiterste krachtin spanning is misschien voldoende om ons op hooger plan te brengen. Laat men zich de beteekenis hiervan toch goed indenken. Den tijd, dat we dolgelukkig waren ,als we ons met „Mühe und Not konden handhaven, beschouw ik als voorbij. We moeten nu hoogerop! Alles wordt gedaan om den weg daartoe te effenen. Aan Lungen en zijn ka meraden de taak om dien weg ook met voortvarendheid en onverzettelijke wil te bewandelen! Zooals men gezien heeft, is het plan- Schröder c.s. voor een nieuwe competitie- indeeling als een baksteen gevallen. Het is mij nog steeds een raadsel, dat de vertegen woordigers der 2de klassers, vooral der Westelijke, de voordeelen welke er voor hen in schuilden, niet hebben begrepen. Er zat voor den positief perspectief in. De be teekenis voor het algemeen spelpeil speelt bij de door de belangenvereenigingen be- heerschte Bondsvergadering absoluut geen rol. Wie er iets anders van verwacht, koestert een lieve en naïeve illusie. Met deze feiten voor oogen is een „belangenvereeni- ging van 2de, 3de en 4de klassers" feitelijk een „contradictio in terminis", en zou een aparte organisatie van 2de klassers alles zins op haar plaats zijn. In dit verband wil ik nog even een druk fout in de laatste alinea van mijn vorig ar tikel rechtzetten. Ik schreef: „wat zullen die W.E.K.-kers gelachen hebben", doch de zetter stempelde hen tot Werkers!, welke qualificatie hun het zij tot hun eer ge zegd óók toekomt. 19 September 1936. I. H. GALAVAZI. Van de RecL actie. Wegens de „reglementskwestie" waar over onze geachte Praeses in dit nummer het noodige vertelt moet ik het ditmaal wat kort maken, wat me na al die natio nale en communale feestdagen ook niet bepaald onwelkom is. Over de AROL-wedstrijden, die zoo langzamerhand bijna al weer vergeten zijn, zal ik dus maar niet lang uitwijden. Het was in elk geval een zeer verheugend feit, dat we na, ik zou bijna zeggen onheugelijke tijden, er in slaagden de eerste ronde te overleven en dat nog wel tegen H.B.S. Jammer was het, dat het ons tegen Blauw Wit niet meezat en we er door eigen schuld dikker ingingen, dan wel strikt noodzakelijk was. Al was het tournooi dan ook niet zoo daverend als vorige jaren, het waren weer een paar uiterst gezellige dagen, zoowel voor ons als voor onze gasten, al kwamen A.F.C.'ers, begunstigt onze adverteerders! fe 5

Schakels (clubbladen) | 1936 | | pagina 5