Wat ieder A.F.C. ~er bekoort te weten. De traditioneele titel van mijn bijdrage in ons clubblad heeft ditmaal wel uitzonderlijk belangrijke beteekenis, nu ik begin met de leden erop te wijzen, dat in dit nummer zal worden aangevangen met de publicatie van het ontwerp-reglement, zooals dit door de Commissie tot herziening daarvan aan het Bestuur werd voorgelegd. Zooals men zich misschien nog zal herinneren, werd deze Commissie twee jaar geleden benoemd. Het ontwerp is reeds ruim een jaar gereed, doch financiëele overwegingen verhinder den tot nu toe de publicatie. Alhoewel wat dat betreft de situatie niet is verbeterd, meent het Bestuur niet langer te kunnen wachten. Dank zij de medewerking van de Drukkerij ,,'t Koggeschip" werd thans een oplossing gevonden. Het ontwerp zal in 3 of 4 „Schakels" worden gepubliceerd. De leden dienen deze nummers dus trouw te bewaren, opdat dan op een buitengewone Algemeene Vergadering over de aanname van deze gewijzigde Statuten en Reglement kan worden beslist. De inhoud wordt in Uwe speciale aandacht aanbevolen. Het is met recht: „Wat ieder A.F.C.-er behoort te weten!" Na deze inleiding komt thans het gebrui kelijk overzicht aan de beurt. Ons tournooi om den A.R.O.L.-beker behoort weer tot het verleden. Blauw-Wit is met den buit gaan strijken, een resultaat dat volkomen in overeenstemming was met de vertoonde speelsterkte. Al was dan het vertoonde spel op den eersten dag niet overtuigend, op den tweeden lieten de BI.-Witters zien waartoe ze in staat waren. Het zou me al zeer ver wonderen, indien onze buren niet wederom een rol van beteekenis gingen spelen, waar voor onze beste wenschen hen vergezellen. Verrassingen zijn natuurlijk weer niet uit gebleven. Zeeburgia wist als een ware cup- fighter de Zuidelijke Kampioen N.A.C. te weerstaan., en na meerdere series strafschop pen uit te schakelen. Het spel van H.F.C. was een waarschuwing voor onze aanstaan de competitie-ontmoetingen. We zullen aan deze tegenstanders een heelen kluif hebben! D.W.S. stelde tegen Z.A.C. teleur. De Zwollenaren riepen weer herinneringen aan vroegere jaren op, toen zij herhaaldelijk met een aantrekkelijk, productief spel verrasten. Wie herinnert zich niet het optreden van den toen nog vrijwel onbekenden Backhuys? De productiviteit liet thans nog veel te wen schen over, doch dank zij de sterke verde diging wist men op den 2den prijs beslag te leggen. Ons eerste, tenslotte, wist het met oude bekenden gecompleteerde H.B.S. op verrassende wijze te wippen, doch moest in de in veel sneller tempo spelende Blauw Witters zijn meerderen te erkennen. Toch wettigen onze prestaties vertrouwen in de komende competitie-wedstrijden. In dit ver band waren deze wedstrijden, alsmede de vriendschappelijke ontmoeting tegen D.W.S.' een nuttige les, nl. dat voldoende capaci teiten en begrip van het spel aanwezig, al hoewel natuurlijk nog steeds voor verbete ring vatbaar zijn, maar dat de allesbeslis- sende factor het tempo is! Verheugend was het te constateeren, dat Burger van de lessen van Bornemann reeds veel profijt heeft getrokken, v. d. Voort gaat flink vooruit. Jaap Disselkoen demon streerde weer herhaaldelijk, welk een groote rol hij in ons elftal kan spelen, als hij maar wil! Met ernstige oefening, volledige am bitie in iederen wedstrijd van de eerste tot de laatste iminuut, kan hij de A.F.C. nog groote diensten bewijzen. Wij zijn er echter nog lang niet! We zijn vooruitgegaan, doch moeten verder op den ingeslagen weg. Stilstand beteekent hier achteruitgang. Meer dan ooit moet intensief aan de training worden deelgenomen, voor al nu we onder leiding van den Heer Vrie- singa tot de zoo nuttige lichamelijke (in door)-training zijn overgegaan. Hoe moeilijk het onzen penningmeester ook valt de eindjes in onze groote huishouding bij el kaar te brengen, toch is het Bestuur over deze bezwaren heengestapt, in het vertrou wen dat onze spelers volkomen zullen be seffen, dat we alles doen om in gemeen schappelijke samenwerking .onderlinge waar deering en ware kameraadschap ons aller A.F.C. omhoog te brengen! Voor onzen penningmeester was het een tegenvaller, dat voor het eerst sinds jaren de tribunes bij ons tournooi leege plekken vertoonden. Vele en verschillende oorzaken kunnen hiervoor worden vermoed. Was het de afwezigheid van Ajax, de concurrentie van de Britsch-Indische hockey-phenomen, de Plan-demonstratie, het loopen van Osen- darp op de Sintelbaan, het slechte weer op den 2en dag of de smaak van het publiek? We zullen ons er maar niet in verdipen, doch aannemen dat een complex van on- A.F.C.'ers, begunstigt onze adverteerders! 3

Schakels (clubbladen) | 1936 | | pagina 3