De subcommissies worden onderscheiden in een commissie A en een commissie B; deze commissies worden door de Alge- meene Vergadering benoemd. De commissie A is belast met de samen stelling van de elftallen, die uitkomen in de gewone competitie van den A.V.B., de commissie B met de samenstelling der elf tallen, uitkomende in de competitie's der junioren en der adspiranten van den A.V.B. Deze beide commissies kiezen uit haar midden een voorzitter. Artikel 57. Bijeenkomsten der elftalcommissie of der subcommissies kunnen zoo noodig worden bijgewoond door den aanvoerder van het samen te stellen elftal. Artikel 58. De elftal-commissie geeft iedere maand schriftelijk aan den betreffenden secretaris der vereeniging tijdig vóór de door de resp. Bonden vastgestelde data van iedere maand, de samenstelling der elftallen op. Artikel 59. De enquête-commissie bestaat uit ten minste 5 leden, geen bestuursleden. Zij kiest uit haar midden een voorzitter en een secre taris. Zij doet onderzoek naar de geschikt heid van candidaat-leden voor het lidmaat schap der vereeniging. Zij brengt van hare bevinding binnen 14 dagen na ontvangst van het voorstel-formulier rapport uit aan het Bestuur, dat daarna over de aanneming beslist. Zij is van hare argumenten geen verantwoording schuldig aan de leden. Artikel 60. De enquête-commissie geeft aan het Be stuur, indien het zulks wenscht, kennis van de redenen, welke haar tot het uitgebrach te advies hebben geleid. Artikel 61. Bij verschil van meening tusschen het Be stuur en de enquête-commissie kan de laatste zich beroepen op de Algemeene Vergade ring, door het Bestuur te beleggen binnen 10 dagen nadat door de enquête-commissie schriftelijk het verlangen daartoe bij het Be stuur is ingediend. Artikel 62. De Kas- en Archiefcommissie bestaat uit 3 leden, geen bestuursleden. Ten minste in de 2e helft van Januari en aan het einde van het seizoen wordt door haar het beheer van den Penningmeester geverifieerd. Het rap port of de rapporten moeten uiterlijk 2 dagen vóór de eerstvolgende Algemeene Verga dering bij het Bestuur worden ingediend, ten einde op die Algemeene Vergadering ter kennis van de leden te worden gebracht. Voorts vergadert de commissie zoo vaak het Bestuur of de meerderheid dier com missie het wenschelijk acht. De commissie kan zich bij hare werkzaamheden door een accountant laten bijstaan. Zij heeft het toe zicht op de archieven van de vereeniging. Artikel 63. De reclame-commissie bestaat uit 3 leden. De Penningmeester heeft ambtshalve zitting in deze commissie; de beide andere leden worden gekozen door de Algemeene Ver gadering (art. 75b). Deze commissie is be last met de regeling van de reclames voor de te spelen wedstrijden en wat daarmede verband houdt. Artikel 64. De Algemeene Vergadering en het Be stuur kunnen ,,niet permanente commissiën" benoemen, wanneer zij zulks noodig achten. Bij de benoeming wordt tevens een voor zitter aangewezen. Artikel 65. Telken jare wordt door het Bestuur een commissie benoemd, welke van advies dient over den toestand van de speelvelden en de accommodatie. Artikel 65 bis. Een commissie kan te allen tijde worden ontbonden door het lichaam, dat haar heeft benoemd. HOOFDSTUK X. Oefeningen en wedstrijden. Artikel 66. Er wordt gespeeld volgens de bepalingen van de resp. Bonden. Artikel 67. De oefeningen en oefenwedstrijden staan onder de leiding van de elftalcommissie. Deze zorgt voor de handhaving van de orde bij het spel. Zij heeft het recht een speler het verder medespelen te ontzeggen, doch is verplicht hiervan schriftelijk mededeeling te doen aan het Bestuur, hetwelk het voor gevallene verder behandelt. A.F.C.'ers, begunstigt onze adverteerders! 14 -

Schakels (clubbladen) | 1936 | | pagina 14